Monster Abra a5v16.6 bip sesi ve kapanma

bloodritee

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süredir aynı sorun ile karşı karşıyayım daha önceden de konu açmıştım ancak daha bilgisayarın hiç içini de açmadığım için kafamda başka sorular da vardı. Bilgisayar halihazırda açıkken uzun bip sesleri çıkartıyor ve bunu 2 3 bazen 5 6 kez yapıyor ve kapanıyordu. Geçenlerde Control Center üzerinden ekran kartı fanımın 0 RPM gözüktüğünü fark ettim biraz araştırma yaptım ancak bazı yerde normal olduğu yazıyordu. 2 gün önce düzgün bir fan temizliği, macun yenileme işleminden sonra ekran kartı fanımın düzgün dönmediğini fark ettik. İşlemci fanina 1 kere dokununca 1 tur da kendi dönüyordu ama ekran kartı fani çok ağırdı hatta elle döndürmek zordu. Fanı yagladiktan sonra bilgisayarın kasasını kapatıp kendisini açtım. Birkaç performans ve sıcaklık kontrolü yaptıktan sonra ki performans ile ilgili hiçbir sıkıntı yoktu hatta bilgisayar çok fazla ısınmıyordu bile. Deneme yaptığım gun yine bip sesleri mevcuttu ancak çok az gelmişti ve kapanma olmamıştı. Dünden beri tekrar aynı şekilde uzun uzun bipleyip bilgisayar kapanıyor boşta çalıştığı zaman bile aynı durum var. Bakmadığım forum ve konu kalmadı. Bazı arkadaşlar servise yollanmasi gerektiğini söylemiş ancak ne yazık ki garantisi yok. En azından sorunun fandan mı yoksa farklı bir arıza mi olduğunu öğrenmek istiyorum yaklaşık 1 aya yakın süredir bu konuyu araştırıyor ve konular acıyorum. Bip sesleri ve anlamlarını paylaşacak arkadaşlar için söylemek isterim ki bilgisayarım açılırken değil halihazırda açık ve kullanılırken bip sesi çıkartıyor. Bu sorunu yaşamış, çözümü bilen veya sorunun ne olduğu ile ilgili fikri olan arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Bende seninle aynı sıkıntıyı yaşıyordum, aynı laptop çok fazla araştırdım ve saçma bir YouTube Reels'inde Control merkezini silip tekrardan yüklemeyi gördüm denedim ve sorunum kesilmişti yaptın mı bilmiyorum ama deneyebilirsin

Bende seninle aynı sıkıntıyı yaşıyordum, aynı laptop çok fazla araştırdım ve saçma bir YouTube Reels'inde Control merkezini silip tekrardan yüklemeyi gördüm denedim ve sorunum kesilmişti yaptın mı bilmiyorum ama deneyebilirsin
Ne yazık ki șuan bilgisayarı açtıktan 2 dakika sonra bip sesi geliyor ve ardından kapanıyor bu yüzden deneyemedim. İlerleyen dakikalarda tekrar deneyeceğim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı