Çözüldü Monster Abra A7 v7.3.2 Windows 7 destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sapper4772

Hectopat
Selam.
Öncelikle durumu açıklayayım elimde Monster Abra A7 v7.3.2 bir laptop bulunmakta.

Bilgisayarımdaki özellikler:
  • 16 GB DDR4 RAM.
  • i7 7700HQ.
  • GTX 1050.
  • NVMe SSD.
  • 1TB HDD.
Direkt temel bilgilerim bunlar. Bu PC'ye Windows 11 kurdum ve Minecraft gibi basit bir oyunda bile (oyunu modladım) mavi ekran yedim RAM kullanımından. Sonra Windows 10 kurmak istedim fakat yeni nesil Windows'ları sevmiyorum, sevemiyorum. Her şeyi minimalist yapmak için kendilerini yırtıyorlar. Skin kurdum sorun çözülmedi. Linux kurdum alışamadım. Bu yüzden Windows 7 kullanmak istiyorum.

Frutiger Aero'ya bayılan birisiyim ve Windows 7 benim için biçilmiş kaftan.
Esu bypass mıydı tam hatırlamıyorum öyle bir şey var, şirketler para ödeyerek Windows 7'deki desteği devam ettiriyorlar.
Ben de bunu ISO dosyasına ayarlayarak yaptım fakat setuptan ileriye gidemedim...

Sizden istediğim ne yapmam lazım?
Hangi driverları yüklemeliyim ya da ISO'yu nasıl bir hale getirmeliyim ki kurayım?

Not: Hayır arkadaşlar bana 7 üstündeki sürümleri önermeyin. Ben de biliyorum daha iyi olacağını fakat istediğim cevap yazacaksanız işletim sistemleri önermeyin. Öpüyorum sizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Discord'um bu.Eki Görüntüle 2100808

Ekran görüntüsündeki ISO'yu soruyoranız bu: Windows 7 Updated to 2023-10.iso fakat ISO'nun içinde driver falan yok, sadece Windows 7'nin 2023-10'a kadar aldığı güncellemeleri içeriyor.

İstek attım hocam bekliyorum.

Arkadaşlar sorunu çözdük.
Ben ve @MasterSlenderTR (işin tamamını o yaptı)
Öncelikle Windows 7 fully loaded ISO'sunu indirip setupı açıyorsunuz bootloaderdan.
Sonra Windows'u olduğu gibi kuruyorsunuz.
Falkat burada bir sorunumuz var setupta NVMe Express driver hatası verebilir bunun için düzgün bir ISO bulmanız gerek.
Eğer işler düzgün gittiyse Windows'unuz restart atacak kendisinie ve starting Windows demesi lazım eğer sizde burada donma çökme gibi sorunlar var ise öncelikle mavi ekrandaki hata kodunu alıp sorunun ne olduğuınu anlamanız lazım bizde bu tarz bir kod hatası vardı ve masterslender sayesinde durumu çözdük öncelikle Windows'un içine girip bir driverı değiştirmeniz gerekecek Technopat izin vermediği için buraya dosyayı koyamadım eğer sorarsanız link atarım.
Windows kendini bootluyor ardından ise tekrar aynı hatayı verecek korkmayın sadece tekrar aynı işlemi yapın ve bootlayın sorun çözülecektir.
Sonra Windows'unuz açılacak driverları kendiniz kurarsınız.
Ama burada önemli bir not vereceğim donanım kimliğini kullanın bulmak için sağ olsun masterslender benim için tüm driverları buldu ve şu an eksik driverim yok her konuda yardım etti ne sorsam nazikçe yanıtladı onun sayesinde Windows 7'ye tekrar dönebildim.
Yaklaşık 1 gündür aktif şekilde konuştuk ve bu sorunu çözdük ve benim için bu saatlere kadar uyanık kaldı tekrardan teşekkür ederim kral adamsın bir ara döner yiyelim.

1706586880548.png

1706586757126.png

1706586684062.png
Son düzenleme:
Discord'um bu.Eki Görüntüle 2100808

Ekran görüntüsündeki ISO'yu soruyoranız bu: Windows 7 Updated to 2023-10.iso fakat ISO'nun içinde driver falan yok, sadece Windows 7'nin 2023-10'a kadar aldığı güncellemeleri içeriyor.

Öncelikle Windows 7 fully loaded ISO'sunu indirip setupı açıyorsunuz bootloaderdan.
Falkat burada bir sorunumuz var setupta NVMe Express driver hatası verebilir bunun için düzgün bir ISO bulmanız gerek.
Eğer işler düzgün gittiyse Windows'unuz restart atacak kendisinie ve starting Windows demesi lazım eğer sizde burada donma çökme gibi sorunlar var ise öncelikle mavi ekrandaki hata kodunu alıp sorunun ne olduğuınu anlamanız lazım bizde bu tarz bir kod hatası vardı ve masterslender sayesinde durumu çözdük öncelikle Windows'un içine girip bir driverı değiştirmeniz gerekecek Technopat izin vermediği için buraya dosyayı koyamadım eğer sorarsanız link atarım.
Windows kendini bootluyor ardından ise tekrar aynı hatayı verecek korkmayın sadece tekrar aynı işlemi yapın ve bootlayın sorun çözülecektir.
Ama burada önemli bir not vereceğim donanım kimliğini kullanın bulmak için sağ olsun masterslender benim için tüm driverları buldu ve şu an eksik driverim yok her konuda yardım etti ne sorsam nazikçe yanıtladı onun sayesinde Windows 7'ye tekrar dönebildim.
Yaklaşık 1 gündür aktif şekilde konuştuk ve bu sorunu çözdük ve benim için bu saatlere kadar uyanık kaldı tekrardan teşekkür ederim kral adamsın bir ara döner yiyelim.

1706586880548.png

1706586757126.png

1706586684062.png

Çözüm

Eki Görüntüle 2101377

Eki Görüntüle 2101376

Eki Görüntüle 2101375

@MasterSlenderTR hocam Discord ekliyemiyorum ve bende bir tane daha kasa var ona kursam olur mu onda SATA SSD var.

G31T-M7 v1.0 anakart Intel E5200 GDDR2 GB 667MHz 120 GB SATA SSD120 GB taşınılabilir SATA SSD AMD ati 3450 HD.
Kasa çok eski, Win7'de çalışmaması için herhangi bir sebep göremiyorum.

Biliyorum ama değiştireceğim yakında.

Ve Vista Home Basic yüklü geldi bana.

Eki Görüntüle 2103290

Hocam kurdumda ne oldu :) bence Vista'da kalsaydım. @MasterSlenderTR

Dedim ben yemez diye @MasterSlenderTR
İlginç, 1GB RAM'li eski bir bilgisayarımda win7 yüklü o kadar ram ya da işlemciye yük bindirmiyor. Bu arada Chrome kullandığınızı görüyorum, onun yerine Supermium öneririm hem Vista'yı hem Win7'yi destekliyor üstelik Chromium'un son versiyonu üzerinde çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı