Monster Abra A7 12.1 Render alırken CPU sıcaklığı 50 derece

mustafat.42

Hectopat
Daha fazla  
Monster Abra A7 12.1'e sahibim. İşlemcim i5 10300, bilgisayarda normal bir şekilde takılırken 50 derece civarında oluyor. Bugün render yaparken kısa süreliğine 100 derece oldu hemen performans düşürdüm sıcaklık düşmesi için. Sizce değerler nasıl ve 100 derece çok mu sıkıntılı durum? Bilgisayarı yeni aldım.

monster.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Abra A7 12.1'e sahibim. İşlemcim i5 10300, bilgisayarda normal bir şekilde takılırken 50 derece civarında oluyor. Bugün render yaparken kısa süreliğine 100 derece oldu hemen performans düşürdüm sıcaklık düşmesi için. Sizce değerler nasıl ve 100 derece çok mu sıkıntılı durum? Bilgisayarı yeni aldım.

Eki Görüntüle 638497

Yanlış anlama ama Monster işte :/.

Eki Görüntüle 638497
Performansa etkisi olmadığı sürece veya 130 derecenin üstüne çıkmadığı sürece sıcaklığı takmana gerek yok.

100 çok, öncelikle güç seçenekleri>plan ayarlarını değiştir>gelişmiş güç seçenekleri>işlemci güç yönetimi>en yüksek işlemci durumu ayarını %99'a getirmeyi deneyebilirsiniz. İşe yaramazsa undervolt edebilirsiniz.

Geri
Yukarı