Monster Abra A7 v12.1 fan sesi ve servis

OguzEmre45

Kilopat
Yer
Manisa/Kula
Daha fazla  
Bilgisayarın fanından aşağıdaki videolarda belirttiğim gibi ses geliyor. Sesi program ile arttırdım dinlerseniz "ııııı" şeklinde fandan ses geldiğini duyabilirsiniz. Servise ilk gittiğinde fan değişti dendi bu arada daha 1 haftalık ürün olduğunu belirtmek isterim. Ama seste bir fark yoktu tekrardan servise verdim bu sefer de Şikayetvar'dan Reşat Bey bana ulaştı ilgileneceğini söyledi. Daha bugün arandım ve sorun olmadığını normal olduğunu söyledi. Hep önündeki metinlerden okuyorlar, samimi olduklarına inanmıyorum kesinlikle. Kendilerine 8 yıllık Lenovo G580 laptopım var, kendisi yük altında bu en düşük devirdeki sesi çıkartmıyor dediğimde ise bir yanıt alamadım. Diğer fan için GPU çalışmadığı zaman dönmeyi bırakınca elektrik motorunda motoru elinizle durdurunca gelen o motor sesinin geldiğini kulak tırmaladığını söyledim kendisi bu elektrikli bisiklet değil tabii gelecek yanıtı aldım.

Untitled.mp4 ilk servise gidişi.

servis.mp4 ikinci kez servise gidişi.

CPU fanını değiştirdiklerini söylüyorlar ama ben inanmıyorum kesinlikle. Bu çıkan ses normal mi arkadaşlar yoksa ben mi kafayı yemiş bulunmaktayım? Cevaplarsanız sevirim. İyi Forumlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun oldu. Ama bende fan sanki bir yere sürter gibi çok acayip bir ses çıkarıyordu. Serviste fanı değiştirdiler o zamandan beri sorun yok. Bide ben Turbo fan ile çok uğraşmıştım açıp açıp kapatmıştım. Turbo fan ile çok oynadıysan ondan da olabilir. Sesi dinledim ama bendekine çok benzemiyor. Bendeki ses çok rahatsız ediciydi.

Bende de aynı sorun oldu. Ama bende fan sanki bir yere sürter gibi çok acayip bir ses çıkarıyordu. Serviste fanı değiştirdiler o zamandan beri sorun yok. Bide ben Turbo fan ile çok uğraşmıştım açıp açıp kapatmıştım. Turbo fan ile çok oynadıysan ondan da olabilir. Sesi dinledim ama bendekine çok benzemiyor. Bendeki ses çok rahatsız ediciydi.
Sesteki fan şuanki sorunsuz fan ile aynı sesi mi çıkartıyor peki aynı model varsa video çekip yollayabilir misin? Ses kaydı da olur.
Ses normal değil. İade hakkın yok muydu direkt 1 haftalık üründe? Tüketici hakem heyetine başvurmanı tavsiye ediyorum eğer çözüm alamazsan.

Ürünümü kargoya verdiler yarın elimde olur muhtemelen. Sanırım 3.kez aynı sorundan dolayı garantiye gönderirsem ayıplı mal sayılıp iademi sağlıyorlarmış doğru mudur? Olmazsa tüketici hakem heyetini deneyeceğim. Cihazı her gönderdiğimde Aras Kargo sağ olsun izin beyannamesi imzalıyorum kargoya bir şey olursa aras kargounun suçu değildir gibisinden. Bu süreç beni aşırı yordu. Şikayet var üzerinden puanımı kötü çözüm diye güncelleyeceğim ayrıca teşekkürler cevabınız için.

Sesteki fan şuanki sorunsuz fan ile aynı sesi mi çıkartıyor peki aynı model varsa video çekip yollayabilir misin? Ses kaydı da olur.

Ürünümü kargoya verdiler yarın elimde olur muhtemelen. Sanırım 3.kez aynı sorundan dolayı garantiye gönderirsem ayıplı mal sayılıp iademi sağlıyorlarmış doğru mudur? Olmazsa tüketici hakem heyetini deneyeceğim. Cihazı her gönderdiğimde Aras Kargo sağ olsun izin beyannamesi imzalıyorum kargoya bir şey olursa aras kargounun suçu değildir gibisinden. Bu süreç beni aşırı yordu. Şikayet var üzerinden puanımı kötü çözüm diye güncelleyeceğim ayrıca teşekkürler cevabınız için.
Ayıplı mal sayılması için 3 defa aynı şikayetten servise gitmesine gerek yok aslında . Ama 3 defa aynı sorundan servise yollarsan mecbur yenisini veriyorlar diye biliyorum. Umarım sorunsuz halledebilirsin . Çok stress verici mevzular .

Ayıplı mal sayılması için 3 defa aynı şikayetten servise gitmesine gerek yok aslında. Ama 3 defa aynı sorundan servise yollarsan mecbur yenisini veriyorlar diye biliyorum. Umarım sorunsuz halledebilirsin. Çok stress verici mevzular.

Cihaz bu gün elime geri geldi %40 civarında tutunca fanı çok da rahatsız etmiyor %35 inanılmaz ediyor ama bu şekilde kullanacağım uğraşmak istemiyorum iade falan 10.nesil i5 falan var ekranda 17inch 6.700'e daha iyi bilgisayar yoktur sanırım. Ama servsin tavrını hiç beğenmedim bir daha alır mıyım almam.

Yaşadığım sorunun ismi Coil Whine sanırım servise buraya yazdıktan sonra bir kez daha gönderdim. İnadına normal ben bilmem ne diye kendini övünce şahıs biraz tartıştıktan sonra sinirlenip iadesini istedim. Bilmem kaç yıl serviste çalışmış ama adam olamamış. Casper Excalibur G770 aldım 60 Hz ekran ama şimdilik iyi gibi kafa ütülemiyor. 65 Hz'ye overclock yaptım monitörü kafam rahat :)

Yeni konular

Geri
Yukarı