Monster alan herkes mi teknik servise gidiyor?

Fonksiyonlar

Hectopat
Makaleler
1
Laptop almayı düşünüyorum ama internette Monster hakkında neredeyse hiç olumlu yorum göremiyorum 10 olumsuz varsa 1 veya 2 tane olumlu yorum var. Herkes teknik servise gidiyormuş gibi ve işleri hallolmuyormuş gibi bir izlenim var. Bir sürü kişi keşke MSI ASUS alaydım da bu markayla uğraşmaz olaydım diyor sizce Monster kalitesi ne durumda? Fiyatları ASUS'a göre oldukça uygun aralarında en az 3-5k var.

Laptop almayı düşünüyorum ama internette Monster hakkında neredeyse hiç olumlu yorum göremiyorum 10 olumsuz varsa 1 veya 2 tane olumlu yorum var. Herkes teknik servise gidiyormuş gibi ve işleri hallolmuyormuş gibi bir izlenim var. Bir sürü kişi keşke MSI ASUS alaydım da bu markayla uğraşmaz olaydım diyor sizce Monster kalitesi ne durumda? Fiyatları ASUS'a göre oldukça uygun aralarında en az 3-5k var.

Bence siz haklısınız. MSI, Lenovo, ASUS alın.

Modelden modele değişiyor. Abra'nın çoğu alınmaz. Tulpar belli modeller dışında o kadar da kötü değil.
Hangi modeli almayı düşünüyorsunuz ve bütçe ne kadar?

Teknik servisi hiç göndermediğimden bilmiyorum ama ben Monster kullanıyorum güzel bence sorunu çıkmadı şimdiye kadar. Aşırı RAM kullanımı hariç ama oda Monster kaynaklı mı bilemiyorum.

2. Abra kullanıyorum. Teknik servise 1.yi götürmüştüm ama ücretsiz temizlik ve termal macun için. Onun haricindeki de sorunla ilgili gitmedim.

Şikayetvar sitesine bakdıysanız her marka kötü zaten Monsterın da güzel cihazları var.
Bütçeniz ne kadar ona göre laptop önerelim.

Tulpar kullanıyorum. Nispeten sorunsuz bir model ama yine de alakasız sorunlardan 3 kez servise gittim. Birinde Serial I/O sürücüsünü benim modelim için vermemişlerdi o yüzden. Aslında aynı chipsetli hepsine kurulabiliyormuş. Diğerinde XPG SX8200 Pro SSD bozuldu, Samsung ile değişti. Üçüncüde pil davul gibi oldu ve kasayı esnetmeye başladı. Pil değişti.

Tekrar alır mıyım? Kalsın, istemez. Ama her MSI, ASUS, Lenovo sorunsuz diye atlamayın. Forumlarda, özellikle yurtdışı detaylı kullanıcı yorumlarından yola çıkarak karar verin. 2 lira fazla olsun sorunsuz olsun. TR'deki incelemelerine göre bir bilgisayarı almaya karar vermeyin. Ben Technopat dahil hiçbir kanalda bir bilgisayarın olumsuz yönünün zikredildiğini görmedim -kör göze parmak bariz bir yanı yoksa-.

Monster, Gamegaraj gibi barebone cihaz satan firmaların modellerinin üreticilerin hangi modeli olduğunu bulun ve yabancı forumlarda aratın. Ve unutmayın, BIOS güncellemesiyle çözülebilecek bir sorununuz varsa asla çözemezsiniz. Yani alacağınız modelde MUX var mı, Optimus bugları var mı diye iyice kontrol edin. Ses sürücülerinden kaynaklanan gecikme sorunları olabiliyor ve BIOS güncellemesi gerektirebiliyor. BIOS güncellemesi büyük ihtimalle gelmeyeceğinden çözemeyebilirsiniz.

Şikayetvar sitesine bakdıysanız her marka kötü zaten Monsterın da güzel cihazları var.
Bütçeniz ne kadar ona göre laptop önerelim.
15-16k
Çevremde Monster notebook alıp teknik servise yollamayan kimse yok. :)

Yılların birikimlisi ASUS ve MSI'dan gideceğim yüksek ihtimal ama HP ve Lenovo da cazip geliyor özellikle HP Pavilion'lar diğerlerne göre daha ucuz sanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı