Monster Abra A5 v18.1 Harici Monitörle Optimus Bypass Edilebilir mi?

mustafaemird

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün yeni monitor aldım ve aldığımdan bu yana Intel optimus bypass nasıl edilir ya da edilebiliyor mu onu araştırıyorum. Bazıları HDMI girişiyle bypass ediliyor bazıları mini DP ile ediliyor diyor. Bilgisi vs. olan var mı? Benim PC de optimus bypass ediliyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Harici ekran kartının çıkışı hangisindeyse o çıkışa takarak bypass yapabilirsin. Ben TUF kullanıcısıyım harici ekran kartının çıkışı bende mini DP, ona takarsam bypass yapabiliyorum.

Harici ekran kartının çıkışı hangisindeyse o çıkışa takarak bypass yapabilirsin. Ben TUF kullanıcısıyım harici ekran kartının çıkışı bende mini DP, ona takarsam bypass yapabiliyorum.

İnternette araştırdım sanırım HDMI girişinde fakat mini DP de ise sizde hangi dönüştürücü var link verebilir misiniz?

İnternette araştırdım sanırım HDMI girişinde fakat mini DP de ise sizde hangi dönüştürücü var link verebilir misiniz?

NVIDIA Denetim Masası'ndan hangi çıkış hangi karta bağlı görebilirsin.

1672990076214.png

Şarja takılı ve performans ya da normal moddeyken zaten harici ekran kartını kullanıyor olmalı. İlla harici ekran mı takacaksın harici kartı kullanmak için? Saçma olur.

Hocam Intel optimus teknolojisini araştırmanı öneririm ve biraz da videolarını araştırıp izlersen anlarsın ki sadece performans açısından değil görsel ve PC koruma açısından da istiyordum.

NVIDIA Denetim Masası'ndan hangi çıkış hangi karta bağlı görebilirsin.

Eki Görüntüle 1624249

Bakıyorum hemen hocam.
@rev1 HDMI girişine takınca bypass edebilirim degil mi?

Dosya Ekleri

• giris.png
    giris.png
    66,1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
MUX swich olmadan optimus u kapatamazsın hocam.

Hocam benim araştırdığım videolardan gördüğüm kadarıyla external monitor sayesinde atıyorum CS:GO'da 300 FPS alıyorsam monitörle ortalama 450ye çıkıyor bu rakam bu FPS artışı external monitor sayesinde oluyor MUX olmadan da harici monitorle kapanıyor yani ben öyle okudum, gördüm.

Geri
Yukarı