Monster Abra A5 v16.7 laptopta klavye ısınıyor ve ekrandan tuhaf sesler geliyor

unknown47

Hectopat
Bir buçuk ay önce Monster'ın bu serisini aldım aldığımdan beri iki defa mavi ekran hatası aldım, hayalet ekran hatası. Şimdi de oyun oynarken ekran kartının olduğu bölümdeki yer ısınıyor, alt tarafta bir sıkıntı yok ama klavye kısmında ısınma var sadece orada oluyor. İç kısmına baktım internetten bakır tabaka var büyük ihtimal ondan kaynaklanıyor ve ekrana en ufak bastırmada veya açıp kapatırken ekrandan ses geliyor, değişik poşet sesi gibi sanki. Teknik servise götürüp 2-3 gün beklemek istemiyorum, işlerim var. İleride bir sorun yaratır mı bu sorunlar?

Aynı versyondan bende de var bazen fandan gelen sesleri bende duyabiliyorum tık tık şeklinde onun harici Control Center'den fan Speed Control uygulamasını açıp GPU CPU ısılarını incelemenizi tavsiye edebilirim boştayken ne kadar ısınıyor sorun GPU damı bir bakın fan seviyesi ne durumda çalışıyor genelde şarja takılıyken standart %35 çalışır.

Aynen bende de %35 senin ekranından da aynı ses geliyor mu? Mesela ben ekranın altında ki Monster yazısına hafif bastırdığım da tık diye ses geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı