Monster Abra A5 V9.2 Sıcaklık Değerleri

Qomafelc

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar yeni gaming laptop aldım, model Monster Abra A5 V9.2. Özelliklerini bilmeyen varsa buyurun:
Abra A5 V9.2 15.6" Gaming Laptop

Laptop sadece originden Crysis 3 indirirken sıcaklık değerleri aşağıdaki resimlerdeki gibi:

GPU(Ekran Kartı) Sıcaklığı:
dGEz6D.jpg

CPU(İşlemci) Sıcaklığı:
WQR2Am.png

Değerler bu şekilde arkadaşlar, sıcaklık değerleri sizce normal mi yoksa yüksek mi?

İşlemciniz nerdeyse yok denicek kadar az işlem sırasında 60 dereceyi görüyorsa orda bir problem olmalı. Garantisi var ise elinizdeki alıntılar ile servise başvurun. Ekran kartınızın boşta sıcaklık değerleri normal fakat işlemcinizin boşta 60 derece olması bana pek normal gibi gelmedi. Yük altında işlemciniz kaç dereceye çıkıyor ? Birde işlemciniz boşta iken sadece belirli sıcaklığa ulaşınca mı fanlar devreye giriyor ? İşlemciniz belirli bir değere ulaşınca fanlar çalışıyorsa durum normal. Fanın sürekli çalışmasına rağmen 60 derece ise servise danışın.

İşlemciniz nerdeyse yok denicek kadar az işlem sırasında 60 dereceyi görüyorsa orda bir problem olmalı. Garantisi var ise elinizdeki alıntılar ile servise başvurun. Ekran kartınızın boşta sıcaklık değerleri normal fakat işlemcinizin boşta 60 derece olması bana pek normal gibi gelmedi. Yük altında işlemciniz kaç dereceye çıkıyor ? Birde işlemciniz boşta iken sadece belirli sıcaklığa ulaşınca mı fanlar devreye giriyor ? İşlemciniz belirli bir değere ulaşınca fanlar çalışıyorsa durum normal. Fanın sürekli çalışmasına rağmen 60 derece ise servise danışın.
İşlemcinin sıcaklık sorununu çözdüm.

Yük altında mı yoksa boştaki sıcaklık değerleri mi ?
İşlemci sıcaklık sorununu çözdüm.

İşlemci sıcaklık problemini çözdüm bu sefer Crysis 3 Very High ayarlarda oynarken işlemci 65 derece iken ekran kartı 93 dereceyi görüyor, bu normal mi yani oyunla alakalı bir sorun mu yoksa bilgisayarda mı sıkıntı var?
Bilgisayar bu Abra A5 V9.2 15.6" Gaming Laptop

İşlemci sıcaklık problemini çözdüm bu sefer Crysis 3 Very High ayarlarda oynarken işlemci 65 derece iken ekran kartı 93 dereceyi görüyor, bu normal mi yani oyunla alakalı bir sorun mu yoksa bilgisayarda mı sıkıntı var?
işlemci sıcaklık sorununuzu nasıl çözdünüz? Benim de laptop monster ancak normal kullanımda, chrome vs. açıkken fan çalışmıyor cpu sıcaklığı 60-65 arası.

Lütfen nasıl çözdüğünüzü bizimle paylaşırmısınız ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı