Monster Abra A7 V11.3.5 vs MSI GF65 Thin 10SDR-638XTR

Laptopun fiyatı artmamış benim birkaç sorum daha var bu markalar belirtmemiş 1660ti veya 1650ti mobile mi, maxQ mu? çünkü max Q, mobiledan bile daha düşük performans veriyor.

Laptopun fiyatı artmamış benim birkaç sorum daha var bu markalar belirtmemiş 1660ti veya 1650ti mobile mi, maxQ mu? çünkü max Q, mobiledan bile daha düşük performans veriyor.
MSİ GF65 deki mobile, ama HP Pavilion Gaming 15-ec0020nt (9ET67EA) Notebook bu laptopdaki 1660ti max Q mesela daha düşük performansa sahiptir. Genel anlamda laptopdaki işlemci ( emin değilim) ve ekran kartı ( eminim) daha düşük performans veriyor. Dizüstü bilgisayarlara göre zaten taşınma hareket etme gibi bir durumun varsa masaüstüne yönelmesini öneriyoruz. Kullanıcılara performans olarak çok güçlü. İnternete daha güzel bilgiler var, bazı siteleri paylaşmak yasaklı olduğu için link atamıyorum.

peki msi modelinde işlemci ekran kartını besler mi? yani darboğaz olur mu?
Hocam darboğaz piyasadaki tanınmış markların çoğunda olmaz. Markalar darboğaz olsa satmaz. Darboğaz dediğimiz şey ; Sistemdeki bir parçanın diğer parçadan çok daha yüksek bir performansa sahip olması gibi misal i3 sahip bir kasaya RTX 2080ti takmak darboğaza sebep olur.

Ozaman büyük ihtimal msi alacağım aklımda tek bir soru işareti kaldı oda şu:
Stoktaki rami çıkarıp mhz hızı daha yüksek 16gb ram (2x8 olur büyük ihtimal) takabilirmiyim?
edit: Bunu galiba yetkili servise sormam lazım.

Ozaman büyük ihtimal msi alacağım aklımda tek bir soru işareti kaldı oda şu:
Stoktaki rami çıkarıp mhz hızı daha yüksek 16gb ram (2x8 olur büyük ihtimal) takabilirmiyim?
edit: Bunu galiba yetkili servise sormam lazım.

• Hafıza: DDR IV 8GB (2666MHz)
Gözüküyor i5'in 10 nesilli max. 2933 mhz kadar destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı