Monster Abra A7 v11.2 Serüvenim

3 Yıldır yazları azar azar çalışarak biriktirdiğim paralar sonucunda 22 Haziran tarihinde internet üzerinden sipariş verip mağazadan teslim alarak Monster Abra A7 v11.2 adlı laptopu aldım. İlk günler deneyimim tamamen mükemmeldi, zaten bebek gibi bakıyordum onca emekten sonra alındığı için. Masaüstü gibi kullanıyordum, evden hiç çıkarmadım. Kendi klavyem olduğu için laptopun klavyesini bile kullanmamıştım. Tüm Driver'ler, Windows güncel olmasına rağmen 7-8 gün sonra ilk önce Warframe'de, sonra LoL'de, sonra Dying Light vs. gibi oyunlarda yaklaşık 10 saniyede bir FPS düşmesi yemeye başladım. İnternetten araştırdığım zaman birkaç çözüm yolu buldum ve hepsini denedim. Hatta bu çözümlerin 2 tanesi bu forumdandı ve yakın zamanda paylaşılmıştı konu sahibi ile mesajlaşmamız sonucunda sorunumu çözmeye gayret ettik fakat başaramadık. Alt kısma denediğim çözümleri bırakıyorum.

1. Denediğim Çözüm
2. Denediğim çözüm (Recep Baltaş)
3. Denediğim çözüm (Burada konu sahibiyle mesajlaşmalarımı ve her şeyi denediğimi görebilirsiniz.)

Bu çözümleri denerken günler geçti ve ben hala çözebileceğime inanarak denedim hatta Monster teknik servisine de sorunumu açıklayan bir mail attım bana "orijinal Windows kullanın, laptopunuz yüksek performans güç modunda mı? Laptopu prizde kullanın" gibi şeyler yazan bir mail yolladılar. Halbuki ne Windows'um korsandı ne de laptopu güç tasarrufunda kullanacak kadar bilgisizdim. Laptopu aldığım günden bu yana 14 gün geçmişti, 15. günde laptopu sıkıntılar içinde kullanmaya çalışırken kapattım ve akşam açmaya çalıştım ve laptop açılmadı. İlk 15 gün bir sorun olursa paranız iade cümlesi geçti direkt aklımdan, dedim eyvah. Akşamın 9'unda servise nasıl götüreyim laptopu? Zaten akşam 7'de kapanıyor. O sıkıntıyla o gece uyumaya çalıştım ve sabah kalktığım gibi servise götürdüm. Sıramı bekledim ve içeri girdim, olan biteni görevli arkadaşa anlattım. FPS dropların hala önemsiz bir konu olduğunu söyleyip PC'nin açılmamasına yoğunlaştı. Ve sağ olsun ki inisiyatif kullanıp ürünü ilk 15 gününde sayıp iade hakkımın olduğunu söyledi. Ben 0 bir laptop ile değişimini talep ettim. 2 gün sonra yeni laptopu aldım ve önceki laptop ile hiçbir değişiklik yapmadan (Windows USB'leri bile aynı) kurulum yaptım. Kullandığım günden beri FPS düşmesi yemiyorum. Turbo modunda hala FPS droplar var fakat ben normal oyun modunda kullanıyorum laptopumu. Yeni alacak arkadaşlarıma, laptopa halihazırda sahip olup bu sorunu yaşayan arkadaşlarıma umarım yardımcı olmuşumdur.

Not: Eski laptopta Turbo modunu kapatmama rağmen FPS droplar yiyordum. Zaten denediğim çözümlerden anlaşılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster uzak durulması gereken bir marka. Pardon marka dedim. Çin malı çöplere marka basmanın adı ne oluyorsa artık.
Tüm internet alemine eşşek yüküyle para akıttıkları için reklamlarla markayı hep canlı tutmayı başarıyorlar.
Çin malı dediğiniz Clevo firması Tayvan merkezli ve Dünya'nın bir çok markasına kasa üretimi sağlayan köklü ve büyük bir firmadır. Yani Çin firması değildir. MSI, Asus ve Gigabyte gibi firmalar da Tayvan merkezlidir. Siz sanırım konuyu tam okumadınız. Her firmanın ürününde sorun olabilir. Asusta da sorun oluyor, Monsterda da, MSIda da. Kasa kalitesini eleştiren insanları anlıyorum ben de Monster kullanıyorum ve kasa kalitesi cidden kötü. Fakat arkadaşın sorununu servis gidermiş. Sorun ürünün sorunlu çıkması değil, markanın bu soruna nasıl yaklaştığı. Asus ROG kullanan arkadaşımın sorununu 7 aydır çözmüyor firma. Monster firmasının servisine 4 kere gittim ve hepsinden memnun kaldım. Cihazım da çoğu muadilinden daha serin ve performanslı çalışıyor. Monster Çin malı çöp len demek yerine biraz araştırma yaparsınız.

Son düzenleme:
Çin malı dediğiniz Clevo firması Tayvan merkezli ve Dünya'nın bir çok markasına kasa üretimi sağlayan köklü ve büyük bir firmadır. Yani Çin firması değildir. MSI, Asus ve Gigabyte gibi firmalar da Tayvan merkezlidir. Siz sanırım konuyu tam okumadınız. Her firmanın ürününde sorun olabilir. Asusta da sorun oluyor, Monsterda da, MSIda da. Kasa kalitesini eleştiren insanları anlıyorum ben de Monster kullanıyorum ve kasa kalitesi cidden kötü. Fakat arkadaşın sorununu servis gidermiş. Sorun ürünün sorunlu çıkması değil, markanın bu soruna nasıl yaklaştığı. Asus ROG kullanan arkadaşımın sorununu 7 aydır çözmüyor firma. Monster firmasının servisine 4 kere gittim ve hepsinden memnun kaldım. Cihazım da çoğu muadilinden daha serin ve performanslı çalışıyor. Monster Çin malı çöp len demek yerine biraz araştırma yaparsınız.
Zamanında Monster notebook almayı düşündüğüm için gerekli araştırmaları fazlasıyla yaptım. Ekşi sözlükte Monster notebook başlığı şikayetlerle dolu.
Clevo markasının ne olduğundan haberim var. Linkini bırakmış olduğum arkadaş gerekli açıklamayı yapmış zaten uzun uzun yazmaya gerek yok.

Zamanında Monster notebook almayı düşündüğüm için gerekli araştırmaları fazlasıyla yaptım. Ekşi sözlükte Monster notebook başlığı şikayetlerle dolu.
Clevo markasının ne olduğundan haberim var. Linkini bırakmış olduğum arkadaş gerekli açıklamayı yapmış zaten uzun uzun yazmaya gerek yok.
Ekşi Sözlükte yazan her şeye inanıyor musunuz? 5 yıl önce aldığı ürün ile şimdiki ürünler bile bir değil. Ayrıca yazı cahilce söylemlerle dolu. Muadilleri arasında çok ciddi performans farkı oluyormuş nedeni de anakartın darboğaza neden olmasıymış. Monsterda bulduğunuzdan daha fazla Asus şikayeti bulurum ben belirli sitelerde. Evet kullandığı malzeme diğer markalara göre yetersiz, evet BIOS güncellemeleri sıkıntılı. Fakat servis konusunda bir Apple iki Monster üç Sennheiser tek geçerim. Sonunda bana destek olacaklarsa istediği kadar sorunlu çıksın cihaz sorun değil. Fiyat konusunda rakiplerinden ucuza satılıyor zaten. Kendini kanıtlamış, yüksek miktarda satış yapmış firmalara çöp diyerek geçmemeniz lazım. Eleştiri yapan haklıdır. Çöp diyen bir şey bilmiyordur. İyi forumlar.

Herkese merhaba. aynı bilgisayarla aynı sorunu ben de yaşadım. gittim a7 v11.3 ile değiştirdim. ama aynı sorun devam etmekte. çözüm bulan bulabilecek olan var mı? gerçekten delirmek üzereyim.

Herkese merhaba. Aynı bilgisayarla aynı sorunu ben de yaşadım. Gittim A7 v11.3 ile değiştirdim. Ama aynı sorun devam etmekte. Çözüm bulan bulabilecek olan var mı? Gerçekten delirmek üzereyim.

Turbo modunuzu kapatın. Oyun modunda kullanın cihazınızı. Ve yukarıda Recep Baltaş'ın uyguladığı çözümü uygulayın.

Dosya Ekleri

• dhgjhgjgh.png
    dhgjhgjgh.png
    327,7 KB · Görüntüleme: 37
Bende ABRA A7 V12.2 almıştım 2 hafta önce, 2 gün sonra kutusuna koyup iade ettim. Bu kadar ısınan bir cihaz olamaz. Sağ olsunlar iade aldılar. Sonrasında hemen masaüstü aldım. Pantolonu çıkartıp eşofman giydim resmen :D

Bende ABRA A7 V12.2 almıştım 2 hafta önce, 2 gün sonra kutusuna koyup iade ettim. Bu kadar ısınan bir cihaz olamaz. Sağ olsunlar iade aldılar. Sonrasında hemen masaüstü aldım. Pantolonu çıkartıp eşofman giydim resmen :D

Turbo modunda oluyor dediğiniz problem. Turbo moduna yaklaşmamak lazım bu laptop da.

Geri
Yukarı