Monster Abra a5 v6.2 fan sesi ve soğutucu tavsiyesi

HUZEYFE

Hectopat
Daha fazla  
Notebook'um Monster Abra a5 v6.2 . Sıkıntı şu ki bu notebook'ta sadece Chrome çalıştırsanız dahi fanlar çalışıyor. Müşteri hizmetlerine mail attığımda chrome'u nvidia ile çalıştırmamı söylediler ama fan sesi devam etti. Control Center'dan manuel olarak fan ayarlandığında ise bir çalışıp bir susan bir fanla karşılaşıyorsunuz ve bu çok rahatsız edici. Gaming laptoplarda fan sesi kaçınılmaz ama en azından Chrome açıkken sessiz bir kullanım isteğindeyim.

Bu problem başka bir yolla çözülebilir mi? Çözülmezse alacağım bir soğutucu yardımıyla 40-45 derece sıcaklıkta devreye giren fanı, devredışı kalacak şekilde 30-35 derecelere çekebilir miyim?

Ana problemim ses olduğu için çok sessiz çalışan ve bu görevi yapabilecek bir fan arıyorum. Fiyatı mühim değil fonsikiyonunu tam anlamıyla yerine getirebilmesi önemli.

Teşekkürler.

Aynı modeli bende almıştım. Fan sesi rahatsız ettiği için iade ettim. Bilinen firmaların indirimlerini takip et bence.

Teşekkürler. Control Center'dan manuel ayarlanabiliyor gibi ama bazen fan kendi açılıp kapanıyor falan, tam randıman alamadım açıkçası. Dell 7559 da aynı problemlere sahipmiş, çift fanlı notebookların kronik problemi herhalde bu ses. Makineniz çok güçlü ondan illaki sesli çalışacak gibi komik bir açıklama yapıyor Monster sorulduğunda :) Ben iade etmeye kıyamadım, böyle gitsin artık dedim de bir çaresine bakacağız artık soğutucu vesaireyle.

Teşekkürler. Control Center'dan manuel ayarlanabiliyor gibi ama bazen fan kendi açılıp kapanıyor falan, tam randıman alamadım açıkçası. Dell 7559 da aynı problemlere sahipmiş, çift fanlı notebookların kronik problemi herhalde bu ses. Makineniz çok güçlü ondan illaki sesli çalışacak gibi komik bir açıklama yapıyor Monster sorulduğunda :) Ben iade etmeye kıyamadım, böyle gitsin artık dedim de bir çaresine bakacağız artık soğutucu vesaireyle.
Keşke kıysaydın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı