Sistem düzenli aralıklarla crash hatası veriyor

0rçun

Centipat
Daha fazla  
Cihazımı alalı 1 yıl oluyor fakat şu son 6 aydır falan düzenli crash yiyorum. DDU ile sürücümü kaldırdım tekrar kurdum fakat değişen bir şey olmadı. Driverlarımı intelin sitesinden indirip kuruyorum. Birkaç kez bu hata yüzünden formatta attım fakat hala aynı sorun. Aşağıya bazı görseller bıraktım bunlar hata aldıklarım, ekran görüntüsü olarak alamadığım oyunlar ise R6, CS2, Fortnite. Bunlarda oyun ne bir hata veriyor ne de uyarı veriyor kendi kendini kapatıyor direkt. Bunun haricinde minidump klasörünü de bıraktım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekran görüntüsü 2024-04-27 142542.png

Ekran görüntüsü 2024-04-29 122121.png

Ekran görüntüsü 2024-04-27 005329.png

minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece Intel'den sürücü kurulumu yeterli olmayabilir. Cihazın resmi internet sitesinden diğer sürücüleri de indirip kurun. Ya da cihazın marka ve modelini yazın biz bakalım.

Ayrıca sistem bazı ek paketlere ihtiyaç duyabilir. Bunları da indirip kurun.

Cihazımı alalı 1 yıl oluyor fakat şu son 6 aydır falan düzenli crash yiyorum. DDU ile sürücümü kaldırdım tekrar kurdum fakat değişen bir şey olmadı. Driverlarımı intelin sitesinden indirip kuruyorum. Birkaç kez bu hata yüzünden formatta attım fakat hala aynı sorun. Aşağıya bazı görseller bıraktım bunlar hata aldıklarım, ekran görüntüsü olarak alamadığım oyunlar ise R6, CS2, Fortnite. Bunlarda oyun ne bir hata veriyor ne de uyarı veriyor kendi kendini kapatıyor direkt. Bunun haricinde minidump klasörünü de bıraktım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eki Görüntüle 2196945

Eki Görüntüle 2196946

Eki Görüntüle 2196954

minidump
Pc özelliklerinizi yazarsanız anında çözümü söyleyebilirim hocam

Sadece Intel'den sürücü kurulumu yeterli olmayabilir. Cihazın resmi internet sitesinden diğer sürücüleri de indirip kurun. Ya da cihazın marka ve modelini yazın biz bakalım.

Ayrıca sistem bazı ek paketlere ihtiyaç duyabilir. Bunları da indirip kurun.

Excalibur g870 kullanıyorum özellikleri kullanıcı imzamda yazılı

Excalibur'un kendi sitesinden kurmuştum bütün driverları sonra güncelleme geldikçe intelin sitesinden hallediyorum.

Dediklerinizi önceden indirip yapmıştım fakat bir faydası olmadı.

Pc özelliklerinizi yazarsanız anında çözümü söyleyebilirim hocam
kullanıcı imzamda yazılı hocam ama tekrar yazayım

rtx3060 laptop
intel i5-12450h
kioxia m2 1tb ssd
crucial 1x16 ddr4 ram

şöyle memtest86 ekran görüntüsüde bırakayım
Ekran görüntüsü 2024-05-17 165125.png

Son düzenleme:
Excalibur g870 kullanıyorum özellikleri kullanıcı imzamda yazılı

Excalibur'un kendi sitesinden kurmuştum bütün driverları sonra güncelleme geldikçe intelin sitesinden hallediyorum.

Dediklerinizi önceden indirip yapmıştım fakat bir faydası olmadı.

kullanıcı imzamda yazılı hocam ama tekrar yazayım

rtx3060 laptop
intel i5-12450h
kioxia m2 1tb ssd
crucial 1x16 ddr4 ram

şöyle memtest86 ekran görüntüsüde bırakayım
Eki Görüntüle 2198059

Aynı sorun, çözdün mü?
maalesef devam ediyor

ThrottleStop ve MSI Afterburner programlarını kullanarak çok nadiren alıyorum hatayı aynı ayarları yapıp dene istersen. Haftada bir falan oluyor artık ve bir tek FC 24'te oluyor. 3. resimdeki ayarlara tpl sekmesinden ulaşabilirsin.

Garantiye göndermiş miydin ?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    206,7 KB · Görüntüleme: 4
  • 2.png
    2.png
    163,5 KB · Görüntüleme: 4
  • 3.png
    3.png
    92 KB · Görüntüleme: 10
ThrottleStop ve MSI Afterburner programlarını kullanarak çok nadiren alıyorum hatayı aynı ayarları yapıp dene istersen. Haftada bir falan oluyor artık ve bir tek FC 24'te oluyor. 3. resimdeki ayarlara tpl sekmesinden ulaşabilirsin.

Garantiye göndermiş miydin ?
denerim attıklarını teşekkür ederim

garantiye daha gönderemedim servis şehir dışında bende bölüm gereği pcye ihtiyacım oluyor

Geri
Yukarı