Monster Abra v11.3.3 laptop performans düşüşü

ahmethakan7

Decapat
İyi forumlar değerli arkadaşlar. Monster Abra v11.3.3 model laptopum var. Nisan ayından bu yana bayağı bayağı oynuyorum. Haftada bir dış temizliğini yapıyorum ayda bir de içini açarak temizliğini yapıyorum. İçini açmaktan kasıt riskli şekilde değil zaten az çok anlarım laptoptan. Fanları temizliyorum toz, kir vs. var ise hallediyorum anlayacağınız. Termal macun için de henüz 4 aylık bir cihaz o yüzden henüz erken diye düşünüyorum.

Çok uzatmadan: Laptop son zamanlarda çok yoruluyor gibi yani fanlar fazla çalışmaya başladı, bazen oyunlarda FPS düşmesi yemeye başladım hatta. GPU sıcaklık değerlerim gayet iyi ancak en ufak bir oyunda dahi CPU sıcaklığı 85-90 derecelere çıkabiliyor. Görev yöneticisini açıyorum oynadığım oyun dışında kastıran başka bir şey göremiyorum yani mining tarzı virüsler olduğunu düşünmüyorum zaten orijinal Kaspersky kullanıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir dostlar? Performans testi yapmak istiyorum ancak düzgün bir program bulamadım sizin önerileriniz hangi program?

Sistem özelliklerim:
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-10750H CPU @ 2.60GHz, 2592 MHz, 6 çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
Yüklü fiziksel bellek (RAM): 16,0 GB.
GPU: NVIDIA GeForce 1650 Ti.

Geri
Yukarı