Monster Abra A7 V11.3.5 vs MSI GF65 Thin 10SDR-638XTR

Merhaba bilgisayarı almayı düşünüyorum da sıcaklık değerleri hakkında bilgi verebilir misiniz ?
Diğer arkadaştan bağımsız olarak sadece soruna yanıt vereceğim. Aşırı yükte (ekran kartının %99 kullanıldığı oyunlarda vs.) soğutucusuz şekilde 90 dereceyi gördüm maksimum. Soğutucu kullandığımda ise bu değer 85 dereceyi geçmiyor. Tabii bu laptopun bir de cooler boost özelliği var. Çok ses yapar ama açarsan sıcaklık konusunda bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Kullanırken soğutuculu kullanmanı öneririm ama kullanmam diyorsan şart değil. Dediğim gibi cooler boost diye bir nimet var.

Ayrıca CS:GO gibi fazla sistem istemeyen oyunlarda 70-75 derece civarı sıcaklıkları görüyorum (144fps'e sabitlediğim zaman). Bana göre gayet iyi.

MSI kullandığı anakartlar daha kalitelidir. Ama HP Omen modelinde üst seviye kasa kullanıyor. Ayrıca servis kısmı önemli. HP ASUS gibi servisler her işe bakar. MSI servis sadece performanslı makinelere bakar. MSI bakım sürecinde kullandığı termal macunu bile daha kaliteli olur.

Diğer arkadaştan bağımsız olarak sadece soruna yanıt vereceğim. Aşırı yükte (ekran kartının %99 kullanıldığı oyunlarda vs.) soğutucusuz şekilde 90 dereceyi gördüm maksimum. Soğutucu kullandığımda ise bu değer 85 dereceyi geçmiyor. Tabii bu laptopun bir de cooler Boost özelliği var. Çok ses yapar ama açarsan sıcaklık konusunda bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Kullanırken soğutuculu kullanmanı öneririm ama kullanmam diyorsan şart değil. Dediğim gibi cooler Boost diye bir nimet var.

Ayrıca CS:GO gibi fazla sistem istemeyen oyunlarda 70-75 derece civarı sıcaklıkları görüyorum (144FPS'e sabitlediğim zaman). Bana göre gayet iyi.

Teşekkür ederim ihtiyacım olan cevap buydu tam olarak 😊
MSI kullandığı anakartlar daha kalitelidir. Ama HP Omen modelinde üst seviye kasa kullanıyor. Ayrıca servis kısmı önemli. HP ASUS gibi servisler her işe bakar. MSI servis sadece performanslı makinelere bakar. MSI bakım sürecinde kullandığı termal macunu bile daha kaliteli olur.

Teşekkürler ancak HP Omen o fiyata sadece Amazon'da olduğu için almam pek mümkün değil. MSI'ı alacağım sanırım.

Teşekkürler ancak HP Omen o fiyata sadece Amazon'da olduğu için almam pek mümkün değil. MSI'ı alacağım sanırım.

Burada daha ucuz.

Hayırlı olsun. Ses kalitesini beğeneceksin. Oyun da kulaklık gerekmiyor ve keyifli. Muhakkak undervolt isteyecek makine. XTU veya ThrottleStop gibi programlar kullanmadan BIOS içinden yapabiliyorsun. Bir avantajı ise fan üstleri kapalı dizimin üstüne alabiliyorum. Açık olanlarda mümkün olmuyordu. İlginç bir termal tasarımı var. Fanlar çalışırken, çekilen hava ilk önce bakır boruların üzerinden geçiyor. Sonra fanlara giriyor ve daha sonra tekrar bakır boruların son kısmına çarparak egzozdan çıkıyor.

Hayırlı olsun. Ses kalitesini beğeneceksin. Oyun da kulaklık gerekmiyor ve keyifli. Muhakkak undervolt isteyecek makine. XTU veya ThrottleStop gibi programlar kullanmadan BIOS içinden yapabiliyorsun. Bir avantajı ise fan üstleri kapalı dizimin üstüne alabiliyorum. Açık olanlarda mümkün olmuyordu. İlginç bir termal tasarımı var. Fanlar çalışırken, çekilen hava ilk önce bakır boruların üzerinden geçiyor. Sonra fanlara giriyor ve daha sonra tekrar bakır boruların son kısmına çarparak egzozdan çıkıyor.
Kusura bakmayın görmemişim mesajınızı bilgisayarı aldım birkaç aydır da kullanıyorum ses kalitesi cidden çok güzel. Isınma anlamında henüz bir sorun yaşamadım ancak sınav senem olduğu için AAA oyun oynama fırsatım olmadı daha oynayacağım zaman büyük ihtimalle UV yaparım ben de gibi duruyor 😀. Dediğiniz gibi tek eksiği RAM sanırım bilgisayarın ben de şu an FPS sorunu yaşıyorum ve çözümünü bulamadım RAM'i yükseltince geçer diye umuyorum 😀.
XTU veya ThrottleStop gibi programlar kullanmadan BIOS içinden yapabiliyorsun.

Tekrar okuyunca fark ettim de bundan biraz bahsedebilir misiniz nasıl oluyor tam olarak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı