Monster Abra A5 V18.1 alınır mı?

Bütçe
~15.000

samate89

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Monster Abra A5 V18.1

Şu anda 2*8 RAM + 512 Samsung SSD ile özelleştirilmiş olarak 15.948 TL tutuyor,
Bu fiyata alınır mı yoksa bu fiyat düşer mi?

3 gün önce Tulpar T5 v20.3 için stok bildirimi gelmişti, 17.500 TL idi, oha deyip kapattım, şu an fiyatı 22.000 :(

Kararsız kaldım.

Ek: Bu cihazla alakalı tecrübesi olanlardan ricam, 350 TL Monster soğutucu eklesem mi? Ya da varsa başka soğutucu tavsiyesi alırım bir dal.

Türkiye'de fiyatlar asla düşmez. Piyasa o kadar dengesiz ki fiyatına değmez evet ama yarın daha pahalı olucak. Karar vermesi cidden zor.

Teşekkürler cevap için,
genel olarak HP ve dengi markalara karşı ön yargılıyım, 1-2 yerde yazılım desteğinin sıkıntılı olduğunu turbo fan yazılımının olmadığı falan yazılmış,
şimdi böyle yazıp monster alıyorum ama linkteki bilgisayar Tongfeng ve MSI kasa, ve 95w 3050, 1 aydır araştırıyorum ve monsterin tongfeng kasaları genel olarak iyi ve f/p ürünü kanısına vardım,

yani aslında laptopta karar kıldım, sadece fiyatta kararsızım, acaba düşer mi, yılbaşı indirimi filan olur mu, ayrıca beklentiler TCMB'nin bu ay faiz düşürmeyecek olması yönünde, öyle olursa kurun ateşi biraz söner, bu da fiyatlara yansır herhalde,

yani kısacası kafamda deli sorular...

Teşekkürler cevap için,
Genel olarak HP ve dengi markalara karşı ön yargılıyım, 1-2 yerde yazılım desteğinin sıkıntılı olduğunu Turbo fan yazılımının olmadığı falan yazılmış,
Şimdi böyle yazıp Monster alıyorum ama linkteki bilgisayar tongfeng ve MSI kasa, ve 95W 3050, 1 aydır araştırıyorum ve Monster'in tongfeng kasaları genel olarak iyi ve F/P ürünü kanısına vardım,

Yani aslında laptopta karar kıldım, sadece fiyatta kararsızım, acaba düşer mi, yılbaşı indirimi filan olur mu, ayrıca beklentiler Tcmb'nin bu ay faiz düşürmeyecek olması yönünde, öyle olursa kurun ateşi biraz söner, bu da fiyatlara yansır herhalde,

Yani kısacası kafamda deli sorular...

HP Pavilion'un eskiden ısınma sorunu vardı düzelttiler tabii karar sizin. Öte yandan bu bilgisayara karar verdiyseniz alın. Türkiye'de bir şey almak için beklediğiniz her saniye zarar. 5 dakika sonra fiyatının 500-600 TL artmayacaginin garantisi var mı? Malum kişi sürekli faiz inecek faiz inecek diye bas bas bağırıyor indirmemek biraz sıkar şu an tcmb başkanı kur uçmasın diye indirmeyeceğiz falan diyor ama toplantı günü gelsin paşa paşa indirecekler emir büyük yerden.

HP Pavilion'un eskiden ısınma sorunu vardı düzelttiler tabii karar sizin. Öte yandan bu bilgisayara karar verdiyseniz alın. Türkiye'de bir şey almak için beklediğiniz her saniye zarar. 5 dakika sonra fiyatının 500-600 TL artmayacaginin garantisi var mı? Malum kişi sürekli faiz inecek faiz inecek diye bas bas bağırıyor indirmemek biraz sıkar şu an tcmb başkanı kur uçmasın diye indirmeyeceğiz falan diyor ama toplantı günü gelsin paşa paşa indirecekler emir büyük yerden.
öyle bir şey olursa 16yı kesin görür..

Bir hafta önce 12 bin TL'nin altındaydı V18.1, ben sipariş veremeden hemen önce 14 bin daha sonra da 15 bine çıktı fiyatı. Yukarıda Türkiye'de fiyatlar asla düşmez diyen arkadaşa katılmıyorum. Kur bazında evet düşmez. Ama zaten önce fiyatları bilerek şişiriyorlar, sonra da indirim ayağına tekrar biraz düşürüyorlar. Özellikle elektronik cihazlarda sıkça yaşanıyor. O yüzden ben tekrardan fiyatının biraz daha düşeceğini düşünüyorum.

Bir hafta önce 12 bin TL'nin altındaydı V18.1, ben sipariş veremeden hemen önce 14 bin daha sonra da 15 bine çıktı fiyatı. Yukarıda Türkiye'de fiyatlar asla düşmez diyen arkadaşa katılmıyorum. Kur bazında evet düşmez. Ama zaten önce fiyatları bilerek şişiriyorlar, sonra da indirim ayağına tekrar biraz düşürüyorlar. Özellikle elektronik cihazlarda sıkça yaşanıyor. O yüzden ben tekrardan fiyatının biraz daha düşeceğini düşünüyorum.
şimdi ben de ikileme düşüp bu parametrelerdeki cihazların yurt dışında fiyatlarına baktım, genel olarak 1100-1200 usd aralığında hep, hatta 1200e aynı şeyler, 3050 yerine 3050ti var, güncel kura çarptığımda 15000-16500 yapıyor, monster markanın en az %10-15 ucuz olması gerektiğini de hesaba katarsak 13-14 bin dolaylarında olması gerekiyor, o yüzden biraz beklemeye karar verdim, hem ilk postta dediğim gibi, daha 3-4 gün önce başka bir cihaz için bildirim geldi 17.499 idi, şu an 21.999, bu kadar artması pek normal durmuyor, neyse, bekleyelim bakalım, inşallah pişman olmam, gerçi daha ne kadar artacak ki..

Şimdi ben de ikileme düşüp bu parametrelerdeki cihazların yurt dışında fiyatlarına baktım, genel olarak 1100-1200 USD aralığında hep, hatta 1200e aynı şeyler, 3050 yerine 3050 Ti var, güncel kura çarptığımda 15000-16500 yapıyor, Monster markanın en az %10-15 ucuz olması gerektiğini de hesaba katarsak 13-14 bin dolaylarında olması gerekiyor, o yüzden biraz beklemeye karar verdim, hem ilk postta dediğim gibi, daha 3-4 gün önce başka bir cihaz için bildirim geldi 17.499 idi, şu an 21.999, bu kadar artması pek normal durmuyor, neyse, bekleyelim bakalım, inşallah pişman olmam, gerçi daha ne kadar artacak ki.

Hocam pişman olursunuz benden söylemesi. Dolar şu an 13.80 1 hafta sonra faiz kararı açıklanacak karardan sonra 15 lira falan olacak şimdi almazsanız 1 hafta sonra ah vah edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı