Monster ABRA laptop tavsiyesi

Hangisi ?

• ABRA a7 v3.2

• ABRA a7 v6.1.1

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Laptop almayı düşünüyorum '' MONSTER® ABRA A7 V3.2 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA '' veya '' MONSTER® ABRA A7 V6.1.1 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA '' hangisini almalıyım veya sizin önerebileceğiniz bir oyuncu laptopu var mı ?

Yardımcı olabilecek yok mu ?

Eğer 100 Lira fark sorun olmayacaksa MONSTER® ABRA A7 V6.1.1 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA daha iyi. Soğutma daha iyi görünüyor ve işlemci tek çekirdek bazında minimal de olsa daha hızlı. Geriye kalan bileşenler aynı zaten.

beyler bende monster abra a7 v6.1.2 veya a7 v6 .1.1 alıcaktım ama 2 side stoklarda bitmiş durumda abra a7 v3 .2 yi özelleştirip alsam nasıl olur tavsiye edermisiniz özelleştirmede 120gb ssd +16gb ram+ çanta alarak özelleştiricem

abi herkes işlemci işine girmiş oyun oynamak için alıyorsanız size ilk ssd lazım ve abra a7 v3 .2 alıp yanına 2 tane 120gb ssd alırsanız ve ssd ler sağlam model marka olursa hyperx falan o bilgisayar dünyayı yıkar geçer çünkü açıklamalarda raid0(raidsıfır) desteği olduğu yazıyo yani tek ssd 400 performans veriyosa 2 tanesi 900e kadar çıkıyo yani bilgisayarınız 10sn içinde açılıp oyun açıcak duruma geliyor. bu konuda bütün forumlarda vs. her yerde v6.1.1 diyolar abi işlemci grafikerlere lazım birşey ve zaten yinede v3.2 deki işlemci yinede taş gibi size tavsiyem v3.2 + 2 tane 120gb ssd alın ve keyfinize bakın hatta bunları yazarken nasipse 2 hafta içinde alıcağımıda belirtmek isterim :)

Dosya Ekleri

• raid0.JPG
    raid0.JPG
    37 KB · Görüntüleme: 511
abi herkes işlemci işine girmiş oyun oynamak için alıyorsanız size ilk ssd lazım ve abra a7 v3 .2 alıp yanına 2 tane 120gb ssd alırsanız ve ssd ler sağlam model marka olursa hyperx falan o bilgisayar dünyayı yıkar geçer çünkü açıklamalarda raid0(raidsıfır) desteği olduğu yazıyo yani tek ssd 400 performans veriyosa 2 tanesi 900e kadar çıkıyo yani bilgisayarınız 10sn içinde açılıp oyun açıcak duruma geliyor. bu konuda bütün forumlarda vs. her yerde v6.1.1 diyolar abi işlemci grafikerlere lazım birşey ve zaten yinede v3.2 deki işlemci yinede taş gibi size tavsiyem v3.2 + 2 tane 120gb ssd alın ve keyfinize bakın hatta bunları yazarken nasipse 2 hafta içinde alıcağımıda belirtmek isterim :)

Oyun "oynamak" için değil, "yüklemek hızı" için SSD lazım. "Oynamak" için ise GPU ve CPU lazım. GPU ikisinde de aynı olduğuna göre geriye CPU kalıyor ki ona göre tavsiye verildi. Soğutmayı da göz ardı etmemek gerek. Ayrıca RAID'in getirdiği avantajlar kadar beraberinde getirdiği dezavantajlar da var. Çift modüldeki tek birim bozulduğunda tüm verileri kaybetme riskini almış olursunuz. Hatta risk demeyeyim, bozulursa veriler uçar, bu kadar. İşin maddi boyutuna girmiyorum. İyi günlerde kullanın.

SSD' ye kaç tane oyun atılabilir ki? Günümüz şartlarında, o kadar yüksek kapasiteli SSD kaç kişi alabilir. Yüksek kapasiteli 3-5 saniye erken açılacak SSD alınacağına, o paraya Monster' dan 970m GPU' ya sahip bir laptop alınabilir. Şu fiyata, şu alınmaz bana kalırsa. Tamam çok hızlı olabilir. Oyun için her zaman, önemli olan GPU.
Samsung 500Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 520Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar

abi bak ben kendim kullanıyorum ve oyun için zaten cpu yüksek yeterince ekran kartıda sağlam ve ssd raid ile uçuyor bilgisayar yani o yüzden ssd işinden bahsettim ve ssd ye ne kadar yükliyebilirsin deil olay abi sistemi ve kullandığın oyunları yükle geri kalan dosyalarıdı normal hardiski d diski olarak kullan fazlasıyla yerin ve hızın olur bu arada bayramda geliyo indirimlere bakın vatan ve teknosa güzel indirimler yapıcak :D ve herkeste bütce olmiyabilir ama 100 lira fazla verip boşuna 2.5-3.5 cpu yerine 2.6-3.6 olanını almam kusura bakmayın :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı