Monster Abra A7 v12.2 Fan Speed Setting yanlış sıcaklık göstergesi

393654

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, bir Monster Abra A7 v12.2 kullanıcısıyım ve Monster laptoplarda şirket tarafından gönderilen bazı programlar var bunlardan biri de "Fan Speed Setting" yani fan hız ayarları ve ben de bu uygulamanın bozuk olabileceğini düşünüyorum. Çünkü az önce Epic Games'ten bir oyun yüklüyordum ve ondan hemen önce Opera GX'ten bayaa işlem yapmıştım (o sırada fanlar çok az çalışıyordu) sonrasında Opera'yı kapatıp Epic Games'i açtım, yüklemeyi başlattım sonra fan Speed settingi açtım ve işlemci sıcaklığını 98 derece gösteriyordu. Kendim işlemcinin olduğu yere elimi koydum ve hiç de 98 derecelik gibi değildi. Peki bunu nasıl anladım? Oyun oynarken bakardım sıcaklığa 75-88 falan olurdu ve elimi koyup bizzat baktığımda yumurta kır ye; uygulama 98 dereceyi gösterdiğinde kesinlik ama kesinlikle o 75 dereceden daha soğuktu. Bilgisayarda virüs olabileceğini düşünüyorum. Dün Gezginler'den Morphvox Pro indirdim ve reklamlardan indirmedim güvenli bir şekilde, Gezginleri'de güvenli bir site olarak biliyorum o yüzden orayı tercih ettim ama programı indirince çok hafiften bir şeyler olmaya başladı sanki bunların başında ısınma sorunu geliyordu. Ne olur ne olmaz söyleyeyim bilgisayarı günde 5-6 saatten az kullanmıyorum. (Tabii abim de kullanıyor yoksa insanda göz mü kalır?)

Ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınızın sıcaklık değerlerini yazabilir misiniz? Oyunlarda yüksek dereceler kullanımı azaltabilir. Ek olarak güç planlarından hangisi seçili? Eğer pil tasarrufu seçiliyse bundan da olabilir. Ayrıca imkanınız olursa MSI Afterburner ile oyun içi kullanımları, sıcaklıkları ve FPS değerlerini atarsanız çok daha güzel olur.
Genelde CS:GO gibi büyüklükte oyunlarda açar açmaz bi 5dk oynasam min75 olur sonra 88, 90. Gta5 de direk 88 den başlar, Metro'da yada CoD warzone da da 88 gibi değerlerden başlar,, yani çoğunlukla böyle Pubg Lite dersen o da 75 gibi başlıyo böyle yani...

Genelde CS:GO gibi büyüklükte oyunlarda açar açmaz bi 5dk oynasam min75 olur sonra 88, 90. Gta5 de direk 88 den başlar, Metro'da yada CoD warzone da da 88 gibi değerlerden başlar,, yani çoğunlukla böyle Pubg Lite dersen o da 75 gibi başlıyo böyle yani...
Bu kadar ısınması normal değil. 90 derece fazla. Servise verme imkanınız varsa verin ve sorunu söyleyin. Yoksa Turbo Fan ayarlarında çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca bilgisayarın altında ve arkasında hava akışını önleyecek bir şey olup olmadığına dikkat edin.

Bu kadar ısınması normal değil. 90 derece fazla. Servise verme imkanınız varsa verin ve sorunu söyleyin. Yoksa Turbo Fan ayarlarında çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca bilgisayarın altında ve arkasında hava akışını önleyecek bir şey olup olmadığına dikkat edin.
Tamamdır. En kısa sürede teknik servise vereceğim, ilginiz ve yardımınızdan dolayı çok teşekkürler.
Bu arada normal sıcaklık derecesi kaç olmalı?

Son düzenleme:
Tamamdır. En kısa sürede teknik servise vereceğim, ilginiz ve yardımınızdan dolayı çok teşekkürler.
Bu arada normal sıcaklık derecesi kaç olmalı?
Rica ederim. Eğer iyi bir soğutma sağlıyorsa bilgisayarınız genel olarak 70-75 ve ağır oyunlarda 80-84 civarlarında olur. 90 fazla bir ısı değeridir ve uzun süre bu sıcaklıkta çalışırsa bileşenlere uzun vadede zarar verebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı