Çözüldü Monster Abra A7 v12.2 Secure Boot Nasıl Açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, Monster Abra A7 v12.2 bilgisayarımda secure boot açmak istiyorum fakat BIOS'a girdiğim zaman ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

img_20211006_143630-jpg.1182045

BIOS ekranı bu şekildedir. Sanırım sol alttaki "Administer Secure Boot" seçeneğini seçmem lazım doğru mudur? @Recep Baltaş

Çözüm
Eki Görüntüle 1182063
Buradan hangisini seçmeliyim hocam?

Teşekkürler sorunum çözüldü.
Edit: Hocam siz görseli atınca "tamam" dedim ama tıklanamadığını fark ettim. Sanırım CSM diye bir şeye ayar yapmak gerekiyormuş doğru mudur? Doğruysa nereden yapabilirim? @Recep Baltaş

Erase all Secure Boot setting altındakı restore secenegini aktif edip kaydedip yeniden başlayın bilgisayarınız açıldıktan sonra muhtemelen güvenlik ihlali verıp yeniden sifre olusturun istemeyebilirde masaütüne kadar gelin yeniden masaüstüne kadar gelmesseniz muhtemelen olmuyor, benım denemelerımde olmadı sizinkinde farklılık gösterıp açılabilirde... Devamında tekrardan secure bota geldiğinizde muhtemelen aktif olacaktır. İşlemi yaptıktan sonra enable secenegiğini artık gri deılde kırmızıya döndüğünü ve tıklanabilir olduğunu göreceksınız çözülürse konuyada b. Çözüldü atarsanız.
IMG_20211006_152139.jpg

Doğru. Administer Secure Boot kısmına girin. Buradan Enforce Secure Boot ayarını Enabled yapın.

download
Edit: Hocam siz görseli atınca "tamam" dedim ama tıklanamadığını fark ettim. Sanırım CSM diye bir şeye ayar yapmak gerekiyormuş doğru mudur? Doğruysa nereden yapabilirim? @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1182063

Erase all Secure Boot setting altındakı restore secenegini aktif edip kaydedip yeniden başlayın bilgisayarınız açıldıktan sonra muhtemelen güvenlik ihlali verıp yeniden sifre olusturun istemeyebilirde masaütüne kadar gelin yeniden masaüstüne kadar gelmesseniz muhtemelen olmuyor, benım denemelerımde olmadı sizinkinde farklılık gösterıp açılabilirde... Devamında tekrardan secure bota geldiğinizde muhtemelen aktif olacaktır. İşlemi yaptıktan sonra enable secenegiğini artık gri deılde kırmızıya döndüğünü ve tıklanabilir olduğunu göreceksınız çözülürse konuyada b. Çözüldü atarsanız.

Çözüm
Hocam teşekkür ederim fakat daha önce başka bir konuda bu sorunu çözmüştüm :D Yinede çözüm olarak işaretliyorum aynı sorunu yaşayanlar için iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı