Çözüldü Monster Hoparlor Çıt Sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

furkanclk97

Centipat
Monster Tulpar T7 17.1.1 var ama herhangi bir müzik veya ses olayı olduğunda çıt diye bir ses gelip gidiyor (müzik çalmaya devam ediyor) her zaman yapmıyor bunu neden kaynaklanıyor olabilir?
Sadece sol tarafından geliyor hoparlör testi yaptığımda sağ hoparlörü test ediyorum soldan çıt diye bir ses gelip gidiyor.

Çözüm
Merhaba. Aynı problemi ben de yaşıyordum. Forumu okuyunca sürüyü güncelledim sorun kalmadı fakat sorunun esas kaynağı Realtek firmasının sürücüleri yüklendiğinde Realtek programında bulunan güç seçenekleri. Eğer Realtek Audio Console'a girip güç seçeneklerini kapatınca ses kesilmekte. Güç seçenekleri ayarlı geldiğinden hopörlorü 10 saniye sonra kapatmakta kullanılacağını anlayınca açılmakta o da çıt sesi üretmektedir. Realtek sürücüsünün 6.0.8923.1 sürümünde güç seçenekleri olmadığı için sorun kalmıyor bilginiz olsun.
Bazen düzeliyor, ama hala düzelmedi dediğin gibi, garantiye göndereceğim son çare bir şey yapıcaklarını sanmıyorum ama.

Sorun yok diyorlar kardes. Bi dahada iade etmek istemiyorum, yeni aldığımda da aynı sorun olacak. Boş yere beklemekten başka bir işe yaramıycak. Başka marka desen çok pahalı, alınmaz, mecbur kullanacağım böyle.

Merhaba. Aynı problemi ben de yaşıyordum. Forumu okuyunca sürüyü güncelledim sorun kalmadı fakat sorunun esas kaynağı Realtek firmasının sürücüleri yüklendiğinde Realtek programında bulunan güç seçenekleri. Eğer Realtek Audio Console'a girip güç seçeneklerini kapatınca ses kesilmekte. Güç seçenekleri ayarlı geldiğinden hopörlorü 10 saniye sonra kapatmakta kullanılacağını anlayınca açılmakta o da çıt sesi üretmektedir. Realtek sürücüsünün 6.0.8923.1 sürümünde güç seçenekleri olmadığı için sorun kalmıyor bilginiz olsun.

Çözüm
@Oytunaaa Tespitiniz gerçekten çok mantıklı yalnız şunu merak ettim bu sürücü sorunu uzun vadede anakart veya başka herhangi bir bileşenin arıza yapmasına neden olabilir mi? Bir de monster teknik servisindeki kişilerin bu sorunu tespit edememiş olması direk anakart değişimine gitmek istemeleri ya aç gözlü kötü niyetlerinden yada işlerini bilmemelerinden kaynaklanıyor. 2-3 saat eğitim versinler en ufak bir sorun için ben de anakart değiştirip 5binTL almasını bilirim.

@Oytunaaa Tespitiniz gerçekten çok mantıklı yalnız şunu merak ettim bu sürücü sorunu uzun vadede anakart veya başka herhangi bir bileşenin arıza yapmasına neden olabilir mi? Bir de monster teknik servisindeki kişilerin bu sorunu tespit edememiş olması direk anakart değişimine gitmek istemeleri ya aç gözlü kötü niyetlerinden yada işlerini bilmemelerinden kaynaklanıyor. 2-3 saat eğitim versinler en ufak bir sorun için ben de anakart değiştirip 5binTL almasını bilirim.

Açıkçası 10 yaşımdan beri bilgisayar kullanıyorum şu an 38 yaşındayım yani 28 yıllık tecrübeme dayanarak bu tarz durumlar donanım üzerine zarar vermez. Ama driver güncellemesi sonrasında böyle bir özellik bulunmaması firmanın bu durumdan çok şikayet alıp bu özellikten vazgeçilmiş. (güç seçeneklerindeki kapatma bölümü için) Firmalar monster notebook da dahil herhangi bir asus, dell vs. kalifiye personel her zaman bulundurmuyor. Bu sebepten kaynaklanır genelde teknik servisteki problemler. Eğitim vermelerine gerek yok her türlü bilgi internet ortamında mevcut. herkes kendini geliştirmeli.

Merhabalar;

Aynı Sorunu Tulpar T 19.5 modelinde yaşıyorum. Henüz çözebilmiş değilim. Dediğiniz sürücüyü internette bulamadım.. Cab olarak bulunmakla beraber kurulumunu gerçekleştiremiyorum. 6.0.8923.1 sürümünün temini ve kurulumu konusunda kısaca yardımcı olursanız memnun olacağım.

Teşekkür ederim.

Merhabalar;

Aynı Sorunu Tulpar T 19.5 modelinde yaşıyorum. Henüz çözebilmiş değilim. Dediğiniz sürücüyü internette bulamadım.. Cab olarak bulunmakla beraber kurulumunu gerçekleştiremiyorum. 6.0.8923.1 sürümünün temini ve kurulumu konusunda kısaca yardımcı olursanız memnun olacağım.

Teşekkür ederim.
Merhaba,

Bu siteden indirebilirsiniz. Fransızca olarak ayarlı site. Türkçeyi seçip indirme yerini daha rahar görebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı