Monster Abra A5 v9.2 laptop aniden kapanıyor

MrTanrikulu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar dilerim. Elimde Monster Abra A5 v9.2 model bir laptop bulunmaktadır. 5 dakika önce dedim, bir el PUBG gireyim. Ancak oyundayken laptop fişi çekilmiş masaüstü bilgisayar gibi aniden kapandı. Bu ilk kez olmuyor, geçen ayda ETS 2 oynarken aynısı olmuştu. Sebebini anlayamıyorum, bunu alalı daha bir sene ya oldu ya olmadı, elalemin 5-6 senelik laptop'u kütür kütür çalışırken bu böyle yapınca benim de şartellerim atıyor. İnternette biraz bakınmıştım. RAM çok kullanılıyor, korumaya alıyor diyen var, sıcaklıktandır diyen var. Ne bu anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ihtimal sıcaklık olabilir. MSI Afterburner ile kontrol ettiniz mi ?
Etmedim. Oyuna tekrar girdim ve yine aynısı oldu. Hani sıcaklık yüksek olsa yaşadığım yerde ondan diyeceğim de 15-20 derece falan. Sanırım garantiye yollayacağım.
Yüksek ihtimal sıcaklık olabilir. MSI Afterburner ile kontrol ettiniz mi ?
Acaba farklı şarj alet kullanımından dolayı bu gerçekleşir mi? Yanımda orjinal şarj aleti yok, eski bi laptopun şarjını kullanıyorum, ondan yapar mı bunu?

Son düzenleme:
Etmedim. Oyuna tekrar girdim ve yine aynısı oldu. Hani sıcaklık yüksek olsa yaşadığım yerde ondan diyeceğim de 15-20 derece falan. Sanırım garantiye yollayacağım.

Acaba farklı şarj alet kullanımından dolayı bu gerçekleşir mi? Yanımda orjinal şarj aleti yok, eski bi laptopun şarjını kullanıyorum, ondan yapar mı bunu?
Yeni laptoplar çoğunlukla daha yüksek enerji gerektiriyor ve şarj aletin yetersiz geliyor olabilir belki eğer böyle bir durum varsa pili bitiyor olabilir şarjı tamamen doldurup kapalı konumda tekrar dener misin şarjdan çekerek

Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar dilerim. Elimde Monster Abra A5 v9.2 model bir laptop bulunmaktadır. 5 dakika önce dedim, bir el PUBG gireyim. Ancak oyundayken laptop fişi çekilmiş masaüstü bilgisayar gibi aniden kapandı. Bu ilk kez olmuyor, geçen ayda ETS 2 oynarken aynısı olmuştu. Sebebini anlayamıyorum, bunu alalı daha bir sene ya oldu ya olmadı, elalemin 5-6 senelik laptop'u kütür kütür çalışırken bu böyle yapınca benim de şartellerim atıyor. İnternette biraz bakınmıştım. RAM çok kullanılıyor, korumaya alıyor diyen var, sıcaklıktandır diyen var. Ne bu anlamıyorum.
Hocam kesinlikle orijinal adaptörü dışında kullanmayın. Çünkü içindeki donanımlar güce ihtiyacı olan parçalar.
Ayrıca söküp takmayı biliyorsanız kaliteli bir macunla degistirmenizi öneririm. + Oyun oynayacagınız zaman fan devrini yükseltiniz.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Yüksek ihtimal şarj aletinden oldu. Bundan sonra kendi şarj aleti haricini takmam bilgisayara. Termal bakımını da tez zamanda yapacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı