Monster Abra A5 v17.1 düşük oyun performansı

İşletim sistemi
Windows 10
Siz 100 derecede kullanmadığınız için hocam. Normalde sınır 100. Daha yükseğine izin verilmiyor.
Anlıyorum hocam fakat arkadaşın CPU 86 derece bile olsa aldığı FPS düşük. Bundan dolayı ana sebebin throttle olduğunu düşünmüyorum. Donanımsal bir sıkıntıysa heralde garanti kapsamında halledilebilir yazılımsal ise de daha kolay halledilir diye düşünüyorum. Yanlış sürücü yükleyip sürücü türü DCH olması gerekirken standart olanlarda da bu performans problemi olabiliyor. Umuyorum ki sürücü türü standarttır da sorun ondan kaynaklıdır kolayca çözebiliriz arkadaşın sorununu.
Monster'i arayip hangi termal macunu kullandiklarini sorabilirsiniz. Size tavsiyem termal macununuzu Honeywell-PTM7950 ile degistirmeniz. Laptoplar icin daha iyi bir alternatif yok.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Soğutucu siparişi vermiştim gelmesini bekliyorum sıcaklık değerleri düşerse ilk bakımda termal macun değiştiricektim. Sıcaklık değerleri soğutucuya rağmen düşmezse hemen termal macun değişimi yapacaktım ben de. Niçin Honeywell önerdiniz üstadım. Cooler Master MasterGel Pro kullanmayı düşünüyordum da ben.

Niçin Honeywell önerdiniz üstadım. Cooler Master MasterGel Pro kullanmayı düşünüyordum da ben.
Onunla pumpout yasayacaksin cunku zamanla macun termal blogun yanlarindan tasarak etkisini yitirecek. Sen benim dedigimi yap, ebuy7.com sitesinden Honetwell PTM7950 cured sheet al ve laptopuna uygula burada MSI GP76 sonuclari var. Likit metale en yakin TIm performansini Honeywell'den alacaksin. Fiyati da gayet uygun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Onunla pumpout yasayacaksin cunku zamanla macun termal blogun yanlarindan tasarak etkisini yitirecek. Sen benim dedigimi yap, ebuy7.com sitesinden Honetwell PTM7950 cured sheet al ve laptopuna uygula burada MSI GE76 sonuclari var. Likit metale en yakin TIm performansini Honeywell'den alacaksin. Fiyati da gayet uygun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim hocam tavsiyeniz için. Bir araştırayım kafama yatanı alacağım, söylediğiniz ürünü de araştırma listeme ekliyorum.

Ben gozumle gormedim, benim laptopum 100 derecede throttle yapmiyor.
İki cihazda da bu zamana kadar 100 derecede Throtling yaptığını görmedim. Cihazdan cihaza aynı model bile olsa işlemciden işlemciye değişebileceğini anlatamıyorum. Leptop cihazları özellikle buna dayanıklı olduğunu anlatamıyorum. Çünkü agresif mod yani turbo modu tam olarak bu işe yaradığını anlatamıyorum.

TJUNCTION​

Bağlantı Sıcaklığı, işlemci çipinde izin verilen maksimum sıcaklıktır.

Bir süre sonra yavaşlar, bir süre sonra da yanar.
Yanma ihtimali söz konusu değil cihazın sonuçta bir koruması var tehlikeli durumda kapatır cihazı.

Fakat bir forumda şöyle bir şey görmüştüm "Monster'ın son çıkardığı Control Center'da bug var güç tasarrufuna çektiğiniz zaman işlemciyi Turbo Boost'a çekiyor yoksa başka türlü Turbo Boost aktif olmuyor" ve doğru gibi gönderdiğim değerlere bakarsanız.

Bende bu ayar yok.
Transcend JM3200HSB-8G 8 GB DDR4 3200MHz CL22 1.2v bu modeli mi alsam
Kingston 8 GB D4 SO-DIMM 3200MHz CL22 Kvr32s22s8/8 bu modeli mi?

İlk RAM 439TL ikincisi 539 arada 100 TL gibi bir fark var.

Ayar zaten gizli kalıyor, regedit üzerinden açabilirsin sadece.
Bunun için ayrı konu aç RAM için.

10 yildan fazla teknik servislik yaptim yanik bir islemciyle karsilasmadim. Yanik board, yanik ekran karti, yanik ses, Ethernet karti gordum. Ama yemin ederim yanik islemci gormedim. Zaten sicakliktan yanan da islemci olmuyor islemci slotunun ayaklarinin lehimleri atiyor board bozuluyor ilk once. Silikonun erime sicakligi 2500 derece.

Buyur paylas verileri. Bizde ogrenelim.
Doğru söylüyor hocam. Yanık işlemci pek rastlanabilir bir şey değil. İşlemci Throttle yaparsa yapar. 100 zaten Intel T-junction sıcaklığıdır. 100'e dayanırsa Thermal Throttle yapabilir. Ama 100 olup yapmaması da düşük ama muhtemel bir olasılıktır. Eğer ki soğutma tam 100 dereceyi soğutabiliyorsa PROCHOT ibaresi yanar ama yavaşlatma gereksinimi olmayabilir.

O da var ama 100 derece riskli.
Eger 100 derecede sorun yoksa neden herkes "Sogutmasi iyi laptop?" diye arastirma yapiyor?
Ben 100 derece riskli değil demiyorum ki. İllaki riskli bir durum. Ama demek istediğim şu. Cihazlar buna dayanıklı ve bilinçli şekilde üretiliyor. 100 derecede çalışsa bile o FPS değerlerini alabilmesi için pilde olması lazım cihazın. Benim cihazımın verileri ile tamamen örtüşmüyor ve bu durumun ısınma ile alakası olamaz. İşlemci @Blackboewl arkadaşımın dediği gibi 94 97 derecelerde gezmesi durumunda o FPS değerlerinde olması imkansız.

Geri
Yukarı