Monster Abra A5 v17.2 FiveM 45 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Gadzie

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
Ekran kartı
Nvidia RTX3050 TI Max-Performance 4GB GDDR6 128-Bi
İşlemci
Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3;
Merhaba,
Monster Abra A5 v17.2 sistemini kullanıyorum. GTA 5 FiveM oynarken CPU kullanımım %50 civarlarında ve GPU kullanımım %40-45 civarlarında oluyor. Bu sebeple FPS'im genellikle 45-70 arasında geziyor. Ayarlarım normal ve high arasında değişiyor ve V-Sync kapalı oynuyorum. Ek olarak laptop soğutucusu kullanıyorum. Sorunun sebebi sizce ne olabilir, herhangi bir çözüm öneriniz var mı?

Merhaba,
Monster Abra A5 v17.2 sistemini kullanıyorum. GTA 5 FiveM oynarken CPU kullanımım %50 civarlarında ve GPU kullanımım %40-45 civarlarında oluyor. Bu sebeple FPS'im genellikle 45-70 arasında geziyor. Ayarlarım normal ve high arasında değişiyor ve V-Sync kapalı oynuyorum. Ek olarak laptop soğutucusu kullanıyorum. Sorunun sebebi sizce ne olabilir, herhangi bir çözüm öneriniz var mı?
Oynadığın sunucuda optimizasyon problemleri olabilir.

İsim vermem doğru olmaz ama optimizasyonu sağlam yapabileceğini düşündüğüm, sağlam developerlar tarafından düzenlenen bir sunucuda oynuyorum. Farklı bir sorun olabilir mi acaba?
Oyunun çözünürlüğü 4kda mı?

Sorun laptopun soğutmasında hocam, bende de aynı Clevo kasa var Gigabyte G5 gd, ben ısındığını bilerek aldım bana çok ucuza geldiği için, aldığım gün açıp sıvı metal uyguladım. Daha geçenlerde temizledim sıvı metali ve pişman oldum, yakın zamanda tekrar sıvı metal uygulayacağım. Çünkü sizin sorununuz bende de normal macun kullanırken oluyor. Normal ayarında bu Clevo kasada GPU direkt kendini 86 dereceye getirip hız kısmaya başlıyor ve GPU gücü 50 watt seviyesine kadar geriliyor. GPU normalde 85W güce sahip. Isınma sorununu çözmenin iki yolu var. Biri sıvı metal uygulamak diğeride heatsink bloğunu modifiye ederek yeni bakır eklemek. Isınma sorunu sıvı metalle ortadan kalkıyor ve sistem tam güçte çalışabiliyor. Bilginiz var ise uygulamanızı tavsiye ederim. Bunun yanı sıra PC de Control Center yüklü ise silin ve denetim masasında gelişmiş güç ayarlarından pil tasarrufu ile ilgili ayarları kapatın. Bunları yaparsanız sorununuz çözülecektir.

Geri
Yukarı