Monster Abra A5 v17.4 "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası

LastGambit

Zeptopat
Daha fazla  
İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i7-11800H @ 2.30GHz 2.30 GHz.
RAM: 32 GB.
İşletim sürümü: Windows 11 Pro.
Ekran kartı: RTX 3060.

Oyun oynarken, video izlerken, yazışırken günde en az 2 kere mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayar yeni oyunlar ve donanım uygulamaları (SteelSeries vs.)
Dışında herhangi bir yazılım indirmedim. Bilgisayarıda çok zorlamıyorum açıkçası zaten elime geçeli 10 gün falan oldu. Anlamadığım bir şekilde mavi ekran veriyor ve buraya danışmaktan başka bir çözüm bulamadım. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

1697215849316.png

1697215868630.png

İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i7-11800H @ 2.30GHz 2.30 GHz.
RAM: 32 GB.
İşletim sürümü: Windows 11 Pro.
Ekran kartı: RTX 3060.

Oyun oynarken, video izlerken, yazışırken günde en az 2 kere mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayar yeni oyunlar ve donanım uygulamaları (SteelSeries vs.)
Dışında herhangi bir yazılım indirmedim. Bilgisayarıda çok zorlamıyorum açıkçası zaten elime geçeli 10 gün falan oldu. Anlamadığım bir şekilde mavi ekran veriyor ve buraya danışmaktan başka bir çözüm bulamadım. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1975987

Eki Görüntüle 1975988

Bilgisayara format attınmı FreeDOS olarak geldi ise sen format attıysan indirdiğin ISO sorunludur ya da BIOS ayarlarında problem vardır eğer çözülmesse yüksek ihtimal donanımlarda sorun vardır eğer bunları denediğinizde halen daha mavi ekran alıyosanız servise gönderiniz.

FreeDOS Geldi bilgisayarı memleketteyken almıştım şu an şehir dışındayım bulunduğum şehirde servisi yok ne yazık ki. ISO Dosyasını microsoftun kendi sitesinden indirdim.

FreeDOS geldi bilgisayarı memleketteyken almıştım şu an şehir dışındayım bulunduğum şehirde servisi yok ne yazık ki. ISO dosyasını Microsoft'un kendi sitesinden indirdim.

HeiDoc uygulamasını bilgisayara indirin oradan ISO indirip kurun bununla da olmazsa.

Control Center'ın daha güncel sürümü varsa onu indirip deneyin o zaman. Eğer yoksa ve mavi ekran yemeye devam ediyorsanız sebebi ortada :) aşırı ısınma sorunu da yapmaz. Yapmaması gerekir. Ne zaman ısı yükselirse fanlar zaten tam güç dönmeye başlar. Bu sistemsel bir konu. Boştayken fanları tam güç döndürmenin bir anlamı yok. Ben de Monster laptop kullandım 2 yıl. Control Center'a ihtiyaç duymadım. Mouse kontrolü gitmez. Onun driverı ayrı. Ya da dediğim gibi uygulamayı kaldırmak istemiyorsanız Regedit ayarını yapabilirsiniz.

Şu süreçten sonra sorununuz devam ederse bir gün de hatadan bıkarsanız çözümünü bilin :) iyi günler dilerim.

HeiDoc uygulamasını bilgisayara indirin oradan ISO indirip kurun bununla da olmazsa.

Control Center'ın daha güncel sürümü varsa onu indirip deneyin o zaman. Eğer yoksa ve mavi ekran yemeye devam ediyorsanız sebebi ortada :) aşırı ısınma sorunu da yapmaz. Yapmaması gerekir. Ne zaman ısı yükselirse fanlar zaten tam güç dönmeye başlar. Bu sistemsel bir konu. Boştayken fanları tam güç döndürmenin bir anlamı yok. Ben de Monster laptop kullandım 2 yıl. Control Center'a ihtiyaç duymadım. Mouse kontrolü gitmez. Onun driverı ayrı. Ya da dediğim gibi uygulamayı kaldırmak istemiyorsanız Regedit ayarını yapabilirsiniz.

Şu süreçten sonra sorununuz devam ederse bir gün de hatadan bıkarsanız çözümünü bilin :) iyi günler dilerim.
Regeditten hangi ayar yapacağım hakkında bilgi sahibi değilim yardımcı olur musunuz?

Farklı bir çözüm önerisi paylaşılana kadar dediğiniz gibi control center uygulamasını kaldıracağım lakin control centerı kaldırma fikri doğru bir fikir olsa bile çok taraftarı değilim dediğim gibi farklı çözüm yoksa elden bir şey gelmez her türlü sileceğiz. İlgin ve uğraşın için teşekkür ederim.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe UpperFilters anahtarını sadece kbdclass olacak şekilde değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe ise UpperFilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın. Kısa bir açıklama, ilk değişiklik kısayolları yöneten filtre sürücüsünü klavye sürücüsünden kaldırıyor. İkincisi ise fare sürücüsünden kaldırıyor.

Farklı bir çözüm önerisi paylaşılana kadar dediğiniz gibi Control Center uygulamasını kaldıracağım lakin Control Center'ı kaldırma fikri doğru bir fikir olsa bile çok taraftarı değilim dediğim gibi farklı çözüm yoksa elden bir şey gelmez her türlü sileceğiz. İlgin ve uğraşın için teşekkür ederim.

Bir şey değil.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe UpperFilters anahtarını sadece kbdclass olacak şekilde değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe ise UpperFilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın. Kısa bir açıklama, ilk değişiklik kısayolları yöneten filtre sürücüsünü klavye sürücüsünden kaldırıyor. İkincisi ise fare sürücüsünden kaldırıyor.
Başka bir konuda gördüm alınan hata kodları aynı klavye ile fare driverı bu hataya sebep oluyormuş.

Geri
Yukarı