Monster Abra V7 düşük GPU kullanımı

Herkese iyi günler Monster Abra V7 3050 16 GB RAM laptopa sahipim ve oyunlarda GPU kullanımı 50'nin üstüne çıktığını görmedim neden böyle bir sorun var ayrıca en büyük problem kullanım 10'a 20'e düştüğü için FPS düşmesi yiyorum FPS 60'ın altına iniyor bu çok rahatsız ediyor beni. Sıcaklık değerleride GPU ve CPU da gayet normal 70-75 arası RAM'de de sorun yok SSD de kontrol ettim gayet düzgün, pil performansı olsun driverlar olsun her şey olması gerektiği gibi, bir ayar mı yapmam lazım kısıtlayıcı mı var?
Ayrıca pili 80'e sabitledim ömrü uzun olsun diye 100'e alıp bir de öyle deneyeceğim tekrar yazarım.

Laptop oyun oynarken performans modundadır diye tahmin ediyorum herhalde.Değilse almayı dene.Nvidia kontrol panelinde düşük gecikme oranı modunu ultra yapmayı dene.Ayrıca oradan da ekran kartını performans moduna almayı deneyebilirsin.Ekran kartı güncel değilse güncellemeyi deneyebilirsin.Vsync açıksa kapa.

MSI Afterburner ile ölçüm yapıyorsan belki RivaTuner'dan FPS sabitlemiş olabilirsin yanlışlıkla. Kontrol etmeni öneririm.

Bayağıdır uğraş sonucu problemi buldum bazı oyunlarda sıkıntı olmuyor FPS sorunu(Forza 5 ve valoda) ama Fortnite da FPS düşüsü oluyor. Nasıl oluyor derseniz FPS yüksek iken ekran kartı 80 ve üstü kullanıyor ama yukarı aşağı yaparken Intel'in ekran kartı kullanım oranı artıyor ve NVIDIA kullanım oranı düşüyor bu yüzden de FPS düşüyor ve bayağı bir süre FPS düşük kalıyor ayrıca böyle olurken ekran kartı 4 değil 2 GB kullanıyor bu Intel ekran kartı kullanmasa sıkıntı olmayacak bunu nasıl düzelteceğiz?

Bayağıdır uğraş sonucu problemi buldum bazı oyunlarda sıkıntı olmuyor FPS sorunu(Forza 5 ve valoda) ama Fortnite da FPS düşüsü oluyor. Nasıl oluyor derseniz FPS yüksek iken ekran kartı 80 ve üstü kullanıyor ama yukarı aşağı yaparken Intel'in ekran kartı kullanım oranı artıyor ve NVIDIA kullanım oranı düşüyor bu yüzden de FPS düşüyor ve bayağı bir süre FPS düşük kalıyor ayrıca böyle olurken ekran kartı 4 değil 2 GB kullanıyor bu Intel ekran kartı kullanmasa sıkıntı olmayacak bunu nasıl düzelteceğiz?

Bazı laptop üreticileri Intel GPU'sunu kapatma özelliğini BIOS ayarlarına eklerler. Monster'da böyle bir seçenek var mı yok mu bilmiyorum. BIOS'u kontrol et bir bakalım. Eğer böyle bir seçenek yoksa NVIDIA kontrol paneli üzerinden de oynadığın oyunu NVIDIA GPU'sunu kullanması için optimize edebilirsin. Böyle bir seçenek sunuyor NVIDIA sana. Ama öncelikle BIOS'a bir bak derim.

Bende de Excalibur G900 var mesela. BIOS üzerinden kapatmama imkan tanıyor Casper. Kapatınca hatta gözle görülebilir bir FPS artışı oluyor.

Bazı laptop üreticileri Intel GPU'sunu kapatma özelliğini BIOS ayarlarına eklerler. Monster'da böyle bir seçenek var mı yok mu bilmiyorum. BIOS'u kontrol et bir bakalım. Eğer böyle bir seçenek yoksa NVIDIA kontrol paneli üzerinden de oynadığın oyunu NVIDIA GPU'sunu kullanması için optimize edebilirsin. Böyle bir seçenek sunuyor NVIDIA sana. Ama öncelikle BIOS'a bir bak derim.

Bende de Excalibur G900 var mesela. BIOS üzerinden kapatmama imkan tanıyor Casper. Kapatınca hatta gözle görülebilir bir FPS artışı oluyor.
Biosda abra serisinde yok dediğinizide yaptım olmuyor

Geri
Yukarı