Monster Abra A5 v17.2.3 98 derece oluyor

Bütçe
18000

eaN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Notebook: Monster ABRA A5 V17.2
İşlemci: 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H
Ekran Kartı: RTX 3050Tİ
Ram: 16GB
Disk: 500GB m2 SSD - 256GB James Donkey 2.5" SSD
İşletim sistemleri : Windows 11 Pro
Selam. 2 hafta önce böyle bir konu açıp size danışmıştım ancak sizi dinlemeyip bu cihazı satın aldım (18-19 bin TL Gaming Laptop önerisi). İnanın pişmanım keşke almasaydım.
FIFA 22 oynuyorum CPU sıcaklığı 98 dereceyi görüyor çoğu oyunda böyle sıcaklıklara çıkıyor. Sizlere esas sorularım şu;
1-) oyunlarda 90 derecenin altına inmeyen işlemci bana ne gibi sorunlar yaşatır?
2-) Monster'in vaadi olan 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkımı kullanıp 18 bin liraya hangi cihazı alabilirim?
3-) 18 bine alacağım diğer notebooklarda da böyle ısınma sorunları yaşar mıyım?
Örneğin bu cihazı almak istiyorum ACER Nitro 5 An515-45 R5 5600h 8gb 512gb Ssd Rtx3050 Dos 15.6 Fhd Diüzstü Bilgisayar Nh.qbaey.005 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif olarak bu cihazı kullanıyorum. Fan'da susmama problemi var cihaz 40 derece de olsa cpu fanı %100'de çalışıyor. Garantiye gönderdim bios güncellemesi yapıp geri gönderdiler. Düzelmedi yani anlayacağın. Sıcaklık mevzusuna gelirsek benim de aynı şekilde. 95-99 derece arası gidip geliyor yüksek güç çeken oyunlarda. Önceki laptopum tek fanlıydı işlemci ve ekran kartı tek blok üzerinden soğutuluyordu ve onda da aynı şekilde. Bir sıkıntı olmadı bunda da olacağını sanmıyorum ama eğer sıcaklıktan kapanmaya başlarsa bakım yapın ve laptop soğutucu kullanın. Eğer ki değiştirmeyecekseniz. Size tavsiyem Monster'ın abra serisinden uzak durmanız. Arkadaşlarımda Tulpar'ı olanlar var ve çoğunda hiçbir sıkıntı ortaya çıkmıyor. Dipnot: Bence iade edin başka modellere yönelin.

Hocam bence iade edebilirseniz edip başka cihaz alın olmazsa, soğutucu çok etki etmez ama hava akışı daha iyi olur, fan seviyesini en yüksekte kullanıp birde arka plandaki uygulamaları kapatırsanız azda olsa etki eder.

Monster'in Tulpar serisi ne kadar güzel ve alınabilirse, Abra serisi de o kadar leş ve alınmazdır.

Monster markasına ait laptop bakılacaksa tek önerim Tulpar'ın T7 olan modelleridir.

Probleminize gelecek olursak, laptop yükseltici denemenizi tavsiye ederim. Altını biraz yükseltin.

1) Denetim masasına girin.
2) Arama kısmına güç seçenekleri yazın.
3) İlk çıkana tıklayın.
4) Tahminimce laptop dengeli modda onun karşısındaki "Plan ayarlarını değiştir" yazısına tıklayın.
5) Gelişmiş güç ayarlarını değiştir.
6) İşlemci güç yönetimine çift tıklayın ve en yüksek işlemci durumu değeri 100 ise 95 veya 90 yapın.

İade şansınız varsa iade edip bütçenize uygun olarak aşağıda ki cihazı alabilirsiniz. Tulpar serilerinde kullanılan tongfang kasa bir Abra modeli ısınma yapmaz ve kronik sorunları yoktur.

Monster kontrol merkezinde performans bölümünde 'gelişmiş' ismine benzer bir bölüm varsa orsda tdp offset seçeneğini bulun ve sonuna kadar çekin, intel mobil işlemciler de tdp 100 derecedir, bu ısıda işlemci gaz keser vites düşürür. Biz bu limiti 90 dereceye, varsa 85 e kadar cekicez böylece. İşlemci turbo boost çok yüksek olmayacak ama, makina da patlamayacak.

Gördüğüm kadarıyla monster kimden alıyorsa bazı makinalarda çok Yetersiz soğutma oluyor. Fifa da bile bu kadar zorluyorsa artık.

Yapabileceğiniz bir iki şey daha var aslında ama sizi ileri dönük tatmin etmez, verin geri.

Monster kontrol merkezinde performans bölümünde 'gelişmiş' ismine benzer bir bölüm varsa orsda tdp offset seçeneğini bulun ve sonuna kadar çekin, intel mobil işlemciler de tdp 100 derecedir, bu ısıda işlemci gaz keser vites düşürür. Biz bu limiti 90 dereceye, varsa 85 e kadar cekicez böylece. İşlemci turbo boost çok yüksek olmayacak ama, makina da patlamayacak.

Gördüğüm kadarıyla monster kimden alıyorsa bazı makinalarda çok Yetersiz soğutma oluyor. Fifa da bile bu kadar zorluyorsa artık.

Yapabileceğiniz bir iki şey daha var aslında ama sizi ileri dönük tatmin etmez, verin geri.
Maalesef o yazılım tulpar'larda var. Biz abra kullanıcıları olarak (köleler) sadece fan modu ve klavye ışığı değiştirebiliyoruz :D

Maalesef o yazılım tulpar'larda var. Biz abra kullanıcıları olarak (köleler) sadece fan modu ve klavye ışığı değiştirebiliyoruz :D
throttlestop üzerinden yapılabilir o zaman. Prochot 80 e veya 85 e ayarlanabilir. PKG power ne olacak ondan sonra merak ediyorum :D

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-12-06 204946.png
    Screenshot 2022-12-06 204946.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı