MONSTER ABRA A5 V5.2.1 15.6 veya ASUS X550JX-XX097H ?

MONSTER® ABRA A5 V5.2.1 15.6 mı yoksa ASUS X550JX-XX097H 15.6" NOTEBOOK mu ?

• Oy verenlerin toplamı
    9
İki cihazın da ekran kartı değiştirilemiyor. GTX 960M kesinlikle 950M'den hızlı fakat şöyle bir sorun var: Monster 1080p ekran sahaip ve bu da 960M'i, 720p ekranlı ASUS'a göre çok daha fazla yoracaktır. Bu bağlamda 950M + 720p ekran daha mantıklı.

Müşteri hizmetlerini bilemeyeceğim ama sağlamlık konusunda ise ASUS daha önde. Bu su götürmez bir gerçek.

İki cihazın da ekran kartı değiştirilemiyor. GTX 960M kesinlikle 950M'den hızlı fakat şöyle bir sorun var: Monster 1080p ekran sahaip ve bu da 960M'i, 720p ekranlı ASUS'a göre çok daha fazla yoracaktır. Bu bağlamda 950M + 720p ekran daha mantıklı.

Müşteri hizmetlerini bilemeyeceğim ama sağlamlık konusunda ise ASUS daha önde. Bu su götürmez bir gerçek.
Yazılana göre Monster olan bilgisayarda işlemci ve ekran kartı için ayrı soğutucu varmış. Fakat Asus' da ancak Asus'da da ısınma sorunu olmadığını biliyorum. Bende Asus'u ekran kartı değiştirebileceğim için tercih etmeyi planlıyordum. Ancak Monster bilgisayarda full hd ile çok daha kaliteli bir oyun deneyimi alabilirim. Bu konu arasında çok kararsız kalmıştım. Birde denilene göre Asus olan bilgisayarda ses sonlara yakın iken seste titremeler oluyormuş. Bu konu hakkında bir bilginiz varmı ?

Asus x550jx'i tercih etmelisin.
Fikrin için teşekkürler. Anketde de oylar sanız sevinirim.

Bana kalırsa genel kalite ve performans olarak Monster. Şuda var ki X550JX 720P Monster 1080P. Ben Monster derim eğer ultra oynama takıntın yoksa.

@Recep Baltaş Asus fanı mısınız? Marka değerine göre karşılaştırma yapıyorsunuz. 720p ve 950M, 1080p ve 960M'den nasıl daha mantıklı olur? Hem ekranı daha kötü hem ekran kartı. 960M de 1080p'de sorun çıkaracak bir kart değil. Şunu da belirteyim, Monster gayet kaliteli bir müşteri hizmetleri ve servise sahip. Ve sağlamlık konusunda hiç Monster'ın kasalarını gördünüz mü acaba?

Tulpar T7 kullanıcısı olarak ben de oyumu MONSTER dan yana kullandım.
Marka ile olumsuz olarak söyleyebileceğim bir kaç şey var:
Bios çok sade, pek fazla oynama yapmanıza müsaade etmiyor. Güncelleme filan da gelmiyor biosa.
Driverlar konusunda da biraz zayıflar, MSI çok daha profesyonel.
Bunların dışında beni rahatsız eden birşey çıkmadı.
Fiyat /Performans konusunda iddialı bir marka...

@Recep Baltaş 720p ve 950M, 1080p ve 960M'den nasıl daha mantıklı olur? Hem ekranı daha kötü hem ekran kartı. 960M de 1080p'de sorun çıkaracak bir kart değil. Şunu da belirteyim, Monster gayet kaliteli bir müşteri hizmetleri ve servise sahip. Ve sağlamlık konusunda hiç Monster'ın kasalarını gördünüz mü acaba?
Dediğinize katılıyorum ancak bir abra a5 v5.2.1 kullanıcısı olarak üzülerek belirtmeliyim ki abra serilerinin kasa sağlamlığı zayıf malesef. :(

Dediğinize katılıyorum ancak bir abra a5 v5.2.1 kullanıcısı olarak üzülerek belirtmeliyim ki abra serilerinin kasa sağlamlığı zayıf malesef. :(
Onun haricinde bir sorunu veya eksiği var mı ? Birde merakımdan soruyorum karga kaç günde geliyor ve bir sorun olursa ilgili bir firmamı hiçbir tanıdığımda Monster yok :D

Dediğim gibi yeni kullanıcı oldugumdan henüz bir sorunla karşılaşmadım herhangi bir eksiklikte sezmedim gayet güzel. Kargo konusuna gelince ben bayramda sipariş vermiştim o yüzden pazartesi kargoyo verildi çarşamba öglenden önce bana ulaştı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı