Monster aryond A27 v1.1 alınır mı?

Kullandığım monitör.

Merhaba monitör bugun 4 5 gibi elime ulaştı bir denedim 144 Hz'yi hissettirdi ama ayar menüsü hakkında hiçbir video falan bulamadım hangi yaraları yapmam gerektiğini söyler misiniz?

Merhaba monitör bugun 4 5 gibi elime ulaştı bir denedim 144 Hz'yi hissettirdi ama ayar menüsü hakkında hiçbir video falan bulamadım hangi yaraları yapmam gerektiğini söyler misiniz?

Tabii ki. İlk başta G-SYNC açalım(NVIDIA denetim masasından G-SYNC ayarlarından) sonra ekrana sağ tıklayıp NVIDIA denetim masasına girelim. Oradan ise çözünürlük değiştirmeye gelelim. Orada eğer 144. HZ yazmıyor ise 144 yapalım. Oradan aşağıya inip NVIDIA renk ayarlarını kullan diyelim. Çıkış renk formatını RGB. Çıkış derinliğini ise 8 BPC yapalım. Çıkış dinamiğini tam yapalım. Masaüstü renk derinliğini de 32 Bit yapalım. Hepsi bu kadar.
Hocam bir de uygula demeyi unutmayın.

Tabii ki. İlk başta G-Sync açalım(NVIDIA denetim masasından G-Sync ayarlarından) sonra ekrana sağ tıklayıp NVIDIA denetim masasına girelim. Oradan ise çözünürlük değiştirmeye gelelim. Orada eğer 144. HZ yazmıyor ise 144 yapalım. Oradan aşağıya inip NVIDIA renk ayarlarını kullan diyelim. Çıkış renk formatını RGB. Çıkış derinliğini ise 8 BPC yapalım. Çıkış dinamiğini tam yapalım. Masaüstü renk derinliğini de 32 Bit yapalım. Hepsi bu kadar.
Hocam bir de uygula demeyi unutmayın.

Ekran kartım AMD olduğu için G-Sync yerine Free-Sync kullanıyorum ona göre söyler misiniz acaba?
Eğer bilmiyorsanız hiç sorun değil.

Ekran kartım AMD olduğu için G-Sync yerine Free-Sync kullanıyorum ona göre söyler misiniz acaba?
Eğer bilmiyorsanız hiç sorun değil.

Hocam gerçekten çok özür dilerim hiç AMD ekran kartı kullanmadım. Hocam ama internette diğer AMD kullanan insanların monitör ayarlarına bakarak yapabilirsiniz. Arayüzü bilmediğim için tam olarak bilmiyorum. Tekrardan özür dilerim.
Hocam zaten FreeSync hazır geliyor diye biliyorum.
G-SYNC monitör olmadığı için ayrı bir şekilde G-SYNC'i ayrı bir şekilde yapmanız gerekiyor ama FreeSync hazır geliyor diye biliyorum.
Sadece renk ayarlarının AMD'de nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Renk ayarları da biraz zevk meselesi. Mesela ben monitörün renk ayarlarını da seviyorum.

Hocam gerçekten çok özür dilerim hiç AMD ekran kartı kullanmadım. Hocam ama internette diğer AMD kullanan insanların monitör ayarlarına bakarak yapabilirsiniz. Arayüzü bilmediğim için tam olarak bilmiyorum. Tekrardan özür dilerim.
Hocam zaten FreeSync hazır geliyor diye biliyorum.
G-Sync monitör olmadığı için ayrı bir şekilde G-Sync'i ayrı bir şekilde yapmanız gerekiyor ama FreeSync hazır geliyor diye biliyorum.
Sadece renk ayarlarının AMD'de nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Renk ayarları da biraz zevk meselesi. Mesela ben monitörün renk ayarlarını da seviyorum.

Bende LoL oynarken bazı yerlerde karanlık yerler çok parlıyor bir anda onu nasıl düzeltebilirim bir fikrin var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı