Monster Abra A5 v19.2.5 laptopun sürücüleri nasıl yüklenir?

Lucyan

Centipat
Daha fazla  
Bugün Monster Abra A5 v19.2.5 model laptopum elime ulaştı. Onların gönderdiği USB belleği taktığımda videolarında gösterdikleri kur dosyası bulunmuyor. Bu driverlar yüklü mü değil mi nasıl anlayabilirim? Eğer yüklü değilse nasıl yüklerim?

Sürücülere bu sayfadan ulaşabilirsin.

Benim tavsiyem önce bir Windows Update çalıştırarak temel sürücüleri kurmandır. Windows zaten doğru sürücüleri kurar. Daha sonra da ekran kartı sürücülerini kendin kurarsın zaten. Eğer aygıt yöneticisine girdiğinde ünlemli bir aygıt olursa onun donanım kimliğini buraya gönder, onlar için de gerekli sürücüleri biz atarız.

Sürücülere bu sayfadan ulaşabilirsin.

Benim tavsiyem önce bir Windows Update çalıştırarak temel sürücüleri kurmandır. Windows zaten doğru sürücüleri kurar. Daha sonra da ekran kartı sürücülerini kendin kurarsın zaten. Eğer aygıt yöneticisine girdiğinde ünlemli bir aygıt olursa onun donanım kimliğini buraya gönder, onlar için de gerekli sürücüleri biz atarız.
windows 10 pro kurdum etkinleştirdim ve güncellemelerini yaptım şuan yapmam gereken nedir bazı kaynaklarda bios güncellemesi felan yapılması gerektiğini gördüm ne kadar doğrudur bilmiyorum biraz cahilim bu konularda :/

Windows 10 Pro kurdum etkinleştirdim ve güncellemelerini yaptım şuan yapmam gereken nedir bazı kaynaklarda BIOS güncellemesi felan yapılması gerektiğini gördüm ne kadar doğrudur bilmiyorum biraz cahilim bu konularda :/
Evet BIOS güncellemesi önemlidir, yapılmasını öneririz. Fakat bilinçli bir kullanıcı değilsen çok da girişmene önermem, zira güncelleme esnasında bilgisayar birden fazla kez yeniden başlıyor ve güncellemenin bitmesini beklemek gerekiyor. Eğer bunları beklemeyip güncelleme esnasında bilgisayara müdahale edersen sorunlara yol açabilirsin. Eğer ben bilinçli bir kullanıcıyım ve böyle şeyler yapmam diyorsan Monster'a mail atıp BIOS dosyalarını iste, elimizden geldiği kadarıyla yardımcı oluruz güncelleme konusunda.

Bunun dışında sürücü yüklemelerini yaptıysan pek bir şey yapmana gerek yok.

Evet BIOS güncellemesi önemlidir, yapılmasını öneririz. Fakat bilinçli bir kullanıcı değilsen çok da girişmene önermem, zira güncelleme esnasında bilgisayar birden fazla kez yeniden başlıyor ve güncellemenin bitmesini beklemek gerekiyor. Eğer bunları beklemeyip güncelleme esnasında bilgisayara müdahale edersen sorunlara yol açabilirsin. Eğer ben bilinçli bir kullanıcıyım ve böyle şeyler yapmam diyorsan Monster'a mail atıp BIOS dosyalarını iste, elimizden geldiği kadarıyla yardımcı oluruz güncelleme konusunda.

Bunun dışında sürücü yüklemelerini yaptıysan pek bir şey yapmana gerek yok.
sanırım sürücü yüklemelerini windows otomatik olarak yapmış benim ayrıca yüklemem gereken bişey varmıdır hocam?

sanırım sürücü yüklemelerini windows otomatik olarak yapmış benim ayrıca yüklemem gereken bişey varmıdır hocam?
Ekran kartı ve ses sürücülerini yükleyebilirsin kendin.

Bunlar dışında aygıt yöneticisine girdiğinde ünlemli bir aygıt sorun yoksa sıkıntı yok. Windows kurmuş demektir diğerlerini.

Yeni konular

Geri
Yukarı