ibohappy

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 ay önce Monster Abra A7 v11.1 serisini aldım ve buna 8 GB RAM + 1 TB HDD eklettirdim yani toplamda 16 RAM 256 SSD 1 TB HDD GTX 1650 ekran kartı ve i7 9750H işlemci var. Şimdilik 4 tane oyunda performasını videoya çektim. Sanki biraz değerler düşük gibime geldi ve işlemci sıcaklığı oldukça yüksek görünüyor. Sizce bu normal mi? Lütfen videoları izleyip yardım edebilir misiniz?

Direk kanal linkini bırakayım oradan bakabilirsiniz
PUBG FPS testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CS:GO FPS testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Rocket League FPS testi:
The Witcher 3 FPS testi:

Sicakliklar laptop icin normal. Piyasada pahali/kaliteli MSI, Asus, Dell ve HP modellerinden baska i7 9750H'nin guc azaltilmamis surumunu sogutabilen bir laptop ureticisi yok. Bir de bazi Monster Tulpar modelleri bunu basarabiliyor.

Biraz daha dusuk sicakliklar istiyorsaniz undervolt yapabilirsiniz.
Ayrica vaktiniz var ise daha somut olan Cinebench R20, Superposition Extreme ve 3D Mark(var ise) gormek isterim.

Son olarak ayni ozelliklere sahip diger cihazlar ile karsilastirmak icin bu kanala bakabilirsiniz. Kanalda i7+1650 ve i7+1660Ti pek cok cihaz incelemesi var.

Dengeli modda kullan dememin sebebi: Bende ilk yüksek performansta kullanıyordum. İşlemci hep 3998 mhzde çalıştığı için 99 derece bile oluyordu CS GO da bile. Ki ben AC Origins ve AC Oddsey oynuyorum . CSGOda 99 dereceyse siz düşünün artık AC de kaç derece. O yüzden bir dengeliye alıyım dedim. Hiç bir performans farkı yok fps farkı yok sadece tek farkı işlemcinin saat hızını kendi ayarlaması mesele hep 3999 mhzde değil arada 3600 2900 bazen geri 3999 oluyor ve işlemci sıcaklığım 85i geçmedi. Dengeli de kullan dememin sebebi bu . Bence bir gün kullan sıcaklıkları gözden geçir. Performans düşüklüğü hissedersen ki hissetmezsin geri dönebilirsin.

peki arada nadiren de olsa çok kısa sürelik takılma tarzı bir şeyler oluyor işlemci sıcaklığından dolayı olaabilir mi?
Dengeli modda kullan dememin sebebi: Bende ilk yüksek performansta kullanıyordum. İşlemci hep 3998 mhzde çalıştığı için 99 derece bile oluyordu CS GO da bile. Ki ben AC Origins ve AC Oddsey oynuyorum . CSGOda 99 dereceyse siz düşünün artık AC de kaç derece. O yüzden bir dengeliye alıyım dedim. Hiç bir performans farkı yok fps farkı yok sadece tek farkı işlemcinin saat hızını kendi ayarlaması mesele hep 3999 mhzde değil arada 3600 2900 bazen geri 3999 oluyor ve işlemci sıcaklığım 85i geçmedi. Dengeli de kullan dememin sebebi bu . Bence bir gün kullan sıcaklıkları gözden geçir. Performans düşüklüğü hissedersen ki hissetmezsin geri dönebilirsin.
seninde yüksek performansta nadiren de olsa takılma oluyor muydu acaba dengeli moda geçince düzeldi mi?
Arkadaşlar bu arada laptopumda dün gece apex legends testide yaptım onuda izlemek isteyen varsa buradan izliyebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı