Başarılı Kurulum Monster Abra A5 V8.1 Mojave

Ekran Resmi 2019-10-13 05.02.30.png

Ekran Resmi 2019-10-13 05.03.13.png

Sistem Özelliklerim:
İşlemci: Core i7-6700HQ
Ekran Kartı: GTX 965M (Fakat Mojave Entegre Grafik Desteklediği İçin Intel 530)
8 GB DDR4 RAM

Kullanılan İmaj: Buradaki
Başarılı Kurulum İçin: @KemalALKIN Abiye öncelikle yardımları için çok teşekkürler. Gerçekten çok kafasını şişirdim eminim :) Benim gibi sizde takılırsanız Clover dosyasının içindeki laptop Configden (510 520 530) olanı seçmeniz. Ve Clover Ana menüsündeyken ayarlardan (Inject Edid - Inject Intel'i) Kapatmanız. Sonrasında 530 Config ile kuruluma gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz. Kurulum bittiğinde Recep abinin kurulum yaptığı videodaki gibi İşlemciyi etkinleştirebilirsiniz.
USB'ye yazımı Rufus programıyla yaptım.

Çalışanlar:
  • Bluetooth
  • USB Portları
  • Touchpad
  • Entegre Grafik Kartı
  • İşlemci
  • Kamera

Çalışmayanlar:
  • Batarya Yüzdesi
  • Intel Wireless Kartı (Mojave ne yazık ki Intel Wireless adaptörlerini desteklemiyor. Kemal abinin çalışan adaptörler konusundan ASUS N-10 alarak sorunu çözdüm.
  • NVIDIA 965M Ekran Kartı: (Yukarıda belirttiğim gibi Mojave desteklemiyor :( )
  • Ses Kartı: Realtek ALC269 Ne yazık ki ben de çalışmadı. Bluetooth'dan ses sistemine bağlanarak sorunu hallediyorum. Zaten sadece film izlediğim için macOS denemek istemiştim Laptopumda :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerinize sağlık bir soru sormak istemiştim, işletim sistemi konularında cahilim biraz Windows olan bir cihaza macOS kurmuşsunuz bu tam anlamıyla bir macOS mi yoksa bir port gibi yapaylık söz konusu mudur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
selamun aleyküm ben abra a7 12.4.1 kullanıyorum yalnız belirtilen ayarları biosta bulamıyorum sanırım monsterin kendi biosu legacy yada megatrend değil yardımcı olursan sevinirim hocam

Geri
Yukarı