Monster Abra A5 v16.6 Control Center ve Sound Blaster cinema 6 çalışmıyor

Arthur_Morgan0

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Monster Abra A5 v16.6 kullanmaktayım ve yazılım olarak sıkıntılar var. İlk olarak Sound Blaster çalışmıyor resimdeki hatayı veriyor ve Control Center'da sadece Power modları çalışıyor resimde gözüktüğü gibi diğerleri çalışmıyor Control Center'daki flexikey vs Microsoft Store'dan tek tek indirdim fakat sonuç yine aynı üstüne tıkladığımda açılmıyor. Sound Blaster hatası 6 aydır falan var bu Control Center ise 1 2 hafta önce böyle oldu artık neden olduğunu bilmiyorum. Monster'ın flash belleğindeki driverları oradan indirmeyi denedim antivirüs programı kaldırmış zararlı zannedip yani artık o da çalışmıyor kaldırıldığı için. Monster'ın sitesinden indirdim driverları yine olmadı bileniniz varsa yardımcı olabilir mi ? Artık o da olmazsa yeniden Monster desteğe ulaşacağım.

Dosya Ekleri

• resim_2023-05-06_204522995.png
    resim_2023-05-06_204522995.png
    557,6 KB · Görüntüleme: 70
  • resim_2023-05-06_204546066.png
    resim_2023-05-06_204546066.png
    352,7 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Sound Blaster hatasını ben ve konuyu önerdiğim forumdaki başka arkadaş bu yolla çözdük: Çözüm: Monster laptoplarda oluşan Sound Blaster hatası

Diğerini bilmiyorum. Clevo'nun salak bir yazılımı işte. :D

Çok doğru söylüyorsun hocam Clevo kadar saçma sapan uyduruk bir firma görmedim Monster'ın bununla çalışması kadar salak bir durum yok eski Monster'larda Monster'ın kendi yazılımı vardı ve onda hiç böyle sorunlar olmuyor ama işte Monster'ın yeni bilgisayarlında Clevo ile anlaşmışlar ve böyle salakça bir yazılım yapmışlar.

Sound Blaster hatasını ben ve konuyu önerdiğim forumdaki başka arkadaş bu yolla çözdük: Çözüm: Monster laptoplarda oluşan Sound Blaster hatası

Diğerini bilmiyorum. Clevo'nun salak bir yazılımı işte. :D

Hocam ek olarak çözüme baktımda Realtek Audio consolu mu silcez yoksa başka bir Realtek var mı bende sadece Audio consol gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok doğru söylüyorsun hocam Clevo kadar saçma sapan uyduruk bir firma görmedim Monster'ın bununla çalışması kadar salak bir durum yok eski Monster'larda Monster'ın kendi yazılımı vardı ve onda hiç böyle sorunlar olmuyor ama işte Monster'ın yeni bilgisayarlında Clevo ile anlaşmışlar ve böyle salakça bir yazılım yapmışlar.
Ne yazık ki kahrını biz çekiyoruz. Bu uygulamayı da tümden silip yeniden kurmak gerekiyor galiba ama çok sorun çıkardığını duydum. Riskli bir iş.

Hocam ek olarak çözüme baktımda Realtek Audio consolu mu silcez yoksa başka bir Realtek var mı bende sadece Audio consol gözüküyor.
Evet Audio Consol. Silip eski sürüm bir tanesini kurmuştum, uyumlu çalışıyordu. Sonra yenisine güncelledim Update ile ve yine çalışmamaya başladı. Tekrar eski sürümünü bulup kurmam gerekti. Tam olarak hangi sürümdü hatırlamıyorum ne yazık ki. Monster bozulup durunca değişimden yenisini verdiler ve bu sorun çıkarmıyor şu an. Şu sürüm yüklü:

1683477648234.png

Yeni konular

Geri
Yukarı