Monster Abra A7 şarjda kullanım süresi

ReaperDP

Femtopat
Daha fazla  
Abra A7 v11.2.1 kullanıyorum şarjı 2 saat gitmiyor. Ofis moduna da alsam enerji tasarrufunu da açsam 2 saati geçmiyor. Abim A7 v11.1.1 kullanıyor ve şarjda kullanımı benimkinden bayağı fazla yaklaşık 2 saat. Farkları benimkinin i7 10. nesil, diğerinin i7 9. nesil olması. Intel'in sitesinden CPU'ların değerlerine baktım doğru değer miydi emin değilim ama ikisi de aynı tüketim değerine sahip. Başka bir farkı RAM hızı. Az da olsa benimki hızlı. Abimin ki GDDR5, benim ki GDDR6. Epey sitesinden baktım ve batarya kapasitesinin de aynı olduğunu gördüm, ancak abimin laptopu özel bir şey yapmamasına ve benimkine nispeten eski olmasına rağmen daha uzun kullanım sağlıyor. Biliyorum gamer laptopların odağı şarjda kullanım değildir ancak abimin laptopu ile arasında neden bu kadar fark olabilir? Ayrıca benim laptopumun monitörü 144Hz abiminki 60Hz, Hz değerini 60'a çekip denedim yine bir şey değişmedi.

V11.2.1
Intel i7 10750H
8 GB RAM? 2999MHz?
GTX1650
144Hz 17,3 inç

V11.1.1
Intel i7 9750H
8 GB RAM? 2600MHz?
GTX1650
60Hz 17,3 inç

Son düzenleyen: Moderatör:
Pili ölmüş galiba. Pilini değiştirebilirsiniz veya undervolt yapabilirsiniz.
Kullanmaya başlayalı yaklaşık 1 ay oldu, indirme yapmak için laptopu yaklaşık 8 10 saat şarjda iken açık bıraktım bu neden olmuş olabilir mi bataryanın 1 ayda ölmesi abartı geliyor. Undervolt işlemini araştıracağım ilk defa duyuyorum teşekkür ederim.

Kullanmaya başlayalı yaklaşık 1 ay oldu, indirme yapmak için laptopu yaklaşık 8 10 saat şarjda iken açık bıraktım bu neden olmuş olabilir mi bataryanın 1 ayda ölmesi abartı geliyor. Undervolt işlemini araştıracağım ilk defa duyuyorum teşekkür ederim.
Monster abra serisi vasat pil olarak da iyi bir şey koyduklarını sanmıyorum. Ücretsiz garantiniz var garantiye yollayabilirsin.

Geri
Yukarı