Monster Anakart chipset değişimi kaç TL tutar?

Monster bilgisayarım için bilgisayarcı anakart chipset değişecek dedi, 5500 TL dedi. Bana çok geldi, sizce de çok değil mi?

İşlemci ve ekran kartı çoğunlukla anakarta gömülü oluyor yani toplu değişim olmuş oluyor. Anakart değişiminde bu maliyetler katlayabilir. Anakart üreticisi Clevo ise AliExpress'ten anakartı kendiniz bulup sipariş verebilirsiniz. Özelliklerine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. 5500 TL normalde olabilir, azda olabilir, çok da olabilir. Özellikleri belirtmemişsiniz.
Sadece board üzerinde basit bir çip, diyot değişimi yapıp yolmaya çalışan birine denk gelmeyinde.

Hangi model ve ne sorunu vardı

İşlemci ve ekran kartı çoğunlukla anakarta gömülü oluyor yani toplu değişim olmuş oluyor. Anakart değişiminde bu maliyetler katlayabilir. Anakart üreticisi Clevo ise AliExpress'ten anakartı kendiniz bulup sipariş verebilirsiniz. Özelliklerine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. 5500 TL normalde olabilir, azda olabilir, çok da olabilir. Özellikleri belirtmemişsiniz.
Sadece board üzerinde basit bir çip, diyot değişimi yapıp yolmaya çalışan birine denk gelmeyinde.
Modeli Mobile Intel® HM370 Chipset

Modeli Mobile Intel® HM370 Chipset

50 dolarlık maliyeti olan bir şey aslında. 2500-3000 arası isteyebilir normalde. İstanbuldaysanız "Teknoloji çözüm" firması var avcılar tarafında. Onlardan işçilikle beraber fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ben 2 defa orada işlem yaptırmıştım. Temiz düzgün iş yapıyorlar. Uygun fiyat verirlerse orada yaptırabilirsiniz.

50 dolarlık maliyeti olan bir şey aslında. 2500-3000 arası isteyebilir normalde. İstanbuldaysanız "teknoloji çözüm" firması var avcılar tarafında. Onlardan işçilikle beraber fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ben 2 defa orada işlem yaptırmıştım. Temiz düzgün iş yapıyorlar. Uygun fiyat verirlerse orada yaptırabilirsiniz.

Bursa'da yaşıyorum, internette fiyati 1000- 1500 arası işçilik desen anca 2000 etmeli.

Bursa'da yaşıyorum, internette fiyati 1000- 1500 arası işçilik desen anca 2000 etmeli.

Reballing işlemleri bayağı sıkıntılı bu sebeple bu işlemlerde en az 1000 TL işçiliği gömüyorlar laptoplarda. Bu nedenlepek uygun fiyata gelmiyor. İsterseniz farklı yerleri de araştırabilirsiniz. Dediğim gibi fiyatlarda bulabilirsiniz. 5500 TL ise uçuk bir ücretlendirme bu iş için.

Yeni konular

Geri
Yukarı