Çözüldü Monster Abra A5 V5.2 Batarya İle Kullanımda Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cihatinan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba! Bir yakinimin Monster Abra A5 V5.2 Gaming notebooku var. Yakin zamanda benim de kullanma sansim oldu; ancak soyle bir sorun var: bilgisayari prizden cikardigim zaman oyunlarda neredeyse -abartmadan- %60'lara varan bir performans kaybı oluyor. Bilgisayari prize geri taktigimda ise duzeliyor. Bunu ilk olarak GTA V'te test ettim. MSI Afterburner yazılimindan takip etmeye calistigim kadariyla;
  • Prize takili iken ( Ultra-1080p): 50-60 FPS
  • Prizden cikardigimda( Ultra-1080p): 10-20 FPS
Bunun bir cozumu var mi?
Not: Gozlemleyebildigim kadariyla tum suruculer guncel ve yakın zamanda format atıldı. Belirtmek istedim, sistem BIOS Windows 10, UEFI bir sistem değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir sorun değil. Bilgisayar pili daha uzun süre gitsin diye kendini güç tasarrufu moduna alıyor. Ekran kartı yazılımından (Nvidia ise örneğin PowerPlay üzerinden) pildeki ve şarjdaki performanslarını belirleyebilirsiniz.

Bu bir sorun değil. Bilgisayar pili daha uzun süre gitsin diye kendini güç tasarrufu moduna alıyor. Ekran kartı yazılımından (Nvidia ise örneğin PowerPlay üzerinden) pildeki ve şarjdaki performanslarını belirleyebilirsiniz.
Ilk olarak cevap verdiginiz icin tesekkur ederim. Sizin yaptiklarinizi denedim. Pil ve prizde kullanimini yuksek performansa aldim (kalite olarak da geciyor yanlis bilmiyorsam Nvidia yazilimlarinda) fakat gene dusus oldu. Yuksek performansta olmasina ragmen FPS 10 ila 20 ile arasinda degisim gosterdi. BIOS'tan ya da baska bir yerden ayar yapmamiz mi gerekiyor? Simdiden tesekkurler. :)

Pil ve prizde performansı seçmek için iki yer var. Biri Windows'un kendi Güç sayfası, diğeri de ekran kartı yazılımındaki Güç sayfası. İkisinin de yüksek performans modunda olduğundan emin olun. Şarj dayanma süresi büyük ölçüde azalacaktır bilginiz olsun. Ekran kartının harcadığı enerjiyi listeden çıkartıp, daha uzun süre dayanmasını sağlıyor bu seçenekler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı