Monster Aryond monitörler nasıldır?

Bütçe
2500

incisquirtle

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5500
RX 6600
Meslek
filmmaker, youtube creator menager, music producer
24 Inch'den büyük ve 72 Hz değerini ikiye katlayacak bir monitör almak istiyorum.
Çok fazla oyun oynayan birisi değilim, genellikle Adobe programları üzerinde çalışıyorum. SRGB ve Adobe RGB değerleri yüksek olması benim için daha önemli.
Panel olarak sanırım VA panel bu monitör. Benim monitörüm PLS olarak geçiyor Samsung SF354.
Bu iki ürün 27" olanı 1080P 240Hz, 32" olanı ise 1440P 165Hz benim halihazırdaki monitörüm zaten 1080P.
Bütçe olarak 2000-2500 arası bir monitör arıyorum, hangi yolu izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kağıt üzerinde bayağı iyi. Fakat pratikte ne kadar iyi olacağı tartışılır.
Pratikte bu cihazdan iyi hangi model var? Şuan fiyatı 2.200tl 27" modelinin. Daha iyi bir tavsiyeniz var mı?

Pratikte bu cihazdan iyi hangi model var? Şuan fiyatı 2.200tl 27" modelinin. Daha iyi bir tavsiyeniz var mı?
AOC 24G2U alabilirsiniz. Renk gamı olarak çok iyi ve IPS paneldir. Kendileri 144 Hz. Ayrıca @SkyRose hocamın bu fiyat aralığında en sevdiği monitörlerden biridir. 3000-3500 civarına çıkmadan bütçe olarak, doğru düzgün bir 240 Hz beklemeyin. Ek olarak bu monitör de oldukça iyidir. QuantumDot olduğundan, renkleri mükemmele yakın gösterecektir.

AOC 24G2U alabilirsiniz. Renk gamı olarak çok iyi ve IPS paneldir. Kendileri 144 Hz. Ayrıca @SkyRose hocamın bu fiyat aralığında en sevdiği monitörlerden biridir. 3000-3500 civarına çıkmadan bütçe olarak, doğru düzgün bir 240 Hz beklemeyin. Ek olarak bu monitör de oldukça iyidir. QuantumDot olduğundan, renkleri mükemmele yakın gösterecektir.
AOC'nin G2U ile biten bütün monitörleri çok güzel sırf o değil. Q27G2U kullanıyorum mükemmel bir monitör zaten 24G2U'dan tek farkı 2K olup 27" olmasıdır.

Markası pek hoşuma gitmese de kağıt üstünde çok iyi bir model. 240Hz olarak pek bir alternatif yok.

AOC'nin G2U ile biten bütün monitörleri çok güzel sırf o değil. Q27G2U kullanıyorum mükemmel bir monitör zaten 24G2U'dan tek farkı 2K olup 27" olmasıdır.
Paneli bile farklı. Tasarımı aynı ama aynısının 27" ve 2K'sı demek olmaz.

Arkadaşlar zaten aklımda 2K bir monitör almak var 240Hz takıntılı değilim 144-165Hz yeter bana. Tavsiye için teşekkürler fakat 24" artık bana ufak geliyor yan monitör olarak kullanmaya devam edeceğim bendeki monitörü.
Markası pek hoşuma gitmese de kağıt üstünde çok iyi bir model. 240Hz olarak pek bir alternatif yok.

Paneli bile farklı. Tasarımı aynı ama aynısının 27" ve 2K'sı demek olmaz.
Hocam tavsiyeniz nedir?

Geri
Yukarı