Monster Abra A5 v17.1 laptopta FPS hep sabit

mehsadcan

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 haftadır Monster laptop kullanıyorum ve oyunlarda Ultra grafik minimum grafik fark etmiyor, FPS sürekli aynı. Bir oyunda FPS'min artması için ayarları düşürüyorum fakat FPS aynı, değişen bir şey olmuyor.

Monster Abra A5 v17.1
RTX 3050.
i5 11400h.
8 GB 1.2v 3200MHz.
500GB M.2 SSD.

Dün sabah saatlerinde Monster müşteri hizmetlerini aradım AnyDesk ile bilgisayara bağlanıp performans ayarları yaptılar fakat performansımda değişen hiçbir şey olmadı.

Son düzenleme:
Yaklaşık 2 haftadır Monster laptop kullanıyorum ve oyunlarda Ultra grafik minimum grafik fark etmiyor, FPS sürekli aynı. Bir oyunda FPS'min artması için ayarları düşürüyorum fakat FPS aynı, değişen bir şey olmuyor.

Monster Abra A5 v17.1
RTX 3050.
i5 11400h.
8 GB 1.2v 3200MHz.
500GB M.2 SSD.
Vsync açmış (oyuniçi) olabilir misiniz?

FPS sabitlenmiş olabilir misiniz?

Ekran kartı denetim masası üzerinden Dikey Senkronizasyon (Vsync) açmış olabilir misiniz?

Vsync açmış (oyuniçi) olabilir misiniz?

FPS sabitlenmiş olabilir misiniz?

Ekran kartı denetim masası üzerinden Dikey Senkronizasyon (Vsync) açmış olabilir misiniz?
vsync açık değil
fps sabitlenmiş değil
dikey senkronizasyon kapalı ama sürekli sabit fps değerlerinde
Hocam darboğaz falan olabilir mi bu ekran kartı ile 8 GB RAM belki uyuşmaz.

Ama her yerde 8 GB RAM ile birlikte satılıyor diğer ürünleri'de inceledim ekran kartının bulunduğu her Laptop'da 8 GB RAM var.

Monster Abra A5 v17.1
RTX 3050.
i5 11400h.
8 GB 1.2v 3200MHz.
500GB M.2 SSD.

Dün sabah saatlerinde Monster müşteri hizmetlerini aradım AnyDesk ile bilgisayara bağlanıp performans ayarları yaptılar fakat performansımda değişen hiçbir şey olmadı.

Monster Abra A5 v17.1
RTX 3050.
i5 11400h.
8 GB 1.2v 3200MHz.
500GB M.2 SSD.

Dün sabah saatlerinde Monster müşteri hizmetlerini aradım AnyDesk ile bilgisayara bağlanıp performans ayarları yaptılar fakat performansımda değişen hiçbir şey olmah

Monster Abra A5 v17.1
RTX 3050.
i5 11400h.
8 GB 1.2v 3200MHz.
500GB M.2 SSD.

Hocam aynı sorunu ben de aynı sorunu yaşadım ve çözmeyi başardım. Monster Abra serisinde BIOS'u güncel göndermiyor ve Control Center uygulaması düzgün çalışmıyor bu sebeple. [email protected] adresine BIOS sürümünü at ve BIOS yükseltemsi istediğini söyle. BIOS dosyasını sana gönderiyorlar link olarak. Oradan BIOS'unu güncelle. A ma ufak bir hatırlatma yapayım BIOS güncellemesi yaparken bilgisarayında güç kesintisi olursa bilgisayarın tekrardan açılmayabilir.

Son düzenleme:
Hocam aynı sorunu ben de aynı sorunu yaşadım ve çözmeyi başardım. Monster Abra serisinde BIOS'u güncel göndermiyor ve Control Center uygulaması düzgün çalışmıyor bu sebeple. [email protected] adresine BIOS sürümünü at ve BIOS yükseltemsi istediğini söyle. BIOS dosyasını sana gönderiyorlar link olarak. Oradan BIOS'unu güncelle. A ma ufak bir hatırlatma yapayım BIOS güncellemesi yaparken bilgisarayında güç kesintisi olursa bilgisayarın tekrardan açılmayabilir.

Son verdiğimde RAM değişimi ve BIOS güncellenmişti ama bir fark yok du

Geri
Yukarı