Çözüldü Monster Abra A5 v17.2.3 laptop oyunlarda şarj kesiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

19KaRaKaRTaL03

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A5 V17.2.3

Nvidia GeForce RTX 3050 Ti
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz 2.69 GHz
16GB ram
Merhaba arkadaşlar. Şarj kesme sorununu ilk defa Bannerlord oyununda çok geliştiğim ve savaşlarda çok fazla asker olduğu zamanda yaşamaya başladım. İlk başlarda sadece Bannerlord oyununa ilk girdiğimde birkaç kere kesiyordu ve bende her kestiğinde adaptör kısmından çıkarıp takıyordum. Sonrasında oyunu uzun süre oynadığım zamanlar ara ara oyunun ortasında da kesmeye başladı ve en sonunda oyun iyice zehir oldu sürekli kesiyordu grafik ayarı fark etmeksizin 50 vs 50 savaşlarda bile. Sonra Valorant oyununda nadiren ve sadece maçın ortasında herhangi bir el bittiğinde yani maç 4-5 el bitiminde 5-5 oluyor ve kesiyor kesmeye başladı ve tesadüf mü bilmiyorum genellikle son kill yağmacı deseniyle alındığında ölüm efekti oluyor ve kesiyordu. Şu an AC Valhalla, Origins oyunlarına ilk girişte birkaç defa kesiyor sonrasında düzeliyor. Oyundan oyuna değişiyor. Arkadaşla It Takes Two oynarken oyunun bazı bölümlerinde sürekli kesiyor, Forza Horizon 5'te kestiğini hatırlamıyorum Bannerlord'dan önce RDR2 oynamıştım ancak hiç şarj kestiğini hatırlamıyorum geçen gün Battlefield 2042 oynadım ve şarj kesme sorunu olmadı garip ve bir sistematiği olmadan bazı oyunların optimizasyon sorunlarından mıdır bilmiyor kesiyor. Grafik ayarlarını GeForce Experience'tan optimize ederek oynuyorum Valorant hariç yüksek FPS için en düşük ayarlarda oynuyorum. Laptopu formatlayıp temiz kurulum yaptım, Windows aktif, oyunları silip baştan kurdum, teknik servise yolladım mavi ekran ve şarj kesme sorunu için hiçbir işe yaramadan bakımını yapıp geri gönderdiler bir de mavi ekran sorununu çözdük dediler. Bende bu forumdan çözümünü buldum ve düzelttim ancak şarj kesme sorununu bir türlü çözemedim. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Aynı sorun bende de vardı. Turbo modda bu sorunun çözümü yok kardeşim. Bu sorunu şöyle çözüceksin; Monster kontrol merkezi uygulamasından güç kısmından güç tasarruf modu var onu seçeceksin. İsmini tam hatırlamıyorum ama Turbo veya oyun modunda olmayacak. FPS Turbo moddaki kadar yüksek olmuyor (Max 10 FPS fark ediyor) ama sıkıntıyı çözmüş oluyosun. Sıkıntı Turbo ve oyun modunda oluyor. Ben de çok araştırdım bulamadım deneye deneye buldum. Sadece sana ve bu sorunu çözemeyen arkadaşlar için üyelik açıyorum kolay gelsin.
Aynı sorun bende de vardı. Turbo modda bu sorunun çözümü yok kardeşim. Bu sorunu şöyle çözüceksin; Monster kontrol merkezi uygulamasından güç kısmından güç tasarruf modu var onu seçeceksin. İsmini tam hatırlamıyorum ama Turbo veya oyun modunda olmayacak. FPS Turbo moddaki kadar yüksek olmuyor (Max 10 FPS fark ediyor) ama sıkıntıyı çözmüş oluyosun. Sıkıntı Turbo ve oyun modunda oluyor. Ben de çok araştırdım bulamadım deneye deneye buldum. Sadece sana ve bu sorunu çözemeyen arkadaşlar için üyelik açıyorum kolay gelsin.

Çözüm

Güç tasarruf modunda ekranın Hz değerini 60'a düşürüyor. Sessiz modunda da fan hızını kısıtlıyor ki ses çıkmasın. Turbo'dan kastın sanırım performans modu. Ben hep performans modunda oynuyordum. Senin dediğini diğer modlarda deneyeceğim eğer işe yararsa buraya yazarım tekrardan.

Reis büllüğüne kurban bee 1 yıldır çözemediğim sorunu sonunda çözdüm. Allah razı olsun gerçekten de işe yarıyor performans modunda giriyorum şarj kesiyor eğlence moduna alıyorum sıfır sıkıntı vallahi çok sağ ol.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-08 192354.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-08 192354.png
    457,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Geri
Yukarı