Monster Abra A5 v16.4 UV işlemi nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan Techh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 354
UV başarısız.

Sisteminizde kilit var.
Çok şaşırdım açıkçası. Hem bu performansı alamıyordum hem de rehberinizin yardımıyla bir kaç uyarıyı da (örneğin BD PROCHOT) UV yardımıyla silebilmiştim.

Intel virtualization based Security ayarını kapatması lazım, aynı sorun Windows 11 kullanırken bende de oluyordu.
Bahsettiğiniz ayarı nasıl kapatabilirim ?

Son düzenleme:
Çok şaşırdım açıkçası. Hem bu performansı alamıyordum hem de rehberinizin yardımıyla bir kaç uyarıyı da (örneğin BD PROCHOT) UV yardımıyla silebilmiştim.
Siz bir de UV yapınca görün. Power daralması ve termal dinamizmi lehinize olacak.

Ya bilen adama şu işler öyle harika ki. Bu işlere merak sarmanızı öneririm.

Ben MSI Raider GE78HX 13VH-037TR kullanıyorum. Advanced BIOS var sistemde. Neler yapabildiğimi siz düşünün o ThrottleStop dışında.

BIOS üzerinden sanallaştırıcı tarzı bir ayarı kapatmanız lazım.

Intel virtualization Technology ayarının disable olması lazım hocam dediğiniz gibi, aynı zamanda Secure Boot enabled ise disabled yapması lazım arkadaşın. Belki o ayarları disable yaparsa kilit açılabilir ve stabil bir UV işlemi yapabilir.

1713342572083.png

Siz bir de UV yapınca görün. Power daralması ve termal dinamizmi lehinize olacak.

Ya bilen adama şu işler öyle harika ki. Bu işlere merak sarmanızı öneririm.

Ben MSI Raider GE78HX 13VH-037TR kullanıyorum. Advanced BIOS var sistemde. Neler yapabildiğimi siz düşünün o ThrottleStop dışında.
İşlemler doğru bir şekilde uygulandığında UV ve Tuning çok yararlı oluyor dediğiniz gibi. Ryzen işlemcili ve sıvı metal macunlu bir bilgisayara geçtim. Umuyorum ki UV ve Tuning yapmama gerek kalmayacak. Gerçi yeni aldığım bilgisayarı da garantiye göndermek zorundayım. Bilgisayarlar konusunda şanssızlığımı kıramadım bir türlü.
BIOS üzerinden sanallaştırıcı tarzı bir ayarı kapatmanız lazım.
Intel virtualization Technology ayarının disable olması lazım hocam dediğiniz gibi, aynı zamanda Secure Boot enabled ise disabled yapması lazım arkadaşın. Belki o ayarları disable yaparsa kilit açılabilir ve stabil bir UV işlemi yapabilir.

Eki Görüntüle 2170852
IMG_20240417_175354.jpg VT-D ayarını kapattım.IMG_20240417_175143.jpg Secure Boot ayarını da kapattım.
Sanırım bahsettiğiniz ayarlar bunlardı.

İşlemler doğru bir şekilde uygulandığında UV ve tuning çok yararlı oluyor dediğiniz gibi. Ryzen işlemcili ve sıvı metal macunlu bir bilgisayara geçtim. Umuyorum ki UV ve tuning yapmama gerek kalmayacak. Gerçi yeni aldığım bilgisayarı da garantiye göndermek zorundayım. Bilgisayarlar konusunda şanssızlığımı kıramadım bir türlü.

Eki Görüntüle 2171105 vt-D ayarını kapattım.Eki Görüntüle 2171106 Secure Boot ayarını da kapattım.
Sanırım bahsettiğiniz ayarlar bunlardı.

Bir de Windows'tan VBS kapatın hocam, vt-D ayarı sanal makine oluşturmak için gerekli bir ayar, Secure Boot kapalı kalsın evet VBS kapatmak için aşağıdaki rehberi uygulayabilirsiniz.

@erengore Önerilen tüm ayarları yaptıktan sonra ThrottleStop programını ilk açışımda mavi ekran hatası aldım. Rehber yardımıyla UV işlemini tekrar yaparken ilk olarak CPU Core ile başladım ve -240'a kadar gittim. Ardından CPU Cache'de aynı değeri ayarladığımda mavi ekran yedim. CPU Core -240 iken CPU Cache, -160'da error vermeye başladı dolayısıyla -140'da bıraktım.
Merak ettiğim için:
CPU Core'u -140'a çektim. Bu seferde CPU Cache -240'a kadar gitti.
CPU Core'u -160'a çektim. CPU Cache -160 ve -240 iken error vermeye başladı.
Açıkçası optimum ayar konusunda kafam karıştı. Tüm bu ayarlarda Limits üzerinden herhangi bir uyarı almadığımı belirtmeliyim.

@erengore Önerilen tüm ayarları yaptıktan sonra ThrottleStop programını ilk açışımda mavi ekran hatası aldım. Rehber yardımıyla UV işlemini tekrar yaparken ilk olarak CPU Core ile başladım ve -240'a kadar gittim. Ardından CPU Cache'de aynı değeri ayarladığımda mavi ekran yedim. CPU Core -240 iken CPU Cache, -160'da error vermeye başladı dolayısıyla -140'da bıraktım.
Merak ettiğim için:
CPU Core'u -140'a çektim. Bu seferde CPU Cache -240'a kadar gitti.
CPU Core'u -160'a çektim. CPU Cache -160 ve -240 iken error vermeye başladı.
Açıkçası optimum ayar konusunda kafam karıştı. Tüm bu ayarlarda Limits üzerinden herhangi bir uyarı almadığımı belirtmeliyim.
CPU Core ve Cache -125'te hata alıyor musunuz? Bir de CPU'nuz neydi?

Geri
Yukarı