Monster Abra A7 v12.5 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Mert Özsoy19

Femtopat
Daha fazla  
122021-47781-01.rar minidump dosyası bu.
Monster'dan sıfır aldğım Abra A7 v12.5 cihazı.
i5 11400h.
16 GB 3200 MHz RAM.
GTX 1650 GDDR6 128 bit.
500 GB M.2 SSD.
4 kere falan mavi ekran verdi üçünde otomatik yeniden başladı 4. de PC kendini açmadı yükleniyorda kaldı.
Windows 10 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hata işlemci yetersiz güç beslemesi veya overclock yüzüne olur. Overclock yaptıysan geri çek.
Cihazı alalı kaç gün oluyor?
Hangi hataymış bu çok merak ettim.

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT ya da WHEA UNCORRECTIBLE ise söylediklerinde haklısın, ama geneline ise yanlışın var.

Hangi hataymış bu çok merak ettim.

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT ya da WHEA UNCORRECTIBLE ise söylediklerinde haklısın, ama geneline ise yanlışın var.
WHEA UNCORRECTABLE ERR0R yazıyor mavi ekran verince durdurma kodu olarak
Bu hata işlemci yetersiz güç beslemesi veya overclock yüzüne olur. Overclock yaptıysan geri çek.
Cihazı alalı kaç gün oluyor?
Overclock yapmadım cihazı 18 aralık cumartesi günü aldım. Aldığım ayarlarda kullanıyorum

İlk önce Monster ile iletişime geçmeni öneririm. Durumu onlara anlatmalısın.

Aklıma sorun yaratacak tek şey Intel Turbo Boost özelliği var. O da işlemcinin GHz değerlerini arttırır ve daha fazla güç çekmesine neden olabilir. "Belki" daha fazla güç çekmesi mavi ekrana sebep olmuş olabilir.
Intel Turbo Boost sayesinde performans artışı sağlanıyor ama ara sıra sorun çıkartma şansı olabiliyor.

Sana önerim:
  • Son çare olarak Intel Turbo Boost özelliğini kapatman olacaktır.

Sıfır laptopta turbo boost kapamak mı? Direkt iade bence.
İlk önce Monster ile iletişime geçmeni öneririm. Durumu onlara anlatmalısın.

Aklıma sorun yaratacak tek şey Intel Turbo Boost özelliği var. O da işlemcinin GHz değerlerini arttırır ve daha fazla güç çekmesine neden olabilir. "Belki" daha fazla güç çekmesi mavi ekrana sebep olmuş olabilir.
Intel Turbo Boost sayesinde performans artışı sağlanıyor ama ara sıra sorun çıkartma şansı olabiliyor.

Sana önerim:
  • Son çare olarak Intel Turbo Boost özelliğini kapatman olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı