Monster Abra A5 v17.2 laptopta BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

enesd36

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Monster Abra A5 v17.2 kullanıcısıyım ve laptopumda performans kaynaklı sıkıntılar yaşıyorum.
Bu yüzden BIOS güncellemesi yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim bu güncellemeyi?
Şu anda CS:GO'da düşük ayarlarda 110 FPS falan alıyorum ve çoğu oyunda anlık donmalar oluyor.
Mevcut BIOS sürümüm şudur: BIOS Sürümü/Tarihi Insyde Corp. 1.07.10tfb26, 6.12.2021
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunlar bende de var. Anlık olarak takılıyor. Bu değişimden gelen aynı model laptop, öncekinde bu kadar takılma yoktu. Önceki laptopu aldıktan bir ay sonra servis BIOS sürümünü güncellemişti belki de ondan düzelmişti. Şu an benim de kafama yattı. Ama kendin yapman aşırı karışık olur. Servise göndermeni öneririm.

Bu konuda ve konunun en altında ilgili bağlantılar var.
Konudaki bağlantıdan ilerleyip cihazınıza ait güncel bios dosyasını talep edip ve bios yapınız benim paylaştığım konu/videodaki gibi ise aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.

Aynı sorunlar bende de var. Anlık olarak takılıyor. Bu değişimden gelen aynı model laptop, öncekinde bu kadar takılma yoktu. Önceki laptopu aldıktan bir ay sonra servis BIOS sürümünü güncellemişti belki de ondan düzelmişti. Şu an benim de kafama yattı. Ama kendin yapman aşırı karışık olur. Servise göndermeni öneririm.

Güncel BIOS'u şimdi talep ettim çok karışık gelirse büyük ihtimal servise gönderirim bu arada kullanıcı yorumlarından pek fazla güvenemiyorum servise çoğu kişi memnun kalmamış.

Güncel BIOS'u şimdi talep ettim çok karışık gelirse büyük ihtimal servise gönderirim bu arada kullanıcı yorumlarından pek fazla güvenemiyorum servise çoğu kişi memnun kalmamış.
Ben de memnun değilim. Kaç kere servislik oldum oradan biliyorum. :D Eğer yapabilirsen nasıl yaptığını söyler misin?

Söylerim tabii.
Hocam selamlar. Aynı sorun ve aynı cihaza sahibim 😏 Talep ettiğiniz 'Bios' sürüm dosyası geldi ise eğer, paylaşır mısınız?

Ekleme yapıyorum. Talep ettiğim BIOS sürümü linki geldi masaüstünde duruyor. Ben ona, o da bana bakıyor ama nasıl yapacağımızı bilemiyoruz 🫠

Not: gelen sürüm TFB26711 sanırsam 1.07.10TFB26 sürümü

Son düzenleme:
Hocam selamlar. Aynı sorun ve aynı cihaza sahibim 😏 Talep ettiğiniz 'Bios' sürüm dosyası geldi ise eğer, paylaşır mısınız?

Ekleme yapıyorum. Talep ettiğim BIOS sürümü linki geldi masaüstünde duruyor. Ben ona, o da bana bakıyor ama nasıl yapacağımızı bilemiyoruz 🫠

Not: gelen sürüm TFB26711 sanırsam 1.07.10TFB26 sürümü
Bu benim bilgisayarımda yüklü gelen sürüm, evet bu son sürüm. Yükleme konusunda başarılar. :(

Teşekkür ederim hocam 😏
Ben biraz araştırdım, notlarımı hazırlandım, secure boot'u kapattım derkeen..
Notu kontrol edeyim dedim. Notun en başında bir de ne okudum dersin hocam, OEM, Intel'e iletiyor;
Bu benim bilgisayarımda yüklü gelen sürüm, evet bu son sürüm. Yükleme konusunda başarılar. :(

Bu parçalar ne öneridir, ne de desteklendiğini gösterir. Bu listedeki tüm bileşen desteklenmiştir. Listedekilerin kabul görmemesinin sorumluluğu müşterinin kendisine aittir 🤣🤭
Hey Allahım ya 🤦
IMG_20230729_170545.jpg
CClevo

Teşekkür ederim hocam 😏
Ben biraz araştırdım, notlarımı hazırlandım, secure boot'u kapattım derkeen..
Notu kontrol edeyim dedim. Notun en başında bir de ne okudum dersin hocam, OEM, Intel'e iletiyor;

Bu parçalar ne öneridir, ne de desteklendiğini gösterir. Bu listedeki tüm bileşen desteklenmiştir. Listedekilerin kabul görmemesinin sorumluluğu müşterinin kendisine aittir 🤣🤭
Hey Allahım ya 🤦Eki Görüntüle 1881471CClevo
Başına iş bile açar bu. Şaka gibi.

Geri
Yukarı