Monster Abra A5 v17.2.3 laptop GTA 5 düşük FPS alıyor

Hocam uygulamayı indirdim ama nasıl kullancam bilmiyprum biraz yardım edermisiniz (ts bench e bastım yandaki sekme açıldı)
Kartın tamamı kullanılmıyor. Dediğim gibi işlemci bir takım sorunlar içerisinde görünüyor. 30W yine imkansız. İ7 7700HQ Undervolt yapılmadan zaten Throttle olmadan 38 W çekiyor.
Hocam işlemci kendi sitesinde 45e yazıyor ortalama kaç w alması lazım oyunda
@491279 O ayarlarla da belirttiğin GPU kullanımıyla o FPS'i görmen yine garip geldi bana.Önceden dediğim gibi NVIDIA kontrol panelini sıfırlamayı deneyebilirsin.
Hocam şuanki kullanımları attım ve grafik ayarlarınıda düşük değil mi fps

@491279 İşlemci kullanımının ekran kartı kullanımını geçiyor olması anormal bir durum.Sistemde şu an darboğaz var gibi gözüküyor.Grafikleri en ileri seviyeye çekip bir de o şekilde kaç FPS aldığına bakabilir misin? Ekran kartı kullanımını da gözlemle.

NVIDIA denetim masasından ayar yaptım demişsin.Onları varsayılana geri döndürdün mü ayrıca?

@491279 O ayarlarla da belirttiğin GPU kullanımıyla o FPS'i görmen yine garip geldi bana.Önceden dediğim gibi NVIDIA kontrol panelini sıfırlamayı deneyebilirsin.
hocam yapıp ekran görüntüsü atarım yardımcı olduğunuz için sağolun
@491279 İşlemci kullanımının ekran kartı kullanımını geçiyor olması anormal bir durum.Sistemde şu an darboğaz var gibi gözüküyor.Grafikleri en ileri seviyeye çekip bir de o şekilde kaç FPS aldığına bakabilir misin? Ekran kartı kullanımını da gözlemle.

NVIDIA denetim masasından ayar yaptım demişsin.Onları varsayılana geri döndürdün mü ayrıca?
Hocam dediğiniz gibi grafikleri sona aldım fps 40 ile 60 arası genellikle 40a yakın
Ve yine dediğiniz gibi işlemci kullanımı düşük galiba dağarboğaz yapıyor bu sorunu nasıl çözerim
hocam yapıp ekran görüntüsü atarım yardımcı olduğunuz için sağolun

Hocam dediğiniz gibi grafikleri sona aldım fps 40 ile 60 arası genellikle 40a yakın
Ve yine dediğiniz gibi işlemci kullanımı düşük galiba dağarboğaz yapıyor bu sorunu nasıl çözerim
Hocam fps burda fazla çıkmış normalde 40 50 civarı

Dosya Ekleri

• IMG_20211209_181542.jpg
    IMG_20211209_181542.jpg
    249,8 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
@491279
@erengore'un indirmeni istediği program darboğazı ortadan kaldırmaya yönelik bildiğim kadarıyla.Program ayarları hakkında pek bir bilgim yok.Ondan yardım almanı öneririm o yüzden.Senin gibi birkaç kişinin daha böyle bir problemle konu açtığını görmüştüm.Bir tanesi bu programla çözebilmiş problemi.

@491279
@erengore'un indirmeni istediği program darboğazı ortadan kaldırmaya yönelik bildiğim kadarıyla.Program ayarları hakkında pek bir bilgim yok.Ondan yardım almanı öneririm o yüzden.Senin gibi birkaç kişinin daha böyle bir problemle konu açtığını görmüştüm.Bir tanesi bu programla çözebilmiş problemi.
Tamam hocam deneyeceğim yardımcı olduğunuz için çok sağolun
Az önce benzer bir konu daha gördüm. 10300H işlemcili idi. Aynı konu zannettim. Ama fark etmez. 11400H 15W çekiyorsa durum daha da kötü demektir.

Şöyle yapalım sizinle:
Pil simgesine sağ tıkayın. Güç seçeneklerine girin. Yeni Güç Planı Oluştur'a basın ve Yüksek Performans ayarlayın. Ardından da başka hiçbir ayara dokunmayın.

Bunu yaptıktan sonra ThrottleStop yükleyin. Programı internetten indirip RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

Programı TechPowerUp'un sitesinden indirin.

Hocam uygulama hakkında çok bir bilgim yok şu an ekran böyle buradan sonra ne yapmalıyım

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-09_185102.png
    resim_2021-12-09_185102.png
    143,3 KB · Görüntüleme: 46
Hocam uygulamayı indirdim ama nasıl kullancam bilmiyprum biraz yardım edermisiniz (ts bench e bastım yandaki sekme açıldı)

Hocam işlemci kendi sitesinde 45e yazıyor ortalama kaç w alması lazım oyunda

Hocam şuanki kullanımları attım ve grafik ayarlarınıda düşük değil mi fps
45W dediğine bakmayın. O TDP geçmesin diye. Limitleri açarsanız en iyi şartta 90'a kadar çıkabilir. Ki 90W çekerse o işlemci şaha kalkmış demektir zaten.

FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Demiştim ama atmamışsınız. Ben sizin sorununuzu çözeceğim sakin olun dediklerimi yapmanız sorunu çözecek.

45W dediğine bakmayın. O TDP geçmesin diye. Limitleri açarsanız en iyi şartta 90'a kadar çıkabilir. Ki 90W çekerse o işlemci şaha kalkmış demektir zaten.

FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Demiştim ama atmamışsınız. Ben sizin sorununuzu çözeceğim sakin olun dediklerimi yapmanız sorunu çözecek.
Hocam kralsınız hemen atim
buyrun hocam

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-09_210501.png
    resim_2021-12-09_210501.png
    98,7 KB · Görüntüleme: 39
  • frvr.png
    frvr.png
    292,3 KB · Görüntüleme: 40

buyrun hocam
Şimdi bu sistemde 3 sorun var.
İşlemci Throttle oluyor.
Ekran kartı işlemciden etkileniyor. Ve sanırım ekran kartının kullanımını etkileyen bir faktör daha var. Onu da göreceğiz.
GTA 5 kaynak kullanma açısından biraz daha kötü optimizasyonlu.

Dün birden aldığım kötü bir haber nedeniyle dönemedim. Şimdi yazıyorum yavaştan.
İlk olarak FIVR sekmesine girin. Ekranın orta üst kısmında 4 birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki "Unlock Adjustable Voltages" kutusunu tikleyin. Sonra altta Offset Voltage var. Onu -60 ayarlayın. IccMax'ı 140A ayarlayın. Apply'a basın.

Aynı işlemci CPU Core için de uygulayın.

FIVR sekmesinde tablonun hemen altında "Disable and Lock Turbo Power Limits" kutusunu tikleyin. Non-Turbo Ratio'yu 1 yapın Lock'layın. FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin ve Apply'a basın.

TPL sekmesinde Disable Power Control kutusunun tikini kaldırın.
PL1 Clamp tikini kaldırın 90 ayarlayın.
PL2 aynen kalsın.
Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin. Apply'a basın.

Son düzenleme:
İşlemci Throttle oluyor.
Ekran kartı işlemciden etkileniyor. Ve sanırım ekran kartının kullanımını etkileyen bir faktör daha var. Onu da göreceğiz.

Dün birden aldığım kötü bir haber nedeniyle dönemedim. Şimdi yazıyorum yavaştan.
İlk olarak FIVR sekmesine girin. Ekranın orta üst kısmında 4 birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki "Unlock Adjustable Voltages" kutusunu tikleyin. Sonra altta Offset Voltage var. Onu -60 ayarlayın. IccMax'ı 140A ayarlayın. Apply'a basın.

FIVR sekmesinde tablonun hemen altında "Disable and Lock Turbo Power Limits" kutusunu tikleyin. Non-Turbo Ratio'yu 1 yapın Lock'layın. FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin ve Apply'a basın.

PL2 aynen kalsın.
Hocam çok Teşekkürler şuan okuldayım eve gelince denerim
İşlemci Throttle oluyor.

PL2 aynen kalsın.
Hocam hem ekran kartı w değeri hem işlemci w değeri düştü grafikler sondaydı onu çok az azalttım ve fps max 10

Son düzenleme:
Hocam çok Teşekkürler şuan okuldayım eve gelince denerim

Hocam hem ekran kartı w değeri hem işlemci w değeri düştü grafikler sondaydı onu çok az azalttım ve fps max 10
W değeri mi düştü? FIVR ve TPL sekmesi ayarlarınızı atar mısınız?
Bir şeyi yanlış yapmış olabilirsiniz. Yapmadıysanız BD PROCHOT devreye girmiş olabilir. ThrottleStop ana ekranından BD PROCHOT tikini kaldırın. Limits sekmesini de atın bunun yanında.

Geri
Yukarı