Monster Abra V12.1 parça uyumu

Mayor

Kilopat
Daha fazla  
15 saatlik araştırma sonunda Abra A5 V12.1 15.6" Oyun Bilgisayarı laptopu almaya karar verdim. Eski bilgisayarım bozulduğu için parçalarını bu bilgisayara takmayı düşünüyorum.
Hitachi 5K500 B-500 5400RPM
Hynix 4GB 2Rx8 PC3

IMG_1511791214624_1511791230137_1.JPG
IMG_1511791167314_1511791184637_1.JPG

Bu cihazlar yeni alacağım laptopa uyumlu mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek uyumsuz. İkinci el olarak satabilirsiniz. Onun dışında diski rahatlıkla takıp kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bilgisayarın sabit diskten açılmasını engellemek dışında bir şey yok. Bunu da BIOS üzerinden rahatlıkla yaparsınız.

Bellek uyumsuz. İkinci el olarak satabilirsiniz. Onun dışında diski rahatlıkla takıp kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bilgisayarın sabit diskten açılmasını engellemek dışında bir şey yok. Bunu da BIOS üzerinden rahatlıkla yaparsınız.
Hocam modelde hdd olmadığı için elimdekini takmayı düşünüyorum. Uyar diyosun yani, eyvallah :) bu arada tavsiye için teşekkür ederim

Evet modele baktım. Oyunları bu diskten oynamak istiyorsan mutlu edecektir. Tabi ki bir 7200RPM disk değil ama bu disklerle Windows kullandığımız anları da unutmamak lazım. :)

Ayrıca şu an farkettim disk galiba biraz eski oluşundan kaynaklıdır ki 9mm. Yani yuvaya sığmayabilir. Bundan emin değilim. O yüzden modeli almadan önce Monster'i arayıp sormanızda fayda var. Güncel dizüstü bilgisayarlar 7mm kullanıyor. 9mm bir disk yuvaya kalın gelebilir.

Evet modele baktım. Oyunları bu diskten oynamak istiyorsan mutlu edecektir. Tabi ki bir 7200RPM disk değil ama bu disklerle Windows kullandığımız anları da unutmamak lazım. :)

Ayrıca şu an farkettim disk galiba biraz eski oluşundan kaynaklıdır ki 9mm. Yani yuvaya sığmayabilir. Bundan emin değilim. O yüzden modeli almadan önce Monster'i arayıp sormanızda fayda var. Güncel dizüstü bilgisayarlar 7mm kullanıyor. 9mm bir disk yuvaya kalın gelebilir.
Eyvallah hocam sagolasin, monster indirimi kaldırdığı için 1tb hdd olan modeli alabiliyorum :( aydınlattığın için teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı