Monster GTX 1050 TV'ye bağlanınca FPS düşüyor

mertsyn20

Decapat
Arkadaslar merhaba, direkt laptopu TV'ye baglayip oyun actigimda (FIFA 21) hafif kasmalar yapiyordu. Ekran yansitmasini sadece TV olarak ayarladim ve çözünürlük 1920X1080'de kaldi, oyuna girdim, bu sefer agir kasma yapmaya basladi. Çözünürlüğü Intel'den değiştirdim (Sistem Ayarlarinda aktif değildi.), yuksek çözünürlükte FPS sınırını 30 verdi, 60 yapamadim. Oyun ve ekran FPS ayarlarınin tum kombinasyonlarını denedim (ikisini de 30-30 60-60 vs.), yine agir bir sekilde kasma var goruntude.

Ekran karti vs. guncel. ARC girisi kullaniyorum. TV'de de oyun modu kismi acilmiyor.

Sistem özelliklerim:
  • i5-7300HQ 2.50Hz
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1050
  • Bilgisayar Monster.
  • TV: Samsung 7 series 50 inch UHD

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba lütfen çözümünü bilen baksın 2 gündür uğraşıyorum. Laptopu TV'ye bağlayınca çift ekranda oyun hafif kasma yapıyor. Tek ekrana geçince de çözünürlük 1920X1080'e geçiyor 60 FPS alıyorum ama bu sefer de ağır kasıyor. Çözünürlük yükseltince de FPS 30'dan fazla alamıyorum ve yine ağır kasma yapıyor. Tahminim tek ekran modda ekran kartını kullanmıyor anakartı kullanıyor nedir bunun çözümü bilen var mı? (Tüm oyunlarda aynı)
Sistem özelliklerim i5-7300HQ 2.50Hz 8 GB RAM NVIDIA GeForce GTX 1050, bilgisayar Monster.
TV: Samsung 7 series 50 inch UHD.

Bilgisayarının normalde ekran çözünürlüğü nasıl?
HDMI portu ve TV FHD@60FPS (50I ve 50P daha yaygın, 60P olmayabilir) destekliyor mu?
Kablonun da desteklemesi lazım ama çoğu kablo bu ölçeği destekler diye biliyorum
Üsttekiler hakkında bir sorun yoksa;
Ancak bilgisayarında oynarken FHD oynuyor idiysen o zaman portun 60FPS desteklememesi mümkün ama sorunun bu olmayabilir,
Tahminin tutarlı ummadık şekilde dahili grafiğe geçtiyse belki performans düşük gelebilir,
Veya çift ekran için ekran kartı çift render yapıyor olabilir,
Sadece TV ile çalıştırmayı denedin mi?(Bilgisayar ekranı olmadan)

TV panelleri genelde gerçek 50 Hz'dir yazılım ile yüksek HZ çıkarılır (100, 120, 200 Hz'de vardır).

En önemlisi tepkime süreleri çok yüksektir piyasadaki en iyi sistem dahi normal bir TV ile tatmin edici FPS oyunu oynamanız çok zordur.
Boşuna sistem alırken TV yerine bu iş için yapılmış monitör almıyoruz değil mi hocam 😄😄

Arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim cevaplar için. Hesabim kisitli oldugu için yazamamıştım. Oncelikle şöyle belirteyim formattan once yansitma modunu sadece TV seçtiğimde gayet iyi oynaniyordu. Şimdi sadece TV moduna aldigimda çözünürluk düşüyor ve oyun her çözünürlükte hepsini denedim agir kasiyor oynanmiyor.
Arkadaslar bilgisayarda bir Intel bir NVIDIA ekran karti var sadece TV'ye verince goruntuyu Intel'den veriyor. Onu NVIDIA'ya almak için ne yapmam lazim?

Bu sorun hangi oyunda oluyor? Şunu yapıp sonucunu paylaşır mısın?

Ayrıca:
  • Windows sürüm numarası
  • Intel GPU sürücü sürümü
  • NVIDIA GPU sürücü sürümü
  • TV bağlantısı kaç Hz?

Son düzenleme:
Abi bu konuyu actiktan sonra her yolu denedim en son sunu kesinlestirdim HDMI baglaninca cift ekran modunda sorun yok ama ekran kartini yordugu için oyun kasiyor. Yansıtma ayarini sadece ikinci ekran yaptığım an NVIDIA devreden cikiyor. Denetim masasindan baktim oyunlara entegre grafigi yuksek performans vs tum ayarlari yaptim. NVIDIA denetim masasinda ekran ayarlari bölümü yok Intel grafik merkezinde var. Yok mu bunun bir çözüm yolu 3 gündür arastiyorum bir şey bulamadim.

Bu sorun hangi oyunda oluyor? Şunu yapıp sonucunu paylaşır mısın?

Ayrıca:
  • Windows sürüm numarası
  • Intel GPU sürücü sürümü
  • NVIDIA GPU sürücü sürümü
  • TV bağlantısı kaç Hz?

Denetim masasindan baktim oyunlara entegre grafigi yuksek performans vs tum ayarlari yaptim

Hiçbir soruma cevap vermedin. Hiçbirine. Entegre grafik Intel iGPU oluyor. Ayarı doğru yaptığına emin misin?

Hiçbir soruma cevap vermedin. Hiçbirine. Entegre grafik Intel iGPU oluyor. Ayarı doğru yaptığına emin misin?

Yok abi yanlış anlamanı istemem sadece ben konuyu açtığımda bilmiyordum sebebini şimdi söyleyince onlara gerek kalmaz diye cevaplamadım ama şimdi yaptım istediklerini. Ayrıca şunu da belirteyim sadece ikinci ekrana aldığım an yansıtma ayarını sadece oyunda değil masaüstü Chrome vs. de de harici ekran kartını devreye sokmuyor
  • Windows sürüm numarası 20H2
  • Intel GPU sürücü sürümü 27.20.100.8935
  • NVIDIA GPU sürücü sürümü 27.21.14.5709
  • TV bağlantısı kaç Hz: 1920X1080'de 60 ama çözünürlük arttırınca 30'a düşüyor
Oyun FIFA 21 Maçtayken olan ekran görüntüsü bilgisayar ekranında aldım. Diğer menüdekini TV ekranındayken aldım. Zaten menüde de kasıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-15 222858.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-15 222858.png
    546,8 KB · Görüntüleme: 32
  • FIFA21_2020_11_15_22_38_07_094.jpg
    FIFA21_2020_11_15_22_38_07_094.jpg
    227 KB · Görüntüleme: 30
  • FIFA21_2020_11_15_22_27_10_016.jpg
    FIFA21_2020_11_15_22_27_10_016.jpg
    158,3 KB · Görüntüleme: 30

Geri