Monster Abra A7 v8.1 laptopa RTX 3080 takılır mı?

sedatsayer

Decapat
Arkadaşlar merhaba. İnternet üzerinden laptoplara masaüstü ekran kartı bağlanabileceği ile ilgili bir video gördüm. Benim bilgisayarım Monster Abra A7 v8.1, i7 8. nesil işlemciye sahip. Bu işlemi yapabileceğime dair diğer gerekli bilgiler neler bilmiyorum. Bu konuya da yabancıyım ama benim bilgisayarıma RTX 3000 serisinden herhangi bir ekran kartı bağlayabilir miyim? Anakartın fotoğrafını da aşağıda paylaştım. Bilgisi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum.

20200716_162326.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. İnternet üzerinden laptoplara masaüstü ekran kartı bağlanabileceği ile ilgili bir video gördüm. Benim bilgisayarım Monster Abra A7 v8.1, i7 8. nesil işlemciye sahip. Bu işlemi yapabileceğime dair diğer gerekli bilgiler neler bilmiyorum. Bu konuya da yabancıyım ama benim bilgisayarıma RTX 3000 serisinden herhangi bir ekran kartı bağlayabilir miyim? Anakartın fotoğrafını da aşağıda paylaştım. Bilgisi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum.

Eki Görüntüle 760936

Zor iş uyumsuzluk sorunu yaşanabilir. İşin Master'ını çağıralım. @ViooYa

Ayrıca TB3 yoksa Wi-Fi adaptörünün olduğu yerden bağlaman gerek ve Türkiye'de o aparattan yok. Mini PCI Express var versiyonu var.

i7-8750H ile 3000 serilerini beslemekte sorun yaşarsınız. 1080P için önerim 2060S'e kadar çıkmanız olur.

BIOS ınsyde BIOS değilse modlanarak yapılır. Ayrıca sadece BIOS modlamak değil, RTX serilerinde çalıştırabilmeniz için sürücü de modlamanız gerekiyor.

BIOS marka ve versiyon bilginizi paylaşın bunlardan önce. m-PCIe girişiyle bağlayabilirsiniz. Wi-Fi kartınızı çıkarıp bağlantıyı oradan yapmanız gerekiyor. Wi-Fi için ise harici bir dongle kullanmanız gerekecek.

Kısaca bir hesap yapalım.
RTX 2060S'ler ortalama 5000+ TL. Yanına bir adet +450W PSU alacaksınız. Onun da yanına eGPU aparatından alacaksınız. Son olarak bir de monitör alacaksınız. Tüm bunları göze alın yapmaya karar verirken.

Son düzenleme:
i7-8750H ile 3000 serilerini beslemekte sorun yaşarsınız. 1080P için önerim 2060S'e kadar çıkmanız olur.

BIOS ınsyde BIOS değilse modlanarak yapılır. Ayrıca sadece BIOS modlamak değil, RTX serilerinde çalıştırabilmeniz için sürücü de modlamanız gerekiyor.

BIOS marka ve versiyon bilginizi paylaşın bunlardan önce. M-PCI-e girişiyle bağlayabilirsiniz. Wi-Fi kartınızı çıkarıp bağlantıyı oradan yapmanız gerekiyor. Wi-Fi için ise harici bir dongle kullanmanız gerekecek.

Hocam 2015 ve sonrası üretilen cihazlarda m-PCIe grişi yok. Wi-Fi kartları artık M.2 Wireless slot ile geliyor. Genelde yani. GL62 cihazımda M.2 Wi-Fi girişi vardı m-PCIe yoktu.

Model bazında değişiklik gösteriyor. 2017 üretimli 2 cihazımda da mevcut. M-PCI-e, ngff gibi alternatifler mevcut.

Mümkün mü peki bağlayabilmem?
Ayrıca RTX 3060 Ti çıktı. Bağlanabiliyorsa onu satın almak istiyorum. RTX 2000 serisini düşünmüyorum çünkü zaten laptopu satsam üzerine ekran kartı parasını koysam 2000 serisine sahip bir laptop alabilirim. Bundan dolayı 3000 serisini bağlamak istiyorum.
3000 serisini beslemekte sorun çıkar dediniz harici bir besleyici ile besleyemez miyim?
Ayrıca merak ettiğim şu var, bir türlü bağlarsam laptopu bulunduğu masadan kaldırmaz mıyım? Yani eGPU bağlantısını ya da diğer bağlantıyı çıkarırsam bilgisayar çalışmaya devam eder mi?
BIOS bilgilerini ekte bıraktım.

bbbb.png

İşlemciniz 3060Ti ile darboğaza girecektir. Yapılma konusunda yapılır, BIOS marka ve sürümünüzü yazın. Ona göre kesin bir şey söylerim ama 3000 serisi kart ben önermiyorum. 3000 serisi ile yapmayın.

İşlemciniz 3060 Ti ile darboğaza girecektir. Yapılma konusunda yapılır, BIOS marka ve sürümünüzü yazın. Ona göre kesin bir şey söylerim ama 3000 serisi kart ben önermiyorum. 3000 serisi ile yapmayın.

Bir üst yorumu düzenlerken siz cevap verdiniz. Üst yorum cevabıma yazdım. Herhangi bir yolu varsa 3000 sersini bağlamanın anlatırsanız ya da kaynak bir link verirseniz çok memnun olurum.

Geri
Yukarı