Monster Abra v13.2 RTX 3050 Ti Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

nathrakh

Decapat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
500GB SSD
Ekran kartı
RTX 3050 Ti Max performance
İşlemci
i5 11. nesil 4.5 GHz
Arkadaşlar merhaba,

Monster Abra V13.2 notebook sahibiyim daha dün aldım. Cihazda RTX 3050 Ti ekran kartı i5 11. nesil 2.7-4.5GHz işlemci var.

En düşük ayarlarda Valorant'ta 80-100 FPS alıyorum.
Orta ayarda League of Legends'ta 100-120 arası FPS alıyorum.

Aşırı saçma bir şekilde oyunu 2-3 dk oynadıktan sonra bilgisayar aşırı ısınıyor ve FPS daha da düşmeye başlıyor. Benim yaptıklarım bunlar;
*Windows güncel
*Driverlar güncel
*NVIDIA Denetim Masası ayarları yapıldı (3 tane ayar gözüküyor ekran kartına girince)
*Control Center'da güç tasarrufu modunda(uygulama yüzünden hatalıymış güç tasarrufu aslında performansmış)
*Windows un oyun için bütün ayarları yapıldı. (oyun modu, grafik ayarları, odaklama yardımı vs.)
*Teknik servis uzaktan bağlandı bir şeyler yaptı ama yine de düzelmedi.

Ben bundan daha düşük bir bilgisayar kullanıyordum daha önceden FPS'im 165'in altına düşmüyordu. 165Hz monitör ile kullanıyordum o notebook u. Ama gel gelelim bu Monster notebookta 144'ün üzerine bile çıkamadım bütün ayarları bütün her şeyi yapmama rağmen. Bilgisayarı iade edeceğim. Benim düşüncem şu oldu arkadaşlar bilgisayar şu an da işlemcinin ekran kartını kullanıyor 3050 Ti'ı kullanmıyor. BIOS ayarlarına girdiğimde "switchable Graphics" seçeneği yok. Abra serilerinde bu ayar yokmuş yani illa iki tane ekran kartını kullanacakmış.

Bir çözümü olan var mı? Yoksa iade edeceğim. Teknik servise vermek istemiyorum 15 günü geçirecekler ve iade edemeyeceğim.

Arkadaşlar merhaba,

Monster Abra V13.2 notebook sahibiyim daha dün aldım. Cihazda RTX 3050 Ti ekran kartı i5 11. nesil 2.7-4.5GHz işlemci var.

En düşük ayarlarda Valorant'ta 80-100 FPS alıyorum.
Orta ayarda League of Legends'ta 100-120 arası FPS alıyorum.

Aşırı saçma bir şekilde oyunu 2-3 dk oynadıktan sonra bilgisayar aşırı ısınıyor ve FPS daha da düşmeye başlıyor. Benim yaptıklarım bunlar;
*Windows güncel
*Driverlar güncel
*NVIDIA Denetim Masası ayarları yapıldı (3 tane ayar gözüküyor ekran kartına girince)
*Control Center'da güç tasarrufu modunda(uygulama yüzünden hatalıymış güç tasarrufu aslında performansmış)
*Windows un oyun için bütün ayarları yapıldı. (oyun modu, grafik ayarları, odaklama yardımı vs.)
*Teknik servis uzaktan bağlandı bir şeyler yaptı ama yine de düzelmedi.

Ben bundan daha düşük bir bilgisayar kullanıyordum daha önceden FPS'im 165'in altına düşmüyordu. 165Hz monitör ile kullanıyordum o notebook u. Ama gel gelelim bu Monster notebookta 144'ün üzerine bile çıkamadım bütün ayarları bütün her şeyi yapmama rağmen. Bilgisayarı iade edeceğim. Benim düşüncem şu oldu arkadaşlar bilgisayar şu an da işlemcinin ekran kartını kullanıyor 3050 Ti'ı kullanmıyor. BIOS ayarlarına girdiğimde "switchable Graphics" seçeneği yok. Abra serilerinde bu ayar yokmuş yani illa iki tane ekran kartını kullanacakmış.

Bir çözümü olan var mı? Yoksa iade edeceğim. Teknik servise vermek istemiyorum 15 günü geçirecekler ve iade edemeyeceğim.
İşlemci FIVR kilidi açıksa sorunu çözeriz.
ThrottleStop (9.4.2 Beta) Download | TechPowerUp
Buradan ilgili yazılımı indirip sıkıştırılmış klasörden çıkarın. Ardından programı çalıştırıp bize FIVR ve TPL sekmesinin ekran görüntüsünü atın.

Sıcaklıklara bakın, oyun içindeyken ısındığında frekansların ne kadar düştüğüne de bakın.

İşlemci FIVR kilidi açıksa sorunu çözeriz.
ThrottleStop (9.4.2 Beta) Download | TechPowerUp
Buradan ilgili yazılımı indirip sıkıştırılmış klasörden çıkarın. Ardından programı çalıştırıp bize FIVR ve TPL sekmesinin ekran görüntüsünü atın.
5 dakika falan valorant oynadım fps değeri gördüğünüz şekilde attığınız programın da ss i ektedir.
istediğiniz diğer ssler

Dosya Ekleri

• QEWRTY.png
    QEWRTY.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 169
  • Adsız.png
    Adsız.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 151
  • 1.png
    1.png
    53,8 KB · Görüntüleme: 135
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    57,6 KB · Görüntüleme: 131
5 dakika falan valorant oynadım fps değeri gördüğünüz şekilde attığınız programın da ss i ektedir.
istediğiniz diğer ssler
Şanslısınız kilit açık ancak ki...
Cihazınızda kullandığınız Monster güç modu tüm sistemi yavaşlatıyor. Hangi modda şu an? High Performance'e alır mısınız?
Eğer güç modunda sorun yoksa devam edelim. Tüm sorunları görüyorum şu an.

Cihazınızda kullandığınız Monster güç modu tüm sistemi yavaşlatıyor. Hangi modda şu an? High Performance'e alır mısınız?

Control panelinin bozuk olduğunu söylüyorlar. Güç tasarrufu moduna aldığımız zaman aslında High performance'a alıyormuşuz. Şuan da high performance da sanırım. Bugün teknik servis bağlandı oda güç tasarrufu moduna aldı bilgisayarı.
yeni bir monitör bağlamama rağmen nvidia denetim masasında 3 tane ayar gözüküyor. Bence bu bilgisayar 3050ti ı kullanmıyor :D sdaece işlemcinin ekran kartıyla hareket etmeye çalışıyor gibi geldi bana.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    76 KB · Görüntüleme: 154
Son düzenleme:

Geri
Yukarı