Çözüldü Monster laptop ekranında titreme oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alper Taşçı

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bugün oyun oynarken başıma böyle bir olay geldi. Ekran titremeye başladı; masaüstüne geri gelince düzeliyor, bilgisayarı zorlayacak bir şey olunca yeniden başlıyor. GPU kaynaklı olabilir diye düşünüp sürücü güncellemelerini yaptım, reboot attım ancak geçmedi. Bilgisayar soğuyunca geçti. Yeniden oyun açmaya korkuyorum. Oyun ve üstüne yaz sıcağı gelince pahalı bir sorunla baş başa kaldım diye korkuyorum ama belki de yazılımsaldır. Var mı fikriniz? Görüntüler ekte mevcut.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-07-04 at 21.12.36 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-04 at 21.12.36 (1).jpeg
    72,5 KB · Görüntüleme: 58
  • WhatsApp Image 2023-07-04 at 21.12.36.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-04 at 21.12.36.jpeg
    49 KB · Görüntüleme: 58
Çözüm
Çözümü yazıyorum arkadaşlar; BIOS. Böyle bir sorun nasıl donanımsal olmaz şaşırdım açıkçası. Monster servise götürdüm cihazı, sorunun BIOS olduğunu ve güncellenmesi gerektiğini söylediler, bakımını vs yaptılar ve üçüncü iş gününde cihazı aldım. Ücret de çıkarmadılar. Markanın günahını almışım biraz. Testleri gerçekleştirdim sorun devam etmiyor.
Çözümü yazıyorum arkadaşlar; BIOS. Böyle bir sorun nasıl donanımsal olmaz şaşırdım açıkçası. Monster servise götürdüm cihazı, sorunun BIOS olduğunu ve güncellenmesi gerektiğini söylediler, bakımını vs yaptılar ve üçüncü iş gününde cihazı aldım. Ücret de çıkarmadılar. Markanın günahını almışım biraz. Testleri gerçekleştirdim sorun devam etmiyor.

Çözüm

Günah almim ama ben inanmıyorum. Yani parça ekleme çıkarma olmadan durup dururken BIOS böyle bir sıkıntı çıkarmaz. BIOS'un ekran ilgili neredeyse hiçbir olayı da yoktur zaten.

Belki macun filan yenilediler, ısı biraz düzeldi de geçti ve BIOS da belki güncellediler ama ben sorunun BIOS olduğuna inanmıyorum.

Geri
Yukarı