Monster Abra A5 v16.1 RAM yükseltme önerisi

ataknberber

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Monster Abra A5 v16.1 dizüstü bilgisayarıma RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Bilgisayarımda Samsung M471A1K43CB1-CTD 8 GB DDR4 2666 MHz CL19 bellek mevcut. Detaylarını fotoğraflar ile paylaştım. Bu RAM'e ek olarak +8 GB bellek eklemek istiyorum. Birkaç yeri araştırdığımda farklı marka belleklerin uyumsuz çalıştığını okudum. Bu yüzden sizlerden öneri almak istiyorum. İlave bellek olarak farklı marka bellek alabilir miyim yoksa birebir aynısı mı almalıyım? Alabilirsem hangi markaları alabilirim?
Birkaç ürün buldum şu şekilde:
Samsung M471A1K43DB1-CTD 8 GB DDR4 2666 MHz Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri (benim belleğimle birebir aynı gibi fakat bir harf farklı)

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• help.png
    help.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Farkı marka da alabilirsin, Samsung bellekler çıkma oluyor zaten genelde.

Monster yetkili servisi aradığımda farklı marka belleklerin uyumsuzluk yaratabileceğini fakat çalışma ihtimallerinin de olduğunu belirtti. İnternette de Kingston ve Samsung marka belleklerin birlkte çalışamadığını okudum bir örnek marka olarak.

Cevabınız için teşekkürler.

Aynı markanın aynı ramini alsan bile piyasaya sürülme tarihine bağlı olarak adamlar eğer içinde kullanılan bellek markasını değiştirdiler ise problem yaşarsın. En mantıklısı her zaman dual kit ram almaktır. Ancak senin durumun laptopta olduğu için böyle bir şansımız yok. Dolayısı ile alabilirsen aynı ramden 2 tane al, eğer alamıyorsan bellek seçimine özen göster ki sıkıntısız çalışabilsinler. Bellek dizilimi, voltajı, frekansı, belleklerin markası gibi bir sürü etmen performansını etkileyebilir.

Aynı markanın aynı RAM'ini alsan bile piyasaya sürülme tarihine bağlı olarak adamlar eğer içinde kullanılan bellek markasını değiştirdiler ise problem yaşarsın. En mantıklısı her zaman Dual kit RAM almaktır. Ancak senin durumun laptopta olduğu için böyle bir şansımız yok. Dolayısı ile alabilirsen aynı RAM'den 2 tane al, eğer alamıyorsan bellek seçimine özen göster ki sıkıntısız çalışabilsinler. Bellek dizilimi, voltajı, frekansı, belleklerin markası gibi bir sürü etmen performansını etkileyebilir.

Bu durumda MHz değeri yüksek veya CL değeri daha düşük olmasındansa birebir aynı belleği almak daha mantıklı oluyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı