Monster Abra A5 v20.4.4 mü yoksa Casper Excalibur G870 mi?

Bütçe
27.000
Windows 11 boşta 6 GB yiyebiliyor, 10'da yine 3 - 4 GB arası geziyordu.
Dostum 2 yıl boyunca 8 GB RAM'e sahip Monster Abra A7 v12.2 kullandım şu anda kasa kullanıyorum. Servisleri klavye toz u filan alıyor ama bilgisayarın içindeki fanlara özenmiyor termal macunları o kadar iyi değil. Açıkçası bana 8 GB RAM yetmişti Windows 10 kullanırken. Servisi öyle aham şaham değil haberin olsun yine de senin kararın. Ama insan içinde tam performans kullanamazsın o bilgisayarı ben satarken CPU 97 dereceyi görüyordu haberin olsun.

12.nesilde, Windows 10'da da çok kötü, bu çekirdek olayı yüzünden Windows 10 ilk olarak ne açarsan aç hep güç tasarruf çekirdeğini kullanıyor onlar dolmadan performans çekirdekleri çalışmıyor bile, o yüzden normalde 90 100 FPS akan oyun Windows 10'da 20 30'lara rahat düşüyor.

Dostum 2 yıl boyunca 8 GB RAM'e sahip Monster Abra A7 v12.2 kullandım şu anda kasa kullanıyorum. Servisleri klavye toz u filan alıyor ama bilgisayarın içindeki fanlara özenmiyor termal macunları o kadar iyi değil. Açıkçası bana 8 GB RAM yetmişti Windows 10 kullanırken. Servisi öyle aham şaham değil haberin olsun yine de senin kararın. Ama insan içinde tam performans kullanamazsın o bilgisayarı çünkü Control Center'dan fanları sessiz e alırsan sıcaklık yüzünden yük altına 100 dereceyi geçtiği için bilgisayar kendini kapatacak her zaman fanları performans modunda kullanmak zorundasın o da 10 yıllık PS 4 gibi ses çıkartıyor hatta daha fazla performans modunda ise 90 altını görmiyceksin1-2 ay sonra ben satarken CPU 97 dereceyi görüyordu haberin olsu
yani arkadaşım da kullanıyor aga hiç öyle aşırı ısınma sorunu yaşamadı şuana kadar yanı ders çalışırken oyun oynuyordu öyle fecı bı ses cıkmıyordu kütüphanede bide hani ısınma da 80 cıvarında oluyordu hani acar almayı dusunmuyorum acıkcası ekran kalıtesı de dusuk lcd rem de oyle yanı 27 k param var 6 taksıtle alcam başka daha iyi bir seçenek yok gibi ya excalıbur ya monster gıbı kaldım ortada

Acer kullanıyorum, Monster'in panellerinden iyi şahsen, bir de boşta fanların hiç ses yaptığını görmedim, hep 40 50 derece arası geziyor işlemci.

Aga monster bukadar gömdük ettik ama uan bu fıyata acar excalıbur ve monster abra var hani seçenek yok kı baska kötünün iyisini seççicez bir de acar dşünmeme sebebim marka ilerde ne olur bılemıyorum ve monster ıcınde ilerde bakımları masraf olmayacak

Yani arkadaşım da kullanıyor aga hiç öyle aşırı ısınma sorunu yaşamadı şu ana kadar yanı ders çalışırken oyun oynuyordu öyle fecı bir ses cıkmıyordu kütüphanede bir de hani ısınma da 80 cıvarında oluyordu hani acar almayı dusunmuyorum açıkçası ekran kalıtesı de dusuk LCD RAM de oyle yanı 27 k param var 6 taksıtle alacağım başka daha iyi bir seçenek yok gibi ya Excalibur'ya Monster gıbı kaldım ortada.

Sen bilirsin dostum al gör belki sonuçları paylaşırsın burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı