Monster Abra A7 v12.2 ThrottleStop ayarı nasıl yapılmalı?

XessSup

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Monster Abra A7 v12.2'ye sahibim. Ama işlemci yük altında 99 dereceyi görüyor bu durum sinirimi bozuyor. Bazı konularda ThrottleStop uygulamasının bu sorunu çözebileceğini söylediler. Bu sene bilgisayara termal macun yenilemesi yapamadım ve Antalya'da yaşıyorum havalar çok sıcak ,ThrottleStop ile bu sorunu çözebilir miyim veya işe yarar mı? Bilgisayara kalıcı hasar vermek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

@@erengore

Undervolt zarar vermez. Overclock zarar verir. Undervolt'ta zaten yanlış bir şey yaparsan bilgisayar mavi ekran verir ve bilgisayar varsayılan ayarlarıyla yeniden başlar. Geri eski haline döner yani.

Hocam rehbere bakarak yapıyorum o zaman en kötü durumda bilgisayar tekrar eski haline gelecek yani? Sizce sorunum çözülür mü? Bir de kilitliyse ne yapmam gerekecek?

Hocam rehbere bakarak yapıyorum o zaman en kötü durumda bilgisayar tekrar eski haline gelecek yani? Sizce sorunum çözülür mü? Bir de kilitliyse ne yapmam gerekecek?
Evet mavi ekran verirse yeniden başlarken varsayılan değerlere döner ayarlar. Ama yine de abartmayın rehbere eksiksiz bir şekilde uyun azar azar arttırarak deneyin.

Kilit konusunu bilmiyorum maalesef.

Evet mavi ekran verirse yeniden başlarken varsayılan değerlere döner ayarlar. Ama yine de abartmayın rehbere eksiksiz bir şekilde uyun azar azar arttırarak deneyin.

Kilit konusunu bilmiyorum maalesef.

Hocam daha önce yaptınız mı bana yardımcı olabilir misiniz Discord'unuz falan varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı