Monster Aryond A24 alınır mı?

Bütçe
4000
Fason monitör bunlar. Kalitesizler. Monster yazıyor diye Monster monitör üretiyor sanmayın.
Ayrıca Fast IPS diye bir panel yok. Monitörden bir haber olduğunuzu bu kadar belli etmeyin arkadaşlar.
IPS panelde de ghosting olabilir. Biraz şansa dayalı konudur. Fakat düşük bir ihtimal.

Bütçe artarsa AOC 24G2SPU/BK Monitör öneririm.
Asus VP'de üzmez ama giriş seviyesidir.

Yanlış bilgi
Fason monitör bunlar. Kalitesizler. Monster yazıyor diye Monster monitör üretiyor sanmayın.
Ayrıca Fast IPS diye bir panel yok. Monitörden bir haber olduğunuzu bu kadar belli etmeyin arkadaşlar.
IPS panelde de ghosting olabilir. Biraz şansa dayalı konudur. Fakat düşük bir ihtimal.

ASUS VP'de üzmez ama giriş seviyesidir.

Kısmen doğru. Zaten dünyada 2-3 tane panel üreticisi var. Bu mantıkla piyasadaki monitörlerin %90'ı fason. MSI, Monster, Casper ve ASUS da kendi panelini üretmiyor. Kendi panelini üretebilen firmalar da Samsung ve Dell sanırım.

Ama Fast IPS'in şansla pek alakası yok sanırım. Normal IPS'e göre OverDrive aktif gibi düşünmek gerek biraz.

Bu fiyata iyi ürün.

Asus VP'de üzmez ama giriş seviyesidir.
Ozaman monster laptop alan herkezmi salak?

Kısmen doğru. Zaten dünyada 2-3 tane panel üreticisi var. Bu mantıkla piyasadaki monitörlerin %90'ı fason. MSI, Monster, Casper ve ASUS da kendi panelini üretmiyor. Kendi panelini üretebilen firmalar da Samsung ve Dell sanırım.

Ama Fast IPS'in şansla pek alakası yok sanırım. Normal IPS'e göre OverDrive aktif gibi düşünmek gerek biraz.

Bu fiyata iyi ürün.

Dostum şaka falan mısın? Yazdığın kelimelerin ne kadar mantıksız olduğunu biraz düşünürsen sevinirim. İnsanlar ciddi sanacak.

Monitörün tümü fason üretimli. Sadece paneli değil. Panel tedarik edilen bir şeydir. Global pazarda panel hacmi olan firmalar belli zaten. Boe, Auo, Samsung başlıcaları.
Rampage gibi Game Booster gibi etiket yani marka basılıp satılan ürünler bu Monster monitörler. Aynı zamanda Casper monitör. Liste uzar gider. Bunun neyine kısmen doğru diyorsun anlamak gerçekten güç.

Dell panel üretmiyor. Karma panel kullanıyor. Kesin bir tedarikçisi yok. Büyük firmalarla çalışıyor onu biliyoruz.

Fast IPS diye bir panel yok diyorum hala kalkıp Fast IPS varmış gibi şansla alakası yok yazıyorsun. Komiksen gülünç değilsin. Pazarlama stratejisi adı altında kullanılmış Fast kelimesine tav olmuşsun. Sen 1 ms olayına da o zaman inanıyorsundur.
OverDrive ghostingi düşürmek ve tepkimeyi hızlandırmak için kullanılan bir monitör teknolojisi. Konumuzla alakası bile yok.
Bilgileri gözden geçir. İnsanları yanlış yönlendirme.

Dostum şaka falan mısın? Yazdığın kelimelerin ne kadar mantıksız olduğunu biraz düşünürsen sevinirim. İnsanlar ciddi sanacak.

Monitörün tümü fason üretimli. Sadece paneli değil. Panel tedarik edilen bir şeydir. Global pazarda panel hacmi olan firmalar belli zaten. Boe, Auo, Samsung başlıcaları.
Rampage gibi Game Booster gibi etiket yani marka basılıp satılan ürünler bu Monster monitörler. Aynı zamanda Casper monitör. Liste uzar gider. Bunun neyine kısmen doğru diyorsun anlamak gerçekten güç.

Dell panel üretmiyor. Karma panel kullanıyor. Kesin bir tedarikçisi yok. Büyük firmalarla çalışıyor onu biliyoruz.

Fast IPS diye bir panel yok diyorum hala kalkıp Fast IPS varmış gibi şansla alakası yok yazıyorsun. Komiksen gülünç değilsin. Pazarlama stratejisi adı altında kullanılmış Fast kelimesine tav olmuşsun. Sen 1 ms olayına da o zaman inanıyorsundur.
OverDrive ghostingi düşürmek ve tepkimeyi hızlandırmak için kullanılan bir monitör teknolojisi. Konumuzla alakası bile yok.
Bilgileri gözden geçir. İnsanları yanlış yönlendirme.
Seviyeyi çok aşağı çektiniz. Dostum falan? Fast kelimesine tav olmuşsun gibi cümleler? Çocuk musunuz hayırdır tartışma yaratmak için garip garip cümleler kuruyorsunuz. Çok biliyorsanız insanlığı da öğrenin seviyeli konuşun!

Dell' i yanlış hatırlıyorum haklısınız. Dünyadaki panel üreticileri aşağıda ( fazlası da olabilir, bazıları üretimi durdurmuş da olabilir );

1685541575542.png

O zaman Monster laptop alan herkesmi salak?

Kimseye salak veya diğer argo uslüpta bulunmuyoruz. Alanların kişisel tercihidir.
Forumun olma sebebi bilgisi olanların bunu söylemesidir. Burası E-ticaret platformu değil.
Global pazarda yer etmiş ve yabancı kaynaklarda incelemesi olan monitör almak daha iyidir. Bir de iyi bir satıcı satıyorsa ürünü ya da mağazadan alabiliyorsanız en doğrusu olur.
Sonra monitör sorunları bitmiyor.

Seviyeyi çok aşağı çektiniz. Dostum falan? Fast kelimesine tav olmuşsun gibi cümleler? Çocuk musunuz hayırdır tartışma yaratmak için garip garip cümleler kuruyorsunuz. Çok biliyorsanız insanlığı da öğrenin seviyeli konuşun!

Dell'i yanlış hatırlıyorum haklısınız. Dünyadaki panel üreticileri aşağıda ( fazlası da olabilir, bazıları üretimi durdurmuş da olabilir );

Eki Görüntüle 1801115

Seviyem sizi alakadar etmez. Bilginiz yeterli değil ve insanların hassas olduğu bir konuda bilgi sunuyorsunuz. Bu konuları internet ortamında olan her insan okuyabiliyor. Yanlış yönlendirmemek için kırı kırk yarıyoruz. Siz kalkıp insanlıktan bahsediyorsunuz.
Bilmeyerek bilgi sunup insanlığı zedeleyen sizsiniz. Uyarıyorum ve sizi düzeltiyorum siz inatla aynı bilginin arkasına geçiyorsunuz. Fast IPS, SS IPS, Rapid IPS diye bir panel türü yok ve üretilmedi. Teknik datası olmayan kıvrımları burada varmış gibi var etmeyin.

Karşı tarafı tanımadan da çocuk musunuz falan yazmayın. Bilginin yaşla alakası yoktur çünkü.
Mesele tartışmak değil sizi düzeltmemdi. Altını çiziyorum.

@P R O F O U N D En net cevabı verir misin reis?
Ben en net cevabı burada vermişim zaten hocam:
Net bir şekilde söylüyorum ki alınmaz.

Bu da ghosting testi:
Eki Görüntüle 1782582
Tabiri caizse hayvan gibi ghosting var.

Bu da şikayetleri:

Durduk yere paneli kırılan bir monitör mü alacaksınız? :D

Dosya Ekleri

• 1685541575542-png.png
    1685541575542-png.png
    82 KB · Görüntüleme: 231
Hocam attiginiz linkteki baska model.
Benim paylaştığım A32 sadece neden monster monitör almamalıyız konusuna bir örnek.

Sen A24'te çok kaliteli bir panel olduğunu mu sanııyorsun? GTG bazında 6 ms tepkime süresi vermişler. Bir de bu rakamları markalar düşük vermeye çalışır, pazarlama stratejisi diye. Ona rağmen sonuç = 6 ms. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı